مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک در ماشین تولید کاغذ سنگی

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک در ایران یک فرآیند نوظهور است که موجب حفظ ذخایر آبی و کاهش مشکلات زیست محیطی از جمله قطع درختان شده است. بنابراین، تولید کاغذ با کمک ماشین تولید کاغذ سنگی می تواند به عنوان یک صنعت سبز شناخته شود.

در ادامه، شمارا با فرآیند تولید کاغذ سنگی و ویژگی های کاربردی آن آشنا خواهیم کرد.

 

اطلاعات مقدماتی مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک

سال 2013 میلادی تولید کاغذ از سنگ آهک، در چرخه اقتصاد به عنوان یک صنعت سبز شناخته شد. خوشبختانه، کشور عزیزمان ایران مملو از سنگ هایی است که همگی پایه آهکی دارند و می توان به راحتی کربنات کلسیم را از آنها استخراج  کرد. همچنین برای 15 درصد سایر مواد تشکیل دهنده این کاغذ ها که مواد پلی پروپیلن و پلی اتیلن هستند می توان در بازارها جستجو و مقدار مدنظر خود را خریداری و در تولید کاغذ های سنگی استفاده کرد. فراموش نکنید برای اتصال کربنات کلسیم و پلی پروپیلن و پلی اتیلن از نوعی جفت کننده استفاده می کنند که سرعت انجام مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک را تا چندین درجه سرعت می بخشد.

 

توضیح مرحله به مرحله ای تولید کاغذ از سنگ آهک

مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک به شرح زیر تقسیم بندی می شود:

  • ابتدا به مقدار لازم سنگ آهک را تهیه و آنرا به بخش خردایش منتقل می کنیم
  • سپس با اضافه کردن مواد اولیه به اندازه مشخص و مخلوط آنها به صورت اتوماتیک یک مخلوط اولیه ای را بدست می آوریم
  • به هم زدن ادامه دهید تا به مخلوطی یکنواخت و مناسب برای ادامه تولید کاغذ نزدیک شوید
  • در این مرحله به کامپوزیت ورقه ای نیاز داریم، با کمک پرس های غلطکی و پهن کردن کامپوزیت ها در جهت های مورد نظر می توانید به انجام مراحل بعدی بپردازید
  • هدایت و عبور هر ورقه از لابه لای سیندلرهای تحت فشار مرحله پنجم تولید کاغذ از سنگ آهک است. تکمیل مرحله قبلی برای انجام این قسمت ضروری است.
  • برای پهن تر شدن بیشتر ورق ها از غلطک های اتو کننده 5 گانه استفاده می کنیم تا با تبدیل رلهای بزرگ تر به رلهای کوچک به کاغذی با کیفیت دسترسی یابیم
همچنین بخوانید :  قالب بطری پت چه کاربردی دارد؟

 

تفاوت مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک با دیگر کاغذ ها

طریقه کار کردن ماشین تولید کاغذ سنگی برای تولید کاغذ با مراحل تولید کاغذهای دیگر متفاوت است. اولین و اصلی ترین تفاوت آنها در استفاده از سنگ آهنگ به جای الوارهای چوب سوزنی برگان است که برای تهیه مواد اولیه تولید کاغذ استفاده می شوند.

همچنین در مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک، هیچ آب و اسید و همچنین مخزن برای نگه داری مواد اولیه استفاده نمی شود، زیرا مراحل آبرسانی و اضافه شدن اسید و سفید کننده ها حذف شده و دیگر نیازی به انجام این مراحل دشوار نیست.

ویژگی منحصر به فرد کاغذ های سنگ آهک

افزون بر اینکه در مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک مزایای زیادی را می توان، مشاهده کرد در این قسمت به یکسری از ویژگی های منحصر به فرد آنها می پردازیم تا به طور کامل متوجه تفاوت این کاغذ سنگ آهکی با دیگر کاغذ ها شوید.

  • کاغذ سنگ آهک کاملا ضد آب است و حتی کار چاپ تاثیری روی کیفیت این کاغذ نمی گذارد
  • کاغذ های سنگ آهکی در برابر پاره شدن بسیار مقاوم هستند، زیرا به راحتی در محیط زیست ظرف 3 ماه بازیافت می شوند و حتی با سوخته شدن، هیچ گاز سمی و مضری تولید نمی کنند
  • برای تولید یک تن کاغذ سنگ آهک در مقایسه با دیگر کاغذ ها، دی اکسید کربن کمتری تولید می شود
  • با تولید کاغذ از سنگ آهک می توان از قطع 20 درخت، 150 کیلوگرم مواد زائد جامد و انتشار 900 کیلوگرم کربن جلوگیری کرد
همچنین بخوانید :  فروش دستگاه تولید کاغذ سنگی با بهترین قیمت

 

چرا تولید کاغذ با سنگ آهک، یک فعالیت سودمند اقتصادی به شمار می رود؟

برای افرادی که به دنبال یک سرمایه گذاری با سود بالا هستند، خرید یک ماشین تولید کاغذ سنگی و راه اندازی خط تولید کاغذ از سنگ آهک می تواند گزینه ایده آلی باشد. از آنجایی که ایران کشوری با سنگ های آهک فراوان است، پس خیلی زود می توان از طریق راه اندازی این کسب و کار پیشرفت کرد. چراکه، مواد اولیه زیادی برای تولید کاغذ سنگی در ایران موجود است، درنتیجه هزینه تولید این کاغذ ها از کاغذ های معمولی کمتر می باشد.

بنابراین، شما می توانید با شروع این کسب و کار و انجام صحیح مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک به قطع بی رویه درختان و ضایعات جامد کمک کنید و به سود فراوانی برسید.

 

 

جمع بندی

ماشین تولید کاغذ سنگی در وب سایت هلدینگ سورین با قسمت مقرون به صرفه ای موجود است. اگر قصد تولید کاغذ با سنگ آهک در حجم بالا را دارید، بایستی ابتدا اقدام به خریداری این دستگاه نمایید و سپس با خواندن مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک در قسمت بالا یا کمک گرفتن از کارشناسان ما به صورت تلفنی به کسب و کار خود رونق بخشید.

1.5/5 (2 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *