فرایند دستگاه تولید پت

آشنایی با فرایند دستگاه تولید پت

دستگاه تولید پت چیست؟ برای شناخت بهتر و بیشتر این دستگاه لازم است بدانید که ابتدا دستگاه تولید پت چیست، چه کاربردی دارد و همچنین چگونه این دستگاه کار می کند. زمانی که بتوانید این موارد و موضوعات را متوجه شوید، متوجه می شوید که ماشین آلات تولید پت در چه شرایطی استفاده می شود و در واقع چه کارخانه هایی به این دستگاه و استفاده از آن نیاز دارند.

دستگاه تولید پت چیست؟

این نوع ماشین آلات، در واقع به نوعی دستگاه گفته می شود که با نام باد کن پت نیز آن را می شناسیم. این دستگاه ها که بیشتر برای تولید بطری های PET استفاده می شوند، در کارخانه های تولید نوشیدنی و… کاربرد دارند. معمولا دستگاه های تولید ظروف جار و یا همین دستگاه های پت علاوه بر تولید بطری می توانند درب بطری ها را نیز تولید کنند.

پت چیست؟

اما پت چیست؟ بطری های پلاستیکی که امروزه وجود دارند را می توانیم به دو گروه بزرگ بطری های پلی اتیلن و بطری های پت تقسیم بندی کنیم. بطری های پلی اتیلن به گروه بزرگی از بطری های پلاستیکی گفته می شود که در صنعت تولید بسته بندی و همچنین تولید مواد شیمیایی استفاده می شوند و به وسیله ماشین پلاستیک بادی تولید می گردند؛ اما بطری های پت به وسیله آن تولید می شوند  که بیشتر در کارخانه هایی استفاده می شوند که تولید نوشابه، ماالشعیر، دوغ، آب معدنی و… را دارند. خط تولید بطری های پت بر خلاف خز تولید بطری های پلی اتیلن دارای چندین دستگاه مختلف است و نمی توان صرفا با یک دستگاه بطری های نهایی را تولید کرد. در حقیقت می توان گفت که به دلیل نحوه استفاده و همچنین کاربردی که این بطری ها دارند لازم است تا حتما فرایند تولید در چند مرحله انجام شود.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات فنی و قیمت دستگاه بادکن PET تولید بطری پلاستیکی

عملکرد دستگاه تولید پت

دستگاه تولید پت یا همان دستگاه تزریق پریفرم که نیاز به قالب پریفرم نیز دارد، به نام دستگاه تزریق پلاستیک نیز شناخته میشود. این دستگاه می تواند بطری هایی با قالب های متفاوت را تولید کند و نیم لیتری، یک و نیم لیتری و یا حتی بالاتر نیز باشند. عملکردی که دستگاه تزریق بطری دارد، برای انواع بطری های نوشابه و آب معدنی کاملا مشترک و یکسان است.

اما عملکرد این دستگاه به چه صورت است؟ در واقع دستگاه تولید پت دارای بخش های مختلفی است که در بخش اول مواد و متریال اولیه پلاستیک به حالت خمیری شکل در آمده و برای این کار نیاز است تا کمی حرارت و گرما نیز به مواد اولیه داده شود. زمانی که مواد حالت خمیری شکل پیدا کردند، باید از طریق یک مسیر و مجرا به سمت قالب های دستگاه هدایت شوند.

در این مرحله یا مواد به صورت سیال جریان پیدا می کنند و یا آن که مواد به صورت مکشی و پرتابی به سمت قالب ها فشار داده می شوند. در هر دو روش مزیت های خاصی وجود دارد. زمانی که مواد وارد قالب ها شدند تحت حرارت و همچنین فشار مشخصی قرار گرفته و بطری ها و یا حتی درب های بطری ها نیز شکل می گیرند. مراحل بیان شده به طور کلی مراحل و فرایند دستگاه تولید پت را نشان می دهند.

خرید قطعات دستگاه تولید پت

برای آن که بتوانید قطعات دستگاه تولید PET را خریداری کنید، بهتر است بدانید که این دستگاه از چه قطعاتی تشکیل شده است. شناخت حدودی این قطعات نیز می تواند راهگشا باشد و نیازی به بررسی ها و شناخت دقیق و عمیق نیست. دستگاه تولید PET و قطعات آن به طور کلی در مجموعه سورین وجود دارد. خرید از یک مجموعه همچون سورین می تواند به صورت همزمان چندین مزیت را برای شما به همراه داشته باشد. این مزیت ها در حقیقت می توانند  شامل قیمت مناسب قطعات و دستگاه ها، کیفیت قطعات یدکی و به طور کلی دستگاه های فروخته شده و همچنین تنوع داشتن این قطعات یدکی باشد.

همچنین بخوانید :  مزایا و معایب خرید ماشین تزریق پریفرم

جمع بندی

دستگاه تولید پت را تا جایی که امکان داشت در این مقاله به طور کامل معرفی کردیم و سعی کردیم حتی به شما بگوییم که یک فروشگاه خوب که قطعات یدکی این دستگاه و خود دستگاه را ارائه کرده و به فروش می رساند باید شامل چه ویژگی هایی باشد و حتی باید در چه محدوده قیمتی باشد که بتوانید آن را خریداری کنید. مجموعه سورین می تواند در این زمینه انتخاب بسیار خوبی باشد و بهتر است حتما به آن توجه کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *