آموزش دستگاه پریفرم

آموزش کار با دستگاه بادکن پریفرم

آموزش دستگاه بادکن پریفرم مربوط به زمانی می شود که شما به عنوان یک اپراتور و یا یک صاحب کارخانه قصد دارید تا کار کردن با این مدل از دستگاه را یاد بگیرید. فراموش نکنید که دستگاه های باد کن پریفرم می توانند برای تولید بطری های پلاستیکی مورد استفاده قرار گیرند و به همین دلیل نیز می توان گفت که بیشترین کارایی و کاربردی که این دستگاه ها دارند در کارخانه های تولید آب معدنی و تولید انواع نوشیدنی ها است.

دستگاه بادکن پریفرم چیست؟

پیش از آن که بخواهیم آموزش دستگاه باد کن پریفرم را مورد بررسی قرار دهیم، لازم است تا بدانیم که این دستگاه ها به طور کامل چه ویژگی ها و مشخصاتی دارند و چه کاربردهایی را برای این قبیل از دستگاه ها می توانیم در نظر داشته باشیم.  دستگاه های باد کن پریفرم در حقیقت به ماشین آلاتی گفته می شوند که می توانند از قالب های پریفرم، بطری های پلاستیکی را تولید کنند.

آموزش دستگاه بادکن پریفرم

در خصوص آموزش دستگاه بادکن پریفرم لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. این نکته ها می توانند به شما کمک کنند که در استفاده کردن از این دستگاه بتوانید در مدت زمان کمتری، تولیدات بیشتری داشته باشید و همچنین بتوانید از تمام عملکردهای این دستگاه بهره مند شوید.

در دستگاه های باد کن پت که از نوع دستی هستند، یک نفر اچراتور باید بتواند با دستگاه پریفرم به راحتی کتار کند. این موضوع نیاز به یادگیری الگوریتم های این کار دارد. اولین موضوع این است که دستگاه را در قسمت درستی قرار دهند و سپس آن را برای شروع به کار راه اندازی کنند.

همچنین بخوانید :  کاربرد قالب بطری پت چیست و چگونه طراحی می شود؟

زمانی که دستگاه را برای شروع به کار آن روشن کردند، لازم است تا ابتدا پریفرم خام و یا همان ماده اولیه تولید پلاستیک را وارد دستگاه کرده و سپس آن را به قسمت کوره منتقل کنند. وقتی پریفرم وارد کوره شد و به اندازه کافی حرارت به آن برخورد کرد، دستگاه می تواند پریفرم های نیمه آماده را از ریل ها خارج کرده و سپس به بخش بعدی که برای تولید بطری ها تخصصی سازی شده است، وارد کند.

این روند در دستگاه های باد کن پریفرم اتوماتیک می تواند کمی متفاوت باشد. تفاوتی که بین دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد در ان است که دستگاه های اتوماتیک دیگر نیازی ندارند که دو نفر اپراتور دائما عملکردهای آن ها را چک کند. در این مدل از دستگاه ها صرفا وجود یک نفر اپراتور که بتواند عملکرد دستگاه و دمای کوره را چک کند کافی است. زمانی که پریفرم به صورت خودکار درون کوره قرار می گیرد، ماده سیال از طریق لوله هایی به سمت قسمت شکل دهی به بطری رفته و سپس دمش هوا با فشار زیاد در این قسمت انجام می شود. در این مرحله بطری درون قالب شکل می گیرد و پس از طی کردن مراحل سرد شدن، می توانیم بطری های آماده شده را از قالب ها خارج کرده و ان ها را بر روی نوار نقاله قرار دهیم. سپس در این مرحله بطری ها برای پر شدن به سمت قسمت مورد نظر فرستاده می شوند و در نهایت نیز لیبل گذاری بر روی آن ها انجام می شود.

همچنین بخوانید :  خرید قالب های پریفرم چه کاربردی دارد؟

جمع بندی

مواردی که در خصوص آموزش دستگاه بادکن پریفرم در طول این مقاله مطرح شدند، به شما کمک می کنند تا از این دستگاه ها بتوانید هرچه بهتر و بیشتر استفاده کنید. البته نباید این موضوع را نیز نادیده بگیرید که لازم است در ابتدا دستگاه های خوبی را تهیه کنید و سپس به سراغ اطلاع از نکات مربوط به این دستگاه ها بروید. خرید دستگاه های مناسب می تواند از فروشگاه های معتبر انجام شود. یکی از این فروشگاه ها با نام سورین شناخته می شود که هم دستگاه ها و ماشین آلات با کیفیتی را به فروش می رساند و هم در صورت نیاز می توانید قالب پریفرم و قطعات یدکی مورد نیاز خودتان را از آنجا خریداری کنید.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *