خط پرکن پرسرعت قوطی کن

قبل از خرید ماشین بادکن روتاری درباره طرز کار آن بیشتر بدانید

ماشین بادکن روتاری  Rotary Blowing Machine دستگاهی است که برای تولید انواع بطری های آب معدنی و بطری مایعات در تعداد انبوه به کار می رود. خروجی بطری آب می تواند به  1800 قطعه در ساعت برسد.

کاربردهای قالب گیری با ماشین بادکن روتاری

قالب گیری چرخشی در ساخت مخازن و ظروف مانند مخازن سپتیک، مخازن نفت، مخازن سوخت، مخازن حمل و نقل و مخازن ذخیره مواد شیمیایی استفاده می شود. قلب گیری چرخشی به دلیل توانایی در ساخت اشکال و اندازه های مختلف در طیف وسیعی از صنایع مانند صنایع کشاورزی، خودروسازی، مبلمان، ساخت و ساز و تجهیزات ورزشی کاربرد دارد.

این فناوری بیشتر برای قطعاتی استفاده می ‌شود که نیاز به ضخامت دیواره و پایداری بالایی دارند. برخی از عناصر، مانند اتصالات و درجه های جوش چرخشی، در این نوع قالب گیری ادغام می شوند و از فوم برای ایجاد عایق حرارتی و استحکام استفاده می شود.

فرآیند قالب گیری چرخشی

فرآیند قالب گیری بسیار ساده است و شامل چهار عملیات مهم است.

آماده سازی قالب ماشین بادکن روتاری

اولین مرحله درگیر در این فرآیند پر کردن یک قالب توخالی با مقدار کافی رزین یا پودر پلیمر است. رایج ترین رزین پودری که استفاده می شود پلی اتیلن است، اگرچه گاهی اوقات از محصولات دیگری مانند نایلون و پلی وینیل کلراید استفاده می شود. پودر رزین به رنگ دلخواه شما مخلوط می شود و سپس روی قالب قرار می گیرد، سپس بسته می شود و در کوره قرار می گیرد که بسته به نوع پلیمر مورد استفاده در دمای بین 500 درجه فارنهایت تا 700 درجه فارنهایت از قبل گرم می شود.

همچنین بخوانید :  چرا خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری های پلاستیکی مناسب است؟

گرمایش و همجوشی

قالب قرار داده شده در داخل کوره در ماشین بادکن روتاری حول دو محور می چرخد که سرعت چرخش آن کمتر از 20 دور در دقیقه است. با گذشت زمان، پلیمر ذوب می شود و سپس داخل قالب را می پوشاند. هر چه قالب بیشتر در داخل کوره بماند، احتمال تخریب پلیمر بیشتر می شود.

مرحله خنک شدن قالب ماشین بادکن روتاری

پس از اینکه ذوب در سطح مورد نیاز انجام شد و زمان بندی کامل شد، قالب را از کوره جدا کرده و سپس خنک می کنند. به طور معمول، خنک سازی معمولا با آب، هوا و گاهی اوقات ترکیبی از هر دو انجام می شود. در طی فرآیند خنک‌سازی، پلیمر شکل مورد نیاز را می گیرد و سپس به تدریج منقبض می‌شود.

قالب گیری

هنگامی که پلیمر خنک شد و شکل خود را حفظ کرد، قالب باز می شود و قطعه یا بطری با دقت از داخل جدا می شود. تکرار فرآیند شامل افزودن مجدد مقدار قابل توجهی پودر پلیمر به قالب است.

مزایا و معایب قالب گیری با ماشین بادکن روتاری

قالب‌گیری چرخشی که به نام روتومولدینگ نیز شناخته می‌شود، یک فناوری تولید است که شامل ساخت قطعات توخالی با افزودن پودر پلاستیک به قالب می‌شود. سپس قالب به طور همزمان می چرخد و گرم می شود و پودر با یک لایه مایع بدون حباب ترکیب می شود که شکل سطح قالب را به خود می گیرد.

روتومولدینگ در صنایع تولید مخازن، صنایع دستی تفریحی، اسباب بازی و محصولات پزشکی رایج است.

مزایای ماشین بادکن روتاری

این دستگاه ها مزایای زیادی دارند و تقریبا در هر صنعتی از صنایع غذایی تا بهداشتی و شیمیایی و غیره به این دستگاه ها برای تولید بطری و کنترل قیمت تمام شده نیاز است. آشنایی با مزایای این ماشینها و طرز کارشان به شما کمک می کند بهترین استفاده را با کارایی بیشتری از آنها داشته باشید.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید ماشین بادکن روتاری

برخی از مهم ترین مزایای ماشین های بادکن روتاری عبارتند از:

مصرف کم انرژی

سیستم الکتریکی می‌تواند مصرف هوای کم فشار را کاهش دهد. طراحی این سیستم فاصله مرکزی متغیر را که اطمینان حاصل می‌کند که طول کوره کمتر از 55٪ برای بازده انرژی مناسب است تنظیم می کند.

اثر دمیدن عالی

در ماشین بادکن روتاری گرمایش یکنواخت محوری با جهت دقیق باعث دمیدن یکنواخت در بطری و نازک شدن ضخامت بطری و در نتیجه وزن کم آن می شود.

تولید انواع بطری با ماشین بادکن روتاری

” ماشین بادکن روتاری تمام اتوماتیک، می تواند دارای گزینه هایی برای دمیدن انواع مختلف پریفرم ها و بطری های فنی با کنترل دقیق برای فرآیند گرمایش باشد. با امکان ذخیره سازی برای بیش از 280 دستور ساخت بطری های مختلف، همه چیز را برای افزایش تولید، کاهش زمان بازگشت سرمایه شما و سود دهی بسیار دارد.

با جمع آوری برخی از آپشن ها، امکان تولید گزارش های مدیریتی با امکان جمع آوری آمار تولید از طریق شبکه داخلی شرکت وجود دارد.

عملکرد تولید یکنواخت

از طریق دوربین های پرسرعت و با کنترل کامل تولید، با ضمانت عملکرد ساده تر، و تکرار سیکل ها، با حفظ استاندارد کیفیت نهایی یکسانی را حفظ می کنند.

نیاز به تعمیر و نگهداری کم

از آنجایی که از اجزای رمزگذاری شده استفاده نمی شود، تعمیر و نگهداری این دستگاه ها آسان و سریع می شود و توسط کارکنان هر مشتری انجام می شود. به دلیل رعایت استانداردها ماشین بادکن روتاری به تعمیر و نگهداری کمی نیازخواهد داشت و این یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه ها است.

همچنین بخوانید :  دستگاه بادکن بطری پت PET چیست و چه کاربردی دارد؟

ماشین های روتاری 100٪ اتوماتیک با قطعی برق یا زمانی که نوسانات انرژی الکتریکی وجود دارد تولید را کاهش نمی دهند.

مجهز به منابع آنالوگ / دیجیتال

منابع فناوری آنالوگ / دیجیتال، شبکه اطلاعات داخلی، ترافیک داده های داخلی را با کمک شبکه حسگر فراهم می کند. با پنل صفحه نمایش لمسی دیجیتال IHM، استخراج داده، نظارت، گزارش، ذخیره بیش از 280 دستور ساخت بطری، کنترل فرآیند تولید ساده ای را ارائه می دهد.

معایب قالب گیری با ماشین بادکن روتاری

یکی از معایب قالب گیری چرخشی این است که گزینه های مواد کمتری دارید. مواد اولیه ای که در قالب گیری چرخشی استفاده می کنیم باید از گرانول به پودر ریز با پایداری حرارتی عالی تبدیل شوند. لذا تنها ماده مناسب برای استفاده در این فرآیند رزین است.

جمع بندی

آشنایی با طرز کار ماشین بادکن روتاری پیش از خرید آن ضروری است. برای آشنایی بیشتر با  این ماشین ها همچنین مقاله خرید قالب های پریفرم چه کاربردی دارد؟ را بخوانید.

file:///C:/Users/Administrator/Desktop/EN-1.-ANDOR-MACHINES-FOR-THE-BLOW-MOLDING-INDUSTRY.pdf

http://www.sincropet.com.br/en/maquina-sopro-rotativa

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *