قیمت انواع ماشین تزریق پلاستیک

مقایسه مزایا و معایب انواع دستگاه تزریق پلاستیک همراه با قیمت

قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک موضوعی است که در طول این مقاله می خواهیم تا به آن بپردازیم و شما را هرچه بیشتر با آن آشنا سازیم. در مورد این نوع از دستگاه ها لازم است نکاتی را بدانید که شاید به ظاهر بسیار پیش پا افتاده هستند، اما در زمانی که قصد خرید ماشین تزریق پلاستیک را دارید، این نکات می توانند کاربردی و سازنده باشند.

مزایای انواع ماشین های تزریق پلاستیک

برای آن که بدانید قیمت هر کدام از ماشین های تزریق پلاستیک به چه دلیلی در رنج و محدوده خاصی هستند، باید ابتدا مزیت های هر کدام از این ماشین ها را بشناسید. زمانی که مزایای مربوط به دستگاه های تزریق پلاستیک مختلف را بدانید، می توانید به سادگی و به راحتی متوجه شوید که کدام یک از دستگاه ها می تواند گزینه مناسبی باشد و کدام یک از آن ها به هیچ وجه با قیمتی که دارد دارای تناسب و سازگاری نیست.

دستگاه های تزریق تمام اتوماتیک

دستگاه های تزریق تمام اتوماتیک از جمله مواردی هستند که نسبت به مدل های دیگر بسیار پیشرفته تر بوده و همین موضوع سبب می شود تا قیمت بالاتری نیز داشته باشند. اما مزیت های این دستگاه ها شامل چه مواردی می شود؟

 • داشتن موتورهایی که نویز و میزان صدا را تا بیشترین حد ممکن می توانند کم کنند.
 • کنترل کامل بر روی عملیات تولید به دلیل تکرار پذیری بسیار بالا
 • عملکرد مجزای موتورها و سیکل تولید سریع
 • قابلیت نگهداری مناسب تر
 • مصرف انرژی پایین
 • احتمال کم آلودگی مواد

دستگاه های تزریق نیمه اتوماتیک (مشخصات و قیمت)

اما در خصوص دستگاه های تزریق نیمه اتوماتیک چه می توان گفت؟ قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک که مربوط به دستگاه های نیمه اتوماتیک می شود، نسبت به دستگاه های تمام اتوماتیک کمتر است و این موضوع مربوط به ساده تر بودن ماشین ها می شود.

 • نیازمند به یک اپراتور برای انجام مراحل تولید
 • ساده تر بودن دستگاه و پروسه کاری آسان تر
 • قیمت مناسب تر نسبت به دستگاه های تمام اتوماتیک
همچنین بخوانید :  مزایای ساخت قالب IML چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه های تزریق هیبریدی (مشخصات و قیمت)

اما در مورد دستگاه های هیبریدی و قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک چه چیزی می دانید؟ دستگاه های هیبری به دستگاه هایی گفته می شود که ترکیبی از دستگاه های هیدرولیکی و اتوماتیکی هستند. در واقع این ماشین ها می توانند هم مزیت های هیدرولیک را از خود نشان دهند و هم می توانند مزیت های مربوط به ماشین های الکترونیکی را داشته باشند.

 • نیروی گیره فوق العاده زیاد برای نگه داشتن قالب ها
 • امکان اتصال به قطعات با جداره های نازک و ضخیم
 • میزان مصرف بسیار پایین تر نسبت به ماشین های تمام هیدرولیک
 • میزان صدای پایین به دلیل موتورهای مجزا
 • میزان تولید بالای دستگاه

مولفه های موثر بر قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک

در اینجا به صورت کلی به چند مورد از ماشین های تزریق اشاره کردیم و مهم ترین مزیت هایی که در خصوص هر کدام از آن ها وجود دارد را نیز بیان کردیم. فراموش نکنید که هر کدام از ماشین های تزریق می توانند دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودشان باشند و قیمت آن ها نیز دقیقا بر اساس همین مولفه ها تعیین می شود.

·       نوع دستگاه

نوع هیبریدی، الکترونیکی و یا هیدرولیکی بودن دستگاه می تواند بر روی قیمت آن بسیار تاثیر گذار باشد. هر قدر دستگاه انرژی و برق بیشتری مصرف کند می تواند برای کارفرما هزینه های بیشتری در پی داشته باشد، معمولا دستگاه های هیدرولیکی انرژی بیشتری نسبت به دستگاه های الکترونیکی مصرف می کنند و همین موضوع سبب می شود تا این مدل از دستگاه ها نیز قیمت پایین تری داشته باشند. با این وجود بهتر است بدانید که دستگاه های تمام اتوماتیک و پس از آن دستگاه های هیبریدی با آن که قیمت اولیه بالاتری دارند، اما می توان گفت که در نهایت هزینه های کمتری را بر روی دوش شما خواهند داشت.

همچنین بخوانید :  با خرید ماشین تزریق IML چه محصولاتی می توان تولید کرد؟

·       ابعاد دستگاه

ابعاد دستگاه مورد مهم بعدی است که در قیمت دستگاه تاثیر می گذارد. مسلما هر قدر دستگاه مورد نظر ما ابعاد بزرگ تری داشته باشد، می توان گفت که قیمت بالاتری دارد و گران تر نیز خواهد بود.

·       جدید یا استوک بودن دستگاه

اینکه دستگاه یا همان ماشین تزریق پلاستیکی که خریداری می کنید نو یا دست دوم باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد. مسلما ماشین های تزریق استوک ارزان تر بوده و راحت تر می توانید آن ها را خریداری کنید.

جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله در خصوص قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک و همچنین مولفه های موثر بر آن ها مطرح شد را باید حتما در نظر داشته باشید و بدانید که کدام یک از این موارد می تواند اهمیت بسیار بالایی در امر خرید داشته باشد. فراموش نکنید که انتخاب فروشگاهی که برای خرید ماشین های تزریق پلاستیک در نظر دارید نیز نکته بسیار مهمی است. فروشگاه سورین یکی از بهترین موارد در این زمینه است که علاوه بر ارائه قطعات بسیار با کیفیت و خوب می تواند خدمات مناسبی را نیز به شما ارائه کند.

5/5 (1 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *