خرید ماشین تزریق پلاستیک

آشنایی با فرایند پلاستیک مولدینگ قبل از خرید ماشین تزریق پلاستیک (Normal plastic Injection Machine)

فرایند ماشین تزریق پلاستیک به منظور تولید مقادیر زیادی از همان محصول پلاستیکی در یک بازه زمانی کوتاه است که آن را به یک فرآیند ضروری برای برآوردن تقاضای محصولات در مقیاس جهانی تبدیل می‌کند.

از طریق فرایند ماشین تزریق پلاستیک می توان فرآیندهای قالب گیری تزریق پلاستیک را برای تولید محصولات با بالاترین کیفیت با ماشین آلات 50 تا 2500 تن انجام داد.

تجربه نشان داده است که فرایند ماشین تزریق پلاستیک ساده است و با یک دستورالعمل ساده ما به قالب مناسبی برای هر پروژه قالب‌گیری پلاستیکی دست یابیم.

طرز کار فرایند ماشین تزریق پلاستیک

ماشین تزریق پلاستیک دارای سه بخش اصلی است:

 

 • واحد تزریق
 • قالب
 • گیره

 

فرایند ماشین تزریق پلاستیک

همه چیز با ورود گلوله های پلاستیکی در قیف به داخل بشکه تزریق شروع می شود. در داخل بشکه،  غلطکی گلوله ها را به جلو منتقل می کند. نوارهای گرمکن پیچیده شده در اطراف بشکه گلوله های پلاستیکی را گرم می کند. همانطور که گلوله ها در دستگاه به سمت جلو حرکت می کنند، به تدریج ذوب می شوند و تا زمانی که به جلوی بشکه می رسند به طور یکنواخت مذاب می شوند.

 

هنگامی که پلاستیک مذاب کافی در قسمت جلو دستگاه قرار گرفت، پلاستیک مذاب به قسمت خالی قالب به نام حفره تزریق می شود، جایی که قالب شکل مناسبی به آن می ‌دهد. پلاستیک در کمتر از یک دقیقه جامد می شود، سپس قالب باز شده و قطعه ساخته شده خارج می شود. پین های اجکتور خروج قطعه را از قالبی که در سطل بارگیری می افتد آسان می کند. پس از بسته شدن قالب، این فرآیند بارها و بارها تکرار می شود تا قطعه مورد نظر به تعداد دلخواه تولید شود.

همچنین بخوانید :  مقایسه مشخصات و قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک  

فرایند ماشین تزریق پلاستیک در سال‌های اخیر شاهد تغییرات زیادی، از جمله قطعات اضافی برای ماشین‌های تزریق بوده است که عبارتند از:

 • بهبود زمان تولید
 • نظارت بر روند تولید
 • تایید کیفیت محصول نهایی

این بدان معناست که بسته به هدف اصلی مورد قالب‌گیری، زمان‌ چرخه می‌ تواند کمی طولانی ‌تر یا کوتاه ‌تر باشد. طول زمان چرخه فرآیند قالب گیری تزریق پلاستیک می تواند به زمان تزریق، زمان خنک شدن و زمان تنظیم مجدد یا تغییر تقسیم شود. با کاهش زمان چرخه، هزینه تولید می تواند کاهش یابد. تغییرات مکرر قالب باعث پاسخ سریع تر به نیازهای بازار می شود.

انتخاب دستگاه قالب گیری تزریق پلاستیک

برخی عوامل کلیدی وجود دارند که هر سازنده محصول باید هنگام انتخاب قالب تزریق پلاستیک در نظر بگیرد:

 • حجم و ظرفیت قالب
 • مشخصات دستگاه
 • خدمات و فناوری توسعه یافته
 • کیفیت و کارایی
 • کاربرد محصول
 • زمان تولید قطعه در ساعت

انواع فرایند ماشین تزریق پلاستیک

قالب گیری پلاستیک فرآیند ریختن پلاستیک مایع در یک ظرف یا قالب خاص است تا در آن شکل سفارشی سخت شود. این قالب های پلاستیکی را می توان برای طیف وسیعی از اهداف مورد استفاده قرار داد.

5 نوع قالب گیری پلاستیکی وجود دارد که موثرترین و محبوب ترین آنها محسوب می شود.این 5 نوع عبارتند از:

 • قالب گیری اکستروژن،
 • قالب گیری فشاری،
 • قالب گیری دمشی،
 • قالب گیری تزریقی و
 • قالب گیری چرخشی

قبل از خرید این دستگاه باید جزئیات مربوط به هر یک از این روش ها را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما کارآمد تر است.

1. قالب گیری اکستروژن

با قالب گیری اکستروژن در فرایند ماشین تزریق پلاستیک، پلاستیک ذوب شده داغ فشرده می شود تا یک قالب پلاستیکی کشیده ایجاد شود. این فرم قابل تنظیم که پلاستیک مایع در آن فشرده می شود قالب نامیده می شود. این قالب سفارشی پلاستیک ها را به شکلی که می خواهید فرم می دهند. این فرایند درست مانند زمانی است که مایع شرینی را از طریق قیف فشار می دهید تا کوکی ها را به شکل دلخواهتان فرم دهید.

همچنین بخوانید :  قالب گیری پریفرم در کدام صنایع کاربرد دارد؟

سایر اشکال قالب‌ گیری پلاستیک نیز از اکستروژن استفاده می ‌کنند، بنابراین مایع خام را وارد قالب می کنند، تفاوت در اینجا این است که در روش‌های دیگر از قالب‌ها برای ایجاد شکل دلخواه استفاده می ‌کنند ولی در اینجا خود اکستروژن با استفاده از شکل قالب، شکل می یابد.

2.  قالب گیری فشرده سازی

این روش در فرایند کار ماشین تزریق پلاستیک شامل ریختن پلاستیک مایع خام در قالب گرم و سپس فشرده نمودن آن می شود تا شکل مورد نظر را به وجود آورد. دمای بالای کل فرآیند استحکام خوبی را در محصول نهایی تضمین می کند. این فرآیند با خنک کردن پلاستیک مایع به پایان می رسد تا شکل خود را قبل از برش و خارج کردن از قالب حفظ کند.

3. قالب گیری دمشی

با قالب گیری دمشی در ماشین تزریق پلاستیک، قطعات پلاستیکی سفارشی توخالی با دیواره نازک تولید می شوند. این روش زمانی ایده آل است که قسمت پلاستیکی ضخامت دیواره یکنواختی داشته باشد. این فرایند قالب گیری بسیار شبیه به فرآیند دمیدن شیشه است.

این دستگاه پلاستیک خام را تا زمانی که مایع شود گرم می کند و سپس هوا را مانند بالون به داخل آن تزریق می کند. پلاستیک در قالب دمیده می شود و با بزرگتر شدن به دیواره های قالب فشار می آورد و شروع به شکل گیری می کند. پس از اینکه دستگاه بادکن مایع قالب را پر کرد سرد می شود تا شکل خود را حفظ کند. این فرآیند بسیار سریع اتفاق می افتد و می تواند تا 1400 قطعه را در یک روز کاری 12 ساعته تولید کند.

همچنین بخوانید :  خرید آنلاین دستگاه بادکن پت

4. قالب گیری تزریقی در ماشین تزریق پلاستیک

قالب گیری تزریقی تقریباً شبیه قالب گیری اکستروژن است. تفاوت در اینجا این است که با قالب گیری تزریقی، پلاستیک ذوب شده مستقیماً در یک قالب سفارشی تزریق می شود. تزریق تحت فشار زیاد است به طوری که قالب پر شده و یک شی جامد ساخته می شود. سپس مانند روش های دیگر، پس از پر شدن قالب، پلاستیک خنک می شود تا شکل جدید خود را حفظ کند و سپس قالب باز می شود.

این روش را می توان با قالب ژله ای مقایسه کرد، زمانی که قالب پر می شود و سپس برای تولید محصول نهایی خنک می شود.

 1. قالب گیری چرخشی

این روش که گاهی به آن روتومولدینگ نیز می ‌گویند، شامل قرار دادن رزین یا مایع در داخل قالب و چرخاندن آن با سرعت‌های بالا می‌ شود. سپس مایع به طور یکنواخت تمام سطح قالب را می پوشاند تا یک حباب توخالی با دیواره هایی با ضخامت مساوی را ایجاد کند. پس از سرد شدن قالب پلاستیک مایع شکل جدیدی به خود گرفته و سپس از قالب خارج می شود.

این روش از نظر مصرف مواد بسیار کارآمد است و ضایعات بسیار کمی دارد که آن را مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست می کند.

 

جهت خرید ماشین تزریق پلاستیک (Normal plastic Injection Machine) می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک نرمال” را مطالعه کنید.

 

 

https://www.activeplastics.co.nz/types-of-plastic-moulding

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *