نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک

نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک چگونه است؟

نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک موضوعی است که قرار است در طول این مقاله به آن بپردازیم. در واقع برای درک بهتر ساز و کار این ماشین و همچنین به منظور درک این موضوع که پلاستیک در ماشین تزریق پلاستیک به چه شکلی تولید می شود، باید ابتدا بدانیم که دستگاه پلاستیک ساز شامل چه بخش هایی می شود و هر کدام از این بخش ها نیز چه کارایی و وظیفه ای دارند. در ادامه به بیان این موضوع و مسائل و موارد مربوط به آن خواهیم پرداخت تا هرچه بهتر و بیشتر با این مسئله آشنا شوید.

نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک

نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک در حقیقت نحوه کار ماشین تزریق پلاستیک را نشان می دهد که گزینه بسیار مهمی نیز می باشد و  می تواند برای افرادی که قرار است همه روزه با این ماشین سر و کار داشته باشند، اهمیت زیادی داشته باشد. به طور کلی 6 مرحله در این حوزه وجود دارد که هر کدام از آن ها می توانند دارای ویژگی های خاص خودشان باشند.

·       مرحله اول

مرحله اول با نام مرحله کلمپینگ شناخته می شود. یک ماشین تزریق 3 بخش اصلی دارد که شامل قالب گیری، کلمپینگ و همچنین فاز تزریق می شود. کلمپینگ در حقیقت کاری می کند که در زمان تزریق متریال ها به درون قالب ها، قالب ها بسته بمانند و سپس باز شدن قالب ها را رقم می زند.

·       مرحله دوم

مرحله دوم با نام مرحله تزریق شناخته می شود. در مرحله تزریق معمولا مواد مورد نظر ما به شکل دانه دانه و گرانولی هستند و وارد قیفی می شوند که در قسمت بالایی دستگاه قرار دارد. پس از این قیف، مواد وارد سیلندری می شود که به وسیله هیترها احاطه شده اند. مواد دانه دانه بعد از حرارت دیدن به شکل مذاب در می آیند و در محفظه داخلی سیلندر به وسیله یک مارپیچ زیر و رو می شوند.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید دستگاه اکستروژن بادی

زمانی که این مارپیچ چرخیده می شود، مواد به سمت جلو رانده می شوند و زمانی که به اندازه کافی ماده در قسمت جلویی ذخیره شد، عملیات تزریق به وسیله نازل انجام می شود و مواد مذاب به سمت قالب فرستاده می شوند. در این بین سرعت و همچنین فشار وارد شده به میزان چرخش مارپیچ و همچنین قطر نازل بستگی دارد. گاهی اوقات در نحوه عملکرد برخی از دستگاه های تزریق پلاستیک در عوض آن که از یک مارپیچ استفاده کنند، از یک پیستون منگنه ای استفاده می کنند.

·       مرحله سوم نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک

در مرحله سوم که معمولا با نام مکث در پروسه تزریق شناخته می شود، فعالیت هایی انجام می شود که هم مواد مذاب در قسمت داخلی کویتی ها به صورت کامل پر شوند و هم گازهای ایجاد شده در درون محفظه های تعبیه شده بتواند خارج شود.

·       مرحله چهارم

در مرحله چهارم که مرحله کولینگ یا خنک کاری نیز نامیده می شود، فعالیت هایی انجام می شود که ماده ای که حالا به شکل جامد در آمده و دیگر حالت سیال و مذاب ندارد، بتواند از قالب خارج شود. اگر مرحله خنک کاری به درستی انجام نشود، احتمال آن که محصول درست شده تغییر شکل بدهد بسیار زیاد خواهد بود.

·       مرحله پنجم

در مرحله پنجم که با نام مرحله باز شدن قالب نیز شناخته می شود، دو نیمه قالب از یکدیگر جدا شده و قالب ها باز می شوند تا محصولی که تولید شده است بتواند از قالب خارج شده و برای مرحله ششم آماده سازی شود. این مرحله نیز همچون مرحله چهارم که سرد کردن است، اهمیت زیادی دارد و باید حتما با دقت انجام شود.

همچنین بخوانید :    ماشین تولید قوطی فلزی روغن Oil Metal Can Making Machine

·       مرحله ششم نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک

در مرحله ششم که مرحله ایجکشن یا بیرون اندازی نامیده می شود، محصولاتی که در قالب ها شکل گرفته اند از قالب ها خارج می شوند و دستگاه برای تولید محصولات جدید آماده می شود.

هر کدام از مراحلی که در خصوص آن ها صحبت کردیم، شامل فعالیت هایی هستند که لازم است حتما به ان ها توجه کنیم. این مراحل و موارد در نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک اهمیت زیادی دارند و اطلاع از آن ها می تواند سبب شود که به شکل بهتر و راحت تری با این ماشین آلات کار کنید.

جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله در خصوص نحوه تولید ماشین تزریق پلاستیک مطرح شدند را می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه به ذهن بسپارید. این نوع از ماشین ها به شکلی طراحی شده اند که بتوانند پلاستیک های مورد نیاز ما را تولید کرده و در اسرع وقت تحویل دهند. این موضوع به شکل کامل و کلی می تواند به فروشگاهی که خرید خود را از آنجا انجام می دهید نیز مربوط باشد. فروشگاه سورین که یکی از بهترین فروشگاه ها در این زمینه است می تواند هم قطعات و دستگاه های با کیفیتی را به شما بفروشد و هم می تواند قیمت بسیار مناسبی را برای آن ها عرضه کند. این موضوع سبب می شود تا خرید از این فروشگاه برای شما بسیار ساده و راحت باشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *