ساخت قالب بطری

آشنایی با فرایند ساخت قالب بطری

ساخت قالب بطری که برای تولید کردن انواع بطری های پلاستیکی به کار می رود، می تواند فرایند جالبی داشته باشد. بسیاری از افراد از این فرایندها آگاه نیستند و بسیاری دیگر نیز گمان می کنند که آگاهی از این مسئله اهمیت زیادی ندارد. این در حالی است که اگر بدانید قالب بطری پت چگونه ساخته می شود و چه عواملی را در ساخت آن باید رعایت کنند، می توانید در زمانی که برای خرید این قالب ها مراجعه می کنید، هرچه بهتر و ساده تر این موضوع را متوجه شوید که کدام قالب می تواند گزینه بسیار بهتری برای شما و کارایی که از آن انتظار دارید، باشد.

فرایند ساخت قالب بطری

در بررسی فرایند ساخت قالب بطری می توانیم بگوییم که موارد مختلف و متعددی وجود دارد که باید رعایت شود. طی کردن گام به گام این مراحل را می توانیم به نحوی ساده بیان کنیم که برای شما نیز قابل درک و فهم باشد.

·       تعیین هدف

اولین مرحله در ساخت قالب بطری مربوط به تعیین کردن هدف و همچنین پیدا کردن کارایی می شود که قرار است بطری های تولیدی نهایی برای ما داشته باشند. به طور کلی تعیین کردن هدف می تواند در این زمینه اهمیت زیادی داشته باشد و اگر هدف به درستی تعیین شود، می توان گفت که برداشتن گام های بعدی کار ساده تری خواهد بود.

·       فراهم آوری متریال های اولیه برای ساخت قالب بطری

مورد بعدی در خصوص فراهم آوری متریال های اولیه است. باید مواد اولیه که معمولا شامل فولادهای ضد زنگ و… می شوند را فراهم کنید تا بتوانید قالب های مناسبی را تهیه نمایید.

همچنین بخوانید :  خرید پرفروش ترین دستگاه بادکن بطری

·       شکل کلی و طرح نهایی قالب

زمانی که متریال ها یا همان مواد اولیه ای که برای تولید قالب ها می توانند اهمیت داشته باشند را فراهم کردید، می توانید شکل کلی و طرح نهایی قالب ها را نیز تعیین نمایید. شکل نهایی که قرار است قالب ها داشته باشند در واقع شکل پایانی بطری ها و ظروف یک بار مصرف را نشان می دهد. این موضوع سبب می شود تا در خصوص تعیین شکل نهایی این بطری ها نیز دقت زیادی را به خرج دهید.

·       فرایند ساخت قالب بطری

حال که هم مواد اولیه فراهم شده است و هم می دانید که قالب ها قرار است به چه شکلی باشند، نوبت به ساخت قالب ها در کوره های پخت می رسد. در این مرحله دو قسمت قالب که معمولا با قفل و گیره به هم متصل می شوند، ساخته شده و آماده استفاده می شوند.

·       نصب گیره ها

قالب ها باید دارای درب متحرک باشند و از سوی دیگر نیز باید مجرایی جهت ورود پلاستیک مذاب برای شکل دهی ظرف ها و بطری های پلاستیکی داشته باشند. در این مرحله که دو قطعه قالب که شامل بخش زیرین و درب آن می شود، ساخته شد، می توانیم بگوییم که نوبت به وصل کرده گیره ها و رفع اشکالات احتمالی و کوچک گیره ها می شود.

مولفه های مهم در ساخت قالب بطری

اما در ساخت قالب بطری به چه مولفه های مهمی باید توجه کنیم که اگر آن ها را نادیده بگیریم، احتمال بروز خطا و مشکل بیشتری وجود دارد؟ این مولفه ها را به صورت تیتروار در ادامه همین قسمت ذکر کرده ایم که بتوانید آشنایی بیشتری با آن ها پیدا کنید.

  • توجه به شکل کلی قالب ها
  • توجه به متریال های اولیه
  • توجه به موادی که برای تولید بطری ها استفاده می شود
  • توجه به دمایی که قالب در آن پخته می شود
  • درزگیری مناسب قالب ها
همچنین بخوانید :  آشنایی با نحوه تولید پریفرم در قالب بطری پت

جمع بندی

ساخت قالب بطری یکی از موارد و موضوعاتی است که می تواند برای افرادی که دائما با ماشین تزریق پلاستیک سر و کار دارند، اهمیت زیادی داشته باشد. این قالب ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند و هر کدام از متریال هایی که برای ساخت آن ها استفاده می شود نیز در محصول نهایی تاثیرگذار است. در بسیاری از مواقع نمی توانید با خیال آسوده و راحت قالب های مورد نظر خودتان را بخرید زیرا امکان بررسی کیفیت اولیه قالب ها وجود ندارد؛ در چنین شرایطی بهترین کار آن است که فروشگاه مطمئن و معتبری را در این زمینه پیدا کنید. فروشگاه سورین یکی از بهترین موارد در این زمینه است و می تواند به شما کمک کند تا خرید بهتر و با قیمت مناسب تری را داشته باشید.

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *