خرید قالب های پریفرم و قالب بطری پت

خرید قالب های پریفرم چه کاربردی دارد؟

فناوری قالب پریفرم انعطاف پذیری را افزایش می دهد، هزینه را کاهش می دهد. پریفرم یک محصول میانی است که متعاقباً در ظرف پلی اتیلن ترفتالات (PET) دمیده می شود. پریفرم ها از نظر پوشش دهانه، وزن، رنگ و شکل متفاوت هستند و به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بخش های مختلف بازار طراحی شده اند.

یک سیستم PET منعطف و مقرون به صرفه که دارای قالب‌های پیش ‌فرم PET مدولار است، هم هزینه‌های تبدیل و هم زمان تغییر قالب را کاهش می‌دهد.

تامین کنندگان قالب های پریفرم انواع قالب های تزریقی را برای تولید کنندگان بطری و قطعات پلاستیک تولید نموده و به راحتی قادر به تغییر قالب با حداقل زمان خرابی هستند. انعطاف پذیری، سهولت استفاده و هزینه های تبدیل کمتر چیزی است که مشتریان به آن نیاز دارند.”

پریفرم ها از پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند، بنابراین به آنها پریفرم های PET می گویند. این قالب ها با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریقی بسیار دقیق بر روی تجهیزات تولیدی بسیاری از کارخانه ها و صنایع اعمال می شوند.

 

وزن قالب های پریفرم به حجم مورد نظر ظرف نهایی بستگی دارد. پریفرم ها می توانند تک لایه یا چند لایه باشند. پریفرم های مسدود کننده به لطف لایه خاصی که در چندین لایه پلی اتیلن ترفتالات تعبیه شده است، مزایای اضافی و عمر مفید نوشیدنی را افزایش می دهد.

خرید قالب های پریفرم

قالب های پریفرم چگونه طراحی می شوند؟

“طراحی منحصر به فرد قالب های پریفرم نیاز به خنک کردن و گرم کردن مجدد رانر را در حین تعویض قطعه از بین می برد، که تا حد زیادی زمان خرابی سیستم را کاهش می دهد.  همچنین با به حداقل رساندن تعداد قطعاتی که باید جایگزین شوند، هزینه های تولید را کاهش می دهد و در عین حال به راحتی هر طول پریفرم را در خود جای می دهد.

همچنین بخوانید :  فروش قالب پریفرم هاسکی در تهران

همچنین زمان تغییر را می توان به کمتر از یک سوم زمانی که برای تعویض قالب معمولی نیاز است  کاهش داد.

 

سیستم قالب گیری پریفرم PET با خروجی بالا برای تولید تعداد زیادی از قطعات یکسان بسیار کارآمد هستند.  هنگامی که برای ساخت بطری های مختلف به بیش از یک پریفرم نیاز است، ممکن است چنین به نظر برسد که چندین سیستم قالب گیری با خروجی پایین و قالب های متعدد نیاز است.  اما مزیت‌های ترکیبی سیستم‌های با خروجی بالا و آزادی تغییر قالب از یک پریفرم به دیگری را می‌توان در برخی موارد با برنامه‌ ریزی دقیق قطعات تغییر قالب، همراه با اصلاحات مورد نیاز در طرح ‌های پریفرم به دست آورد. همین برنامه ریزی اولیه می تواند هزینه ها را کاهش دهد و نتایج را هنگام تبدیل قالب بهبود بخشد.

برای مثال دو مدل قالب های پریفرم برای پسیستم های کاملاً متفاوت می توانند قطعات قابل تعویض را به اشتراک بگذارند.  به عنوان مثال، در صورتی که طرح اولیه پریفرم مناسب باشد، می ‌توان با مجموعه‌ ای از هسته‌های جدید، و تغییرات در وزن پیش‌ فرم  بطری هایی با اندازه‌های مختلف و شکل مشابه را تولید نمود.

علاوه بر این، قالب های پریفرم مختلف دهانه بطری را می توان با حلقه های قابل تعویض سر بطری تولید کرد که به شما این امکان را می دهد شکل قالب خود را  تغییر دهید.

خرید قالب های پریفرم

طرز کار قالب های پریفرم چیست؟

اولین مرحله در فرآیند ساخت بطری، تولید قالب های پریفرم است. پس در ابتدا قالبی که شبیه یک لوله آزمایش است و یک نخ به آن متصل است تولید می شود. پریفرم‌ها بر روی ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی تولید می‌شوند که تراشه‌های رزین PET ورودی را می ‌گیرند، آن‌ها را ذوب می ‌کنند و سپس آنها را به صورت قالب های پریفرم چند حفره‌ای تزریق می‌کنند.

همچنین بخوانید :  خرید و فروش قالب بطری پت عمده

رزین مذاب در دمای 550 درجه فارنهایت تزریق می شود و سپس به سرعت با آب سرد خنک می شود. پریفرم ها از طریق یک بازوی رباتیک از قالب خارج می شوند، بیشتر سرد می شوند و سپس به سطل های ذخیره پلاستیکی قابل استفاده مجدد منتقل می شوند.

 

قالب پریفرم PET، طرح و قیمت قالب پریفرم

شرکت قالب‌های  پریفرم پلاستیکی دمارک متخصص در تولید قالب‌های پریفرم سفارشی با استفاده از پیشرفته ‌ترین فناوری موجود برای ارائه بهترین کیفیت محصول در صنعت قالب‌های پریفرم سفارشی است.

این شرکت تجربه قابل توجهی در صنعت قالب گیری تزریق پلاستیک دارد و در نتیجه، دانش و تخصص قابل توجهی را توسعه داده است که به شرکت این امکان را می دهد که بالاترین سطح مهارت، دانش و تعهد را در بازار قالب های پریفرم به مشتریان ارائه دهد.

جمع بندی

بدون شک، دمارک می تواند مجموعه کاملی از  PET را به موقع و با دقت و با بهترین قیمت ممکن قالب های پریفرم PET تولید کند.

همچنین امکان سفارشی سازی مونتاژ قالب پریفرم PET برای رفع نیازهای خاص مشتری و همچنین ساخت سفارشی  نمودن هر پریفرم PET با توجه به نیاز آنها وجود دارد.

از جمله قابلیت‌های این شرکت، توانایی آن برای تولید مجموعه‌ای از قالب‌های پیش ساخته پلاستیکی است. با خرید قالب های پریفرم می توان انواع محصولات پلاستیکی را به شکل دلخواهد تولید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله آشنایی با فرایند پلاستیک مولدینگ قبل از خرید ماشین تزریق پلاستیک را بخوانید.

 

 

منابع :

https://www.google.com/amp/s/www.moldmakingtechnology.com/amp/columns/preform-mold-technology-increases-flexibility-reduces-cost

https://www.retalgroup.com/products/preforms/

همچنین بخوانید :  قالب بطری پت چه کاربردی دارد؟
0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *