ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه

چرا از آلومینیوم در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine استفاده می شود؟

در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine ممکن است از فلزات مختلفی مثل آلومینیوم، فولاد یا قلع استفاده شود.

شاید فکر کنید که تفاوت زیادی بین انواع مختلف فلزاتی که به صورت قوطی ساخته می شوند وجود ندارد، اما هر کدام خواص و کاربردهای خاص خود را دارند. در اینجا نحوه تشخیص آلومینیوم از فولاد را توضیح می دهیم.

 

آیا در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine از فلز آلومینیوم استفاده می شود؟

معمولا در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه از آلومینیوم به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد استفاده می کنند. برخی از ویژگی های مهم آلومینیوم عبارتند از:

 • قوطی‌های آلومینیومی عمدتاً برای نوشیدنی‌ها استفاده می‌شوند – بیشتر نوشیدنی‌هایی که در بریتانیا فروخته می‌شوند در قوطی‌های آلومینیومی بسته بندی می شوند- اما این فلز برای قوطی‌های غذا، روغن، مواد شیمیایی و سایر مایعات نیز استفاده می‌شود.
 • قوطی‌های آلومینیومی انعطاف‌ پذیرتر و سبک ‌تر از قوطی‌های فولادی هستند (سنگینی آلومینیوم یک سوم فولاد است) و همچنین زنگ ‌زدگی یا خوردگی ندارند.
 • آلومینیوم یک عنصر (Al، عدد اتمی 13) است، در حالی که فولاد آلیاژی است که عمدتاً از آهن و کربن ساخته شده است. آلومینیوم با مقادیر کمی از فلزات مختلف مانند منیزیم یا منگنز آلیاژ می شود تا خواص مورد نیاز برای هر کار خاص را به آن بدهد.
 • قوطی های آلومینیومی مغناطیسی نیستند.
 • قوطی‌های آلومینیومی قابل بازیافت علامت «alu» را در جایی روی آن‌ها چاپ می‌کنند.
 • فقط قوطی های آلومینیومی را می توان در مراکز بازیافتی که پول نقد در ازای دریافت قوطی ها می دهند فروخت.

 

استفاده ازفولاد در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه

قوطی های فولادی از فولاد با روکش قلع ساخته می شوند (به همین دلیل است که آنها را “قطعات قلع” می نامند. قلع هم از جمله فلزات بسیار رایجی است که در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه به کار می رود. برخی از خواص قلع یا فولاد عبارتند از:

 • از فلز قلع بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی مانند سوپ و حلقه اسپاگتی استفاده می شود.
 • قوطی های ساخته شده از جنس قلع مغناطیسی هستند.
 • فولاد نسبت به آلومینیوم تیره تر است.
 • قوطی‌های فولادی را می‌ توان در بیشتر مجموعه‌های حاشیه‌ ای بازیافت کرد، اما شما نمی‌توانید در ازای فروش این قوطی‌ها پول نقد دریافت کنید.
همچنین بخوانید :  خرید پرفروش ترین دستگاه بادکن بطری

بنابراین، بهترین راه برای اینکه بفهمید قوطی شما آلومینیومی است یا فولادی این است که یا به دنبال نماد “alu” بگردید یا یک آهنربا پیدا کنید. اگر قوطی به آهنربا جذب شود، شما فولاد دارید!

آلومینیوم و فولاد، دو نوع متداول بسته بندی فلزی مورد استفاده در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine هستند که هر دو بی نهایت قابل بازیافت هستند.

فلز را می توان برای بسیاری از انواع بسته بندی استفاده کرد و دائمی است، به این معنی که می توان آن را بارها و بارها استفاده کرد.

 

قابلیت بازیافت آلومینیوم

بیش از 80 درصد قوطی های نوشیدنی فروخته شده در بریتانیا از آلومینیوم ساخته شده است – این تقریباً 8 میلیارد قوطی در سال است! و هر قوطی را می توان بارها و بارها بازیافت کرد و در مصرف انرژی، مواد خام و زباله صرفه جویی کرد.

یکی از دلایلی که از آلومینیوم در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine استفاده می شود خاصیت بازیافت شدنی آن است.

 

فرآیند بازیافت

فرآیند بازیافت آلومینیوم، که شامل ذوب مجدد فلز است، به این معنی است که می توان از استخراج و فرآیند ذوب اجتناب کرد. بازیافت قوطی ها مزایای زیادی نسبت به استخراج مواد خام دارد.

برخی از این مزایا شامل موارد زیر می شوند:

ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه

 • تنها 5 درصد از انرژی مورد نیاز برای فرآیند ذوب را مصرف می کند.
 • زباله ها را کاهش می دهد.
 • فشار را بر روی سیستم های دفع زباله به ویژه دفن زباله کاهش می دهد.
 • باعث صرفه جویی در گازهای گلخانه ای می شود: استفاده از یک تن آلومینیوم بازیافتی باعث صرفه جویی 9 تنی در انتشار کربن می شود.
 • علاوه بر این، آلومینیوم به عنوان یکی از معدود مواد « بی ‌نهایت قابل بازیافت» در جهان، می‌تواند بارها و بارها بدون افت کیفیت بازیافت شود. در واقع، بیش از سه چهارم آلومینیومی که تاکنون تولید شده است، هنوز در حال استفاده است.
همچنین بخوانید :  نحوه طراحی و ساخت قالب بطری پت Pet

 

فرآیند بازیافت آلومینیوم مورد استفاده در تولید قوطی فلزی سه تکه

1. جمع آوری

آلومینیوم را می‌ توان از طریق مجموعه‌های بازیافت حاشیه شهرداری، در بانک‌های کنسرو در سوپرمارکت‌ها و سایت‌های بازیافت شورا و در برخی موارد، در ازای پرداخت پول نقد از مراکز قوطی، جایی که فروشندگان قراضه برای قوطی‌های آلومینیومی خالی پول پرداخت می‌کنند، جمع‌آوری کرد. پس از جمع آوری، دسته بندی می شوند و سپس به کارخانه بازیافت منتقل می شوند.

 

2. بازیافت

سپس آلومینیوم به قطعات کوچک به اندازه یک قطعه 50p خرد می شود. هرگونه تزئین روی این قطعات با دمیدن آنها با هوای گرم در دمای 500 درجه سانتیگراد قبل از ذوب شدن در کوره 750 درجه سانتیگراد از بین می رود. در نهایت، فلز مذاب (مایع) در قالب جریان می یابد و توسط جت های آب سرد  خنک می شود و به شکل شمش سخت می شود. وزن هر شمش 27 تن و طول آن 15 متر است.

 

3. نورد

شمش به یک کارخانه نورد برده می شود و در آنجا از قبل گرم می شود و به ضخامت و مشخصات دقیق مورد نیاز سازنده قوطی نورد می شود.

 

4. ساخت قوطی در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine

ورق از طریق یک پرس تغذیه می شود که هزاران فنجان کم عمق را برش می دهد. سپس کناره‌های فنجان‌ها از طریق یک سری حلقه‌ها کوبیده می‌شوند تا فنجان‌ها به شکل قوطی شکل بگیرند. سپس تزئین خارجی اعمال می شود و قوطی ها در اجاق خشک می شوند.

همچنین بخوانید :  دستگاه بادکن پت دستی چگونه کار می کند؟

ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه

5. پر کردن و فروش

قوطی ها با استفاده از هوا و آب با فشار بالا تمیز می شوند و با گاز دی اکسید کربن پر می شوند. سپس مایع داخل می‌شود، انتهای قوطی بسته می‌شود و قوطی بسته می‌شود. حدود 2000 قوطی را می توان در هر دقیقه از این طریق پر کرد، و سپس آنها آماده هستند تا به یک محل فروش بروند و سپس به مشتری عرضه شوند.

ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه

جمع بندی

ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine از جمله ماشین های بسیار کاربردی در صنعت هستند. برای اطلاعات در مورد طرز ساخت درب قوطی های فلزی مقاله   خط تولید درب ایزی اوپن را بخوانید.

 

منبع

https://thinkcans.net/aluminium/metal-recycling

https://www.solutionsforcanmaking.com/

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *