کارخانه آب معدنی

مزایا و معایب راه اندازی خط تولید آب معدنی

اگر قصد راه اندازی خط تولید آب معدنی را دارید بهتر است ابتدا با یک متخصص مشورت کنید تا درباره نیازها و ایده ای که برای تولید محصول نهایی دارید و همچنین ماشین آلاتی که باید خریداری کنید، شما را راهنمایی کند. متخصصین می توانند بهترین روش برای راه اندازی خط تولید آب معدنی را به شما پیشنهاد داده و پروژه شما را در جهت درست هدایت کنند.

خرید دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه آب معدنی چالش برانگیزترین بخش این فرایند است زیرا فرآیندهای مختلفی را می توان برای تولید بطری های پلاستیکی به کار برد و انتخاب بهترین آنها به میزان آشنایی شما با مزایا و معایب هریک بستگی دارد.

بیایید عمیق تر ماشین آلاتی که می توان در فرایند تولید آب معدنی مورد استفاده قرار داد را بررسی کرده و مزایا و معایب هر کدام را درک کنیم.

 

ماشین تزریق پلاستیک با فرایند قالب گیری دمشی

قالب گیری دمشی یک فرآیند بسیار مقرون به صرفه و پایدار برای راه اندازی خط تولید آب معدنی است، اما به هرحال هر روش ساخت، مزایا و معایب خود را دارد.

هزینه یک عامل بزرگ در راه اندازی هر نوع کارخانه تولیدی است، به ویژه زمانیکه یک سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ مورد نیاز باشد.

ماشین تزریق پلاستیک با فرایند قالب گیری دمشی که برای ساخت بطری آب معدنی مورد استفاده قرار می گیرد، معمولاً در مقایسه با سایر روش های ساخت، بسیار ارزان تر است و می تواند طبق نیازهای مشتری تنظیم شده و بطری هایی در اندازه های مختلف تولید کند.

همچنین بخوانید :  ماشین تزریق سریع با ربات آی ام ال (Fast Injection with IML Robot)

مزایا

قالب گیری دمشی یک روش تولید نسبتا سریع است و قادر به تولید تعداد زیادی محصول نهایی است و می تواند برای مدت زمان تقریبا نامحدودی کار کند.

تطبیق پذیری ماشین تزریق پلاستیک یک مزیت بزرگ است و دقیقا به همین دلیل است که در برخی از صنایع انقلابی ایجاد کرده است. تعداد متنوع بطری ها، ظروف و سایر محصولات قابل سفارشی سازی، قالب گیری دمشی را به ویژه برای تامین کنندگان بطری های پلاستیکی مورد استفاده در حوزه مواد غذایی، شرکت های پزشکی و دارویی و غیره جذاب می کند.

معایب راه اندازی خط تولید آب معدنی با قالب گیری دمشی

یکی از معایب ماشین تزریق پلاستیک این است که شما از یک فرآورده نفتی استفاده می کنید. هرچند، بسیاری از پلیمرهای مورد استفاده مانند پت قابل بازیافت هستند اما این صنعت به سختی در حال یافتن مواد بادوام، همه کاره و پایدار است.

یکی دیگر از معایب این دستگاه، محدودیت در طراحی قالب های پریفرم است که فقط برای تولید محصولات توخالی و سایر ظروف مشابه، مناسب هستند.

همانطور که می بینید، مزایای ماشین تزریق پلاستیک برای راه اندازی کارخانه آب معدنی، بیشتر از معایب آن است و بطری های آب معدنی تولید شده با آن، بادوام و ارزان قیمت می باشند که می توان آنها را به تعداد زیادی تولید کرده و بازیافت نمود.

 

راه اندازی خط تولید آب معدنی با فرایند Extrusion Blow Molding (EBM)

مزایا

کم هزینه بودن تهیه قالب اولیه.

انعطاف پذیری ابزار از لحاظ ابعاد و اندازه و حجم مورد نیاز مشتری

همچنین بخوانید :  مواد اولیه مورد استفاده در ماشین تولید کاغذ سنگی

عدم محدودیت در شکل ظرف به طوریکه بطری ها می توانند به هرشکلی مثلا بلند یا کوتاه تولید شده یا دسته دار باشند.

معایب

هزینه راه اندازی کارخانه آب معدنی با این ماشین آلان به طور قابل توجهی بالاتر از ماشین قالب گیری تزریقی است.

مهارت اپراتور برای کنترل وزن و کیفیت بطری های تولید شده، بسیار مهم است.

 

راه اندازی خط تولید آب معدنی با Injection Blow Molding (IBM)

مزایا

محصولات تولید شده نسبت به قالب تزریقی (بادکن) با دقت بالاتری ساخته می شوند و کنترل وزن آنها، بسیار دقیق و توزیع مواد نیز یکنواخت تر است.

هزینه راه اندازی خط تولید آب معدنی با ظرفیت کم، نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است.

معایب

بالا بودن هزینه ابزار

عدم انعطاف پذیری قالب

برای راه اندازی کارخانه های بطری سازی با ظرفیت بالا، مقرون به صرفه نیست.

شکل ظروف تولید شده به نسبت دمیدن بستگی دارد و محدود است.

 

راه اندازی خط تولید آب معدنی با Strench Blow Molding (SBM)

مزایا

محصول تولیدی دارای خواص بهینه شده ای مانند مقاومت در برابر ضربه است.

قابلیت تولید ظروف سبک وزن  و کاملا شفاف را دارد.

معایب

فرآیند SBM پیچیده و چند مرحله ای است.

هزینه ابزار آن، بالا است.

به طور محدود در دسترس است.

 

ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی

ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی، دستگاه دیگری است که برای راه اندازی کارخانه آب معدنی به آن نیاز دارید. این دستگاه دارای مخزن و چندین نازل است. بطری های تولید شده توسط ماشین آلات تولید بطری های پلاستیکی، زیر این نازل ها قرار می گیرند تا آب معدنی موجود در مخزن از طریق نازل ها، وارد بطری ها شده و آنها را پر کند.

همچنین بخوانید :  فرایند تبدیل پریفرم به بطری چگونه است؟

 

خرید ماشین آلات تولید بطری از هولدینگ سورین

اگر قصد راه اندازی خط تولید آب معدنی را دارید می توانید برای خرید انواع ماشین آلات مورد نیاز خود با مشاورین ما در تماس باشید.

 

 

 

https://blowmoldedproducts.com/what-are-the-pros-cons-of-blow-molding/

 

0/5 (0 نظر)
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *