حوادث و قیمت ماشین تزریق پلاستیک دست دوم

بررسی قیمت و مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم یکی از مواردی است که برای افرادی که می خواهند این نوع از دستگاه ها را خریداری کنند، گزینه و نکته مهمی به حساب می آید. در صورتی که شما نیز قصد دارید تا ماشین تزریق پلاستیک را خریداری کنید، بهتر است بدانید که این نوع از ماشین های تزریق پلاستیک چه مشخصات و ویژگی هایی دارند و قیمت آن ها نیز بر چه اساسی تعیین می شود. هر قدر میزان اطلاعات شما از این ماشین آلات بیشتر باشد، مسلما بهتر می توانید در این خصوص تصمیم گیری کنید و بهتر می توانید خودروی مورد نظر خودتان را خریداری کنید.

ویژگی های یک دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم

اما یک دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ مسلما نه تنها ماشین تزریق پلاستیک دست دوم بلکه هر دستگاهی که قبلا استفاده شده است باید دارای شرایط خاصی باشد که بتوانیم آن را خریداری کنیم و مورد استفاده قرار دهیم. در این بخش به چند مورد از مهم ترین مولفه هایی که باید در خصوص دستگاه های تزریق پلاستیک دست دوم وجود داشته باشد، می توانیم اشاره کنیم. این مولفه ها به شما کمک می کنند که خرید بسیار بهتری را در هنگام انتخاب دستگاه مورد نظر خودتان داشته باشید.

·       کم کار بودن

اولین مورد مربوط به کارکرد کم دستگاهی می شود که می خواهید بخرید. چه دستگاه مورد نظر ما 10 سال کار کرده باشد و چه ی هفته صرفا در خط تولید بوده باشد، لازم است بدانید که در هر دو صورت دستگاه، دست دوم محسوب می شود. اما زمانی که قصد خرید آن را دارید فراموش نکنید که حتما دستگاه و ماشین تزریق پلاستیکی که انتخاب کرده اید باید کم کارکرد باشد و از این بابت نیز مطمئن باشید. در غیر اینصورت به محض خریدن دستگاه احتمالا ناچار می شوید تا تمامی قطعات یدکی آن را در همان روزهای اول عوض کنید.

همچنین بخوانید :  تفاوت بین دستگاه بادکن پت و ماشین تزریق پلاستیک

·       تاثیر سیلندر روی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم 

سیلندر مهم ترین بخش دستگاه تزریق پلاستیک و به طور کلی هر نوع ماشین دیگری است. زمانی که قصد دارید تا قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم را بهتر بدانید، لازم است به این موضوع نیز توجه کنید که حتما سیلندر دستگاه سالم باشد و از این بابت مشکلی نداشته باشید. سیلندر را حتی اگر خودتان نیز در این زمینه اطلاعات تخصصی و کاملی ندارید باید با کمک یک کارشناس بررسی کنید. سیلندری که در درون دستگاه تزریق پلاستیک قرار دارد با نام سیلندر ماردون شناخته می شود و ارتباط مستقیمی با واحد تزریق نیز دارد.

·       عدم داشتن روغن ریزی

مورد بعدی در خصوص عدم داشتن روغن ریزی است. روغن ریزی از دستگاه و یا همان ماشین تزریق پلاستیک می تواند مورد بعدی باشد که باید در نظر داشته باشید. روغن ریزی می تواند از بخش های مختلف دستگاه اتفاق بیفتد و این موضوع قطعا تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه نیز دارد. بهتر است این موضوع را حتما پیش از خرید و بررسی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم انجام دهید که خیالتان از بابت این موضوع راحت باشد.

·      تاثیر سلامت گیره ها روی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم

گیره ها در یک ماشین تزریق پلاستیک برای وصل کردن قالب ها به دستگاه استفاده می شوند. از آن جایی که باز و بسته کردن این گیره ها در طول کار با ماشین بسیار زیاد است، ممکن است هرز شدگی گیره ها و یا خراب شدن آن ها را شاهد باشید که در نمونه های دست دوم بیشتر دیده می شود. بنابراین چک کردن این مورد را نیز فراموش نکنید.

همچنین بخوانید :  چرا خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری های پلاستیکی مناسب است؟

·       سرعت تزریق دستگاه

سرعت تزریق دستگاه مربوط به میزان سریع بودن دستگاه در تزریق کردن ماده سیال اولیه تولید پلاستیک به درون قالب ها است. هر قدر سرعت دستگاه پایین تر باشد امکان آن وجود دارد که دستگاه دیرتر محصولات را تولید کند و یا حتی امکان این موضوع نیز وجود دارد که مواد مذاب سرد شده و به خوبی به درون قالب ها تزریق نشوند.

جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله و در خصوص قیمت دستگاه تزریق پلاستیک دست دوم مطرح شدند، می توانند در هنگام خرید این دستگاه ها و در زمانی که بین دو راهی خرید دستگاه نو و دست دوم قرار گرفته اید، به شما کمک زیادی کنند.

فراموش نکنید که هر کدام از این موارد می توانند تا حد بسیار زیادی این موضوع را برای شما شفاف تر کرده و درک آن را نیز ساده تر کنند. فراموش نکنید که خرید این دستگاه ها چه از نوع دست دوم و چه از نوع دست اول و نو باشد، باید حتما با توجه به دو مولفه که شامل قیمت و کیفیت دستگاه ها می شود، تعیین گردد. این دو مولفه را می توانید در فروشگاه سورین به خوبی پیدا کنید و نیازی نیست تا نگران این موضوع باشید که کالای خریداری شده از این فروشگاه آیا کیفیت لازم را دارد یا خیر.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *