قالب پریفرم فروشی

قالب پریفرم آماده فروشی چه کاربردی دارد؟

قالب پریفرم فروشی یکی از مهم ترین روش های شکل دهی پلاستیک است. تولید قالب های پریفرم باعث شده تا فرآیند تولید قطعات سه بعدی و پیچیده در زمان کوتاه امکان پذیر و انواع ظروف پلاستیکی و بطری در بادکن در دسترس قرار گیرند.

صنعت پلاستیک روزانه درحال پیشرفت است، بنابراین شما نیز می توانید با اطلاع از قالب های پریفرم و کاربرد آنها کیفیت کار خود را افزایش دهید.

 

قالب پریفرم چیست؟

قالب پریفرم یک قطعه واسطه برای تولید انواع پت به بطری است. اگر به صفحه قالب پریفرم فروشی هلدینگ سورین سری بزنید، می بینید که این قالب ها به دلیل سطح قالب شفاف و هموار خود دارای کاربردهای گوناگون و کاربردی می باشند، از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار بر کیفیت پت تولیدی این قالب ها، انتخاب پریفرم مناسب است که در فرآیند تولید تاثیر مستقیمی دارد.

شرکت هلدینگ سورین به عنوان بزرگترین تامین کننده تجهیزات جانبی و ساخت دستگاه های صنعتی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به شمار می رود که در تولید قالب های پریفرم با کارایی بسیار ویژه توانسته مشتریان زیادی را با رضایت همراه نماید.

علت اصلی مستحکم بودن قالب پریفرم

درواقع برای علت مستحکم بودن قالب پریفرم فروشی می توان به کیفیت بالای قطعات در برابر انواع فشار و سختی اشاره کرد که درنتیجه می توانند ظاهر و همچنین خود را حفظ نمایند. حال بعد از ثبت و ساخت قالب نوبت به ریختن مواد پلاستیکی به درون قالب ها می رسد؛ اکنون سوالی که به وجود می آید این است که چطور می توان آن همه ماده پلاستیکی را بدون نگرانی منعطف کرد؟

همچنین بخوانید :  راه اندازی انبار مکانیزه (Demark Automatic Ware House System)

برای پاسخ به این سوال  بازهم باید به ویژگی مستحکم بودن قالب های پریفرم توجه کنیم، زمانی که مواد پلاستیکی با حرارت و سپس اعمال فشار درون قالب ها جاری می شوند؛ استحکام قطعات باعث می شود تا درنهایت شکل قالب موردنظر را به خود بگیرند. همچنین بعد از ویژگی استحکام، علت منعطف شدن کامل مواد پلاستیکی را می توان صاف و یکدست بودن سطح قالب ها دانست که برای منظم و سامان یافته شدن مواد پلاستیکی صیقل داده شده اند.

 

با انواع قالب پریفرم آشنا شوید

معمولا فاکتوری که درمورد انواع قالب پریفرم فروشی لحاظ می شود، اندازه دهانه و نوع استفاده از قالب ها هستند. از پرفروش ترین قالب های پریفرم می توان به قالب های زیر اشاره کرد:

 • قالب پریفرم جار
 • قالب صادراتی
 • قالب پریفرم دهانه 18
 • قالب پریفرم دهانه 20
 • قالب پریفرم دهانه 28
 • قالب پریفرم دهانه 30
 • قالب پریفرم دهانه 45
 • قالب پریفرم ادویه
 • قالب پریفرم دهانه مایع دستشویی

توجه داشته باشید که تقسیم بندی بالا کامل ترین تقسیم بندی است که می توانید بر اساس آن به یک جمع بندی نهایی از نوع قالبی که قصد خریداری آنرا دارید، برسید.

 

کاربرد های قالب پریفرم فروشی

بیشترین استفاده از قالب پریفرم فروشی و قالب بطری پت در صنعت نوشیدنی و تولید بطری پلاستیکی با کیفیت است. در روند تولید ظروفی همچون بطری ها، قالب های پریفرم را حرارت میدهند و سپس با دمیده شدن هوای فشرده به اندازه مدنظر انبساط پیدا می کنند و به یک بطری با کیفیت تبدیل می شوند.

به دلیل این فرآیند یکدست و سریع، از این قالب ها در تولید انواع ظروف آب میوه، محصولات لبنی، نوشابه ها، روغن، برای بسته بندی و حمل و نقل و غیره استفاده می کنند. همچنین در آشپزخانه ها برای تولید ظروف بسته بندی انواع مواد غذایی مانند مربا و عسل و غیره نیز از قالب پریفرم استفاده می کنند.

همچنین بخوانید :  فرایند تبدیل پریفرم به بطری چگونه است؟

 

ویژگی های منحصر به فرد قالب پریفرم

قالب پریفرم فروشی با درنظرگرفتن تمام ویژگی قالب بطری پت در ساخت انواع بطری ها پلاستیکی، تاثیر بسیار مثبتی بر صنعت پلاستیک داشته است. از دیگر ویژگی های قالب پریفرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی و تولید استاندارد قطعات مختلف

تزریق پلاستیک با استفاده از قالب پریفرم برای ساخت قطعه های ظریف و حساس میسرپذیر تر از انجام تکنیک های مشکل و گاها بی کیفیت است

 • سیستم سنجش یکپارچه

زمانی که یک قالب ساخته می شود، می توان چندین محصول باکیفیت را با کمک آن تولید و تا زمانی که سیستم سنجش استحکام آنرا تایید کند، می توان به تولید ادامه داد

 • هزینه پایین برای ساخت قطعات

معمولا بیشتر هزینه مربوط به ساخت قالب در مراحل اولیه است، اما پس از این مرحله به دلیل استفاده از پریفرم می توان با هزینه کم به تعداد انبوه محصول تولید کرد

 • بادوام ودارای استیل عالی

معمولا مواد پلاستیکی با فشار وارد قالب می شوند و به دلیل دوام بالای این قطعه، مرحله شکل گیری در زمان کوتاه و با سرعت ممتازی انجام می شود و همچنین با کمک قالب های پریفرم، مقدار اندکی پلاستیک هدر می رود که این موضوع خبر خوبی برای محیط زیست است.

 

جمع بندی

قالب های پریفرم و قالب بطری پت بر اساس شکل و میزان وزن و همچنین کیفیت قطعات خود، بهترین انتخاب برای تولید بطری های پلاستیکی هستند. شرکت هلدینگ سورین با سال ها سابقه درخشان در صنعت پلاستیک و تجهیزات جانبی در هرزمانی آماده ارائه خدمات خود به شما عزیزان است.

همچنین بخوانید :  چرا به جای شیشه از قالب پریفرم و بطری پت برای تولید بطری های نوشیدنی در صنعت استفاده می شود؟
0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *