ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک DEMARK Hot fill Rotary Blowing Machine چه کاربردی دارد؟

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک که در انگلیسی با اصطلاح DEMARK Hot fill Rotary Blowing نامیده می شود کاربردهای زیادی دارد.

از مهم ترین کاربردهای این ماشین در صنعت بطری سازی است. معمولاً بطری‌ های PET باعث تغییر شکل در دمای مایع بیش از 65 درجه سانتیگراد به دلیل تغییر شکل شیشه می‌شوند.

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک

 

با استفاده از طراحی های مختلف، انقلابی در صنعت ساخت بطری های چندگانه و سیستم خنک‌کننده هوا برای بطری‌های پت پرکننده گرم (تنظیم گرما) رخ داده است.

هر دو سیستم برای کاهش سطح تنش پسماند PET و افزایش سرعت تبلور PET معرفی شده‌اند.

اکنون بطری‌های PET می‌توانند پر شدن با مایع داغ را بدون هیچ تغییر شکلی تحمل کنند.

سیستم خنک کننده هوا و مراحل دمیدن چندگانه برای بطری های PET تنظیم حرارتی طراحی شده است که به آن بطری های PET مقاوم در برابر حرارت نیز می گویند.

 

گزینه های خطی و چرخشی  تمام نیازهای دمشی و پر کردن بطری های PET درون خطی را برآورده می کند.

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک Hot fill Rotary Blowing اکنون سیستم‌های دمیدن/ پر کردن/ دربندی بطری PET کاملاً یکپارچه  را بر اساس واحدهای قالب ‌گیری دمشی دوار و خطی ارائه می‌دهد.

شرکت‌های نوشیدنی اکنون می‌توانند خطی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیاز تولید آنها برای فرمت‌های همه اندازه‌ها مطابقت دارد.

 

دمنده های خطی برای بطری های بزرگتر، دورهای کوتاه تر و موارد دیگر

تا همین اواخر، تمام مدل های بطری های بر اساس تجهیزات قالب گیری کششی چرخشی بودند. سپس تجربه نشان داد که شرکت هایی که آب بطری و روغن خوراکی می‌سازند، برای قالب‌های بزرگ‌ تر تا 12 لیتر به سیستمی تمیز و فشرده مانند نمونه‌های اصلی نیاز دارند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با فرایند پلاستیک مولدینگ قبل از خرید ماشین تزریق پلاستیک (Normal plastic Injection Machine)

برای این کار، فقط دمنده های کششی خطی این کار را انجام می دهند. برخی از مشتریان همچنین می خواهند فقط مقادیر محدودی ، احتمالاً تنها 2000 بطری در ساعت تولید کنند و برای این کار یک ماشین خطی بار دیگر مناسب تر است.

به عنوان مثال، انواع چرخشی می توانند با سرعت تا 54000 بطری کوچک و متوسط ​​در ساعت کار کنند، در حالی که یک سیستم ویژه برای فرمت های بزرگ با یک تک بلوک حجمی Big Fill می تواند 4000 ظرف 12 لیتری را از روی همان ظرف در یک دوره زمانی تولید کند.

تطبیق پذیری در فرمت های خطی و چرخشی

اما قابلیت‌های ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک Hot fill Rotary Blowing فراتر از بطری ‌های بزرگ و دوره ‌های کوتاه است.

آنها می توانند ظروف کوچک و بزرگ را در قالب های مختلف از جمله بطری های دسته دار تولید و پر کنند.

آنها همچنین می توانند با انواع مایعات، اعم از آب، CSD، شیر، محصولات پرکننده داغ، یا محصولات با ارزش افزوده بالا مانند روغن، مواد شوینده و مراقبت شخصی کار کنند.

در حقیقت، همه سیستم های به کار رفته بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال، هر خطی، چه بر پایه یک دمنده خطی یا چرخشی باشد، می تواند نوشیدنی های داغ و CSD را تولید و پر کند. بسیاری از مشتریان دمارک از این ویژگی بهره برده اند.

 

مزایای ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک خطی Hot fill Rotary Blowing

فرمت خطی ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک مزایای مهم دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، بسیار فشرده است و حرکات مکانیکی ساده تر از بخش کششی چرخشی است که استفاده از آن را تسهیل می کند. هزینه کلی آن نیز به لطف هزینه سرمایه گذاری کمتر و کاهش نیازهای تعمیر و نگهداری کمتر است.

همچنین بخوانید :  ماشین پرکن بشکه و گالن Keg & Cask Filling Machine

 

انواع پرکننده های مکانیکی و الکترونیکی

دمارک انواع مختلفی از ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک Hot fill Rotary Blowing را تولید می‌کند که می‌توان آن‌ها را با قالب‌های دمشی خطی و چرخشی برای فرمت‌های کوچک جفت کرد.

این شامل پرکننده گرانشی مکانیکی برای نوشیدنی ‌های غیر گازدار پر شده با مایعات گرم و سرد است. پرکننده مکانیکی سطح ایزوباریک ایزوفیل برای نوشابه های گازدار و آب های معدنی استفاده می شود.

پرکننده های حجمی الکترونیکی Flextronic S به ترتیب برای انواع مختلف مایعات و محصولات پرکننده داغ با وزن الکترونیکی Flextronic W برای محصولات با ارزش افزوده اضافی و مونوبلوک پرکننده حجمی چند محصولی الکترونیکی Flextronic C برای CSDها آب‌های معدنی گازدار و ثابت، آبمیوه‌های پرکننده سرد و گرم به کار می روند.

 

تمیز نگه داشتن ساده و سریع ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک Hot fill Rotary Blowing

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک به دلیل سادگی و بهداشت خود عالی هستند. نیازی به آبکشی بین دمیدن و پر کردن، بدون نیاز به سیستم های انتقال خارجی و محافظت کامل از محیط بیرون از لحظه ورود پریفرم به قسمت تغذیه تا بیرون آمدن بطری پر و مهر و موم شده و آماده برای بسته بندی نیست.

سطوح بالای تمیزی این امکان را برای مشتریان فراهم می کند که از آنها برای CSD هایی که حاوی مواد نگهدارنده مصنوعی نیستند استفاده کنند.

جمع بندی

ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک با استفاده از فن آوری های جدید برای صنایع بطری سازی به کار می رود. برای اطلاعات بیشتر در مورد قالب های روتاری مقاله ” آشنایی با انواع قالب پرسی درب روتاری” را بخوانید.

همچنین بخوانید :  برای خرید قالب درب بطری پت به چه نکاتی توجه کنیم؟

منبع

https://www.megamachinery.com/solution/hot-fill-pet-bottles/

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *