کاربرد کاغذ سنگی

کاربرد کاغذ سنگی

کاغذ سنگی هنوز راه طولانی را برای جایگزین شدن با کاغذ معمولی به عنوان یک محصول تجاری در پیش دارد، اما به تدریج، زمانیکه افراد شروع به درک خواص آن کنند، کاربرد کاغذ سنگی به زودی بسیار رایج می شود.

استون پیپر می تواند یک جایگزین کاملا مناسب و زیست تخریب پذیر برای کاغذ معمولی باشد که برای بسیاری از انواع مواد چاپی از جمله لیتوگرافی افست و چاپ روی صفحه کاغذ مناسب است.

کاغذ سنگی از کربنات کلسیم تولید می شود. این ماده در سنگ ها یافت می شود و برای تولید کاغذ از آن نیازی به استفاده از چوب درخت نیست.

کاغذ سنگی، کاملا ایمن و بدون انتشار گازهای مضر تجزیه می شود و در صورت رها شدن در طبیعت طی 9 تا 12 ماه به طور کامل از بین می رود. همچنین بدون انتشار گازهای مضر می توان آنها را به راحتی سوزاند.

 

کاربرد کاغذ سنگی در صنعت چاپ

در تولید کاغذ سنگی از درخت، آب، سموم یا سفید کننده استفاده نمی شود. محصولات استفاده نشده یا اضافی را می توان به راحتی بازیافت کرد. از آنجایی که در ماشین تولید کاغذ سنگی از چوب به عنوان مواد اولیه استفاده نمی شود، کاغذ تولید شده مانند کاغذ خمیر چوب سنتی جوهر را جذب نمی کند و بنابراین در مقایسه با کاغذ معمولی، 15 تا 20 درصد جوهر کمتری در حین چاپ مصرف می کند که کاربرد آن را در صنعت چاپ کاملا ایده ال می نماید.

کاربرد کاغذ سنگی همچنین برای تولید برچسب ها، پاکت نامه ها، تقویم ها، دفترچه یادداشت ها، نقشه ها، کتاب های کار و بسیاری از مواد چاپی دیگر، عالی است!

همچنین بخوانید :  دستگاه تولید پت در چه صنایعی کاربرد دارد؟

 

کاربرد کاغذ سنگی در تولید دفترچه یادداشت

جنس کاغذ سنگی برای تولید دفترچه یادداشت، بسیار مستحکم و عملاً پاره کردن آن غیرممکن است. این نوع کاغذ، ضد آب بوده و اگر هر نوع مایعی روی آن بریزد می توان به سادگی پاک کرد بدون اینکه به یادداشت های روی آن، آسیبی وارد شود.

 

کاربرد کاغذ سنگی در تولید کیسه ها بگ های تبلیغاتی قابل بازیافت

کیسه ها و بگ ها و سایر مواد چاپی و تبلیغاتی ساخته شده از کاغذ سنگی، جایگزینی ایده آل و سازگار با محیط زیست برای کیسه های پلاستیکی قدیمی هستند.

کیسه ها و بگ های کاغذ سنگی می توانند مجهز به زیپ، یا چسب های دوطرفه باشند تا به راحتی باز و بسته شوند.

کاربرد کاغذ سنگی برای بسته بندی کامل و پایدار هدایا، فرم های حاوی اطلاعات مهم و حتی محصولات غذایی کاملا مناسب است.

 

ویژگی های کاغذ سنگی

کاغذ سنگی” به عنوان یک منبع طبیعی برای تولید کاغذ می تواند انقلابی در صنایع مختلف مانند چاپ و تبلیغات ایجاد کند. این ماده، نه تنها به دلیل روش ساخت سازگار با محیط زیست، بلکه یک جایگزین واقعی برای مواد معمولی مانند کاغذ یا پلاستیک است و ظاهر زیبای آن باعث موفقیت کامل محصولات تبلیغاتی شما می شود.

کاغذ سنگی، بادوام و ضد آب است. با این حال، از آنجایی که تنها پس از مدت کوتاهی به دلیل تأثیر باد و آب و هوا، تجزیه می شود، می تواند با پلاستیک زیست تخریب پذیر رقابت کند. کاغذ سنگی به دلیل شکل‌پذیری و تا شدن آسان و همچنین ظاهر و کیفیت بسیار بالا، قابل مقایسه با کاغذ معمولی است و به همان راحتی قابل چاپ است.

همچنین بخوانید :  مراحل راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی در ایران

 

مزایای تولید کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی

بارزترین تفاوت بین کاغذ سنگ و کاغذ سنتی، میزان مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آن است. برای تولید کاغذ سنگی، هیچ درختی قطع نمی شود و  از آب  استفاده نمی شود، انتشار کربن پایینی دارد و در حین تولید نیازی به اسید، باز و سفید کننده نیست.

استون پیپر قابل بازیافت است و به دلیل وجود HDPE باید با پلاستیک های نوع 2 بازیافت شود. علاوه بر قابل بازیافت بودن، کاغذ سنگی با 14 تا 18 ماه قرار گرفتن در معرض نور خورشید قابل تجزیه است.

 

ساخته شده از سنگ آهک

استون پیپر نوعی کاغذ است که از کربنات کلسیم 80 درصد (سنگ آهک) و رزین بیوپلی اتیلن 20 درصد (HDPE) ساخته شده است. در این مورد، HDPE به عنوان یک چسب استفاده می شود. از این رو، سنگ آهک از معادن موجود به عنوان ماده خام استخراج شده و به پودر ریز تبدیل می شود تا در کارخانه تولید کاغذ سنگی مورد استفاده قرار گیرد.

 

بدون نیاز به سفید کننده شیمیایی

رنگ استون پیپر، در اصل سفید است، بنابراین نیازی به فرآیند سفید کردن بیشتری ندارد. به دلیل چگالی بالا، محصولات کاغذ سنگی نیز در طول زمان شکل خود را حفظ می کنند.

 

ضد آب و قابل شستشو

کاربرد کاغذ سنگی به دلیل ترکیبی که دارد ضد آب، مقاوم در برابر چربی و قابل شستشو است. حسی شبیه به دستمال کاغذی به شما می دهد و کاربردهای متنوعی پیدا کرده است.

 

برگشت به طبیعت

محصولات به روش معمولی دور ریخته و بازیافت می شوند و پس از تجزیه دوباره به کربنات کلسیم تبدیل شده و تبدیل به سنگ آهک می شوند.

همچنین بخوانید :  مشخصات و قیمت دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک

 

https://business.bookblock.com/what-is-stone-paper/#:~:text=Stone%20paper%20is%20a%20completely,and%20is%20completely%20tree%2Dfree.

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *