کارخانه آب معدنی

آشنایی با مراحل تولید کارخانه آب معدنی

کارخانه آب معدنی را تا به حال از نزدیک دیده اید؟ این کارخانه یکی از کارخانه ها و مراکز تولیدی محسوب می شود که به نسبت دیگر کارخانه ها نیاز بسیار زیادی به دستگاه های تزریق پریفرم یا همان دستگاه های تزریق پلاستیک دارد. در طول این مقاله سعی کرده ایم تا شما را هرچه بهتر و بیشتر با مراجل تولید کارخانه آب معدنی آشنا کنیم که بدانید یک بطری آب معدنی که خریداری می کنید چه فرایندها و مراحلی را پشت سر گذاشته است که هم اکنون به دست شما رسیده است.

مراحل تولید آب معدنی

اگر بخواهیم مراحل تولید آب معدنی در کارخانه آب معدنی را بررسی کنیم می توانیم بگوییم که به طور کلی دو مرحله در این زمینه وجود دارد که مرحله اول مربوط به آماده سازی و سالم سازی آب معدنی و مرحله دوم نیز مربوط به تهیه بطری ها و ظروف پلاستیکی برای پر کردن آب معدنی می شود. در ادامه هر کدام از این مراحل را توضیح خواهیم داد.

مرحله اول کارخانه آب معدنی

اولین مرحله مربوط به منتقل کردن آب از منابع است. از منابع آب های زیر زمینی و… آب مورد نیاز را به کارخانه و به داخل مخازن انتقال می دهند. پس از آن که آب به مخازن انتقال پیدا کرد باید مرحله بعدی یعنی مرحله فیلتراسیون آب را انجام دهند. مرحله فیلتراسیون آب می تواند شامل فیلتر کردن و گذراندن آب از بخش های مختلف همچون فیلترهای گوناگون شود. در این مرحله اگر آب دارای ناخالصی ها و ذرات اضافی باشد، این ذرات از بین می روند و آب تا حد زیادی برای نوشیدن آماده سازی می شود.

همچنین بخوانید :  قالب بادی پت چیست و چه کاربردی دارد؟

مرحله دوم کارخانه آب معدنی

در قدم بعدی به تعدیل کردن طعم آب می پردازند. تعدیل کردن طعم آب می تواند سبب شود که اگر آب مزه بدی دارد این مزه را از دست داده و طعمی مناسب پیدا کند. معمولا با فیلتر کردن آب و همچنین افزودن مواد مشخصی می توان طعم آب را نیز تعدیل کرد. در گام بعدی شاهد فیلتراسیون نهایی هستیم. در این مرحله برای بار آخر فیلتراسیون انجام می شود و تمامی ذرات باقی مانده نیز از بین خواهند رفت. پس از آن که برای آخرین بار فیلتراسیون انجام شد به مرحله استرلیزه کردن آب می رسیم. در این مرحله نیز می توانیم آب را به طور کامل استرلیزه کرده و سپس وارد مرحله پر کردن بطری ها می شویم.

مرحله اصلی دوم مربوط به پر کردن بطری ها می شود. برای این مرحله باید ابتدا بطری ها ساخته شوند و سپس آن ها را پر کنند. بطری ها توسط دستگاه تزریق پریفرم ساخته می شوند و سپس به وسیله دستگاه های مختلف پر می شوند. پس از پر شدن بطری ها بر روی آن ها برچسب چسبانده می شوند.

 جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله در خصوص کارخانه آب معدنی مطرح شدند را می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کرده و بدانید که هر کدام از بطری های آب معدنی به چه شکلی تولید شده اند. در این بین حتما نام ماشین پر کن پر سرعت آب معدنی را هم دیده اید. این دستگاه به همراه دیگر دستگاه هایی که در این کارخانه مورد نیاز هستند باید حتما از فروشگاه های مطمئن و معتبری همچون سورین خریداری شوند که خیالتان از بابت کیفیت و همچنین قیمت آن ها راحت باشد.

همچنین بخوانید :  نکاتی که قبل از خرید ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی
0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *