خرید دستگاه تزریق پلاستیک

راهنمای خرید و نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

آیا تا به حال فکر کرده ­اید که شرکت­ های آب معدنی ها،  نوشابه سازی ها، روغن های خوراکی و ….. چگونه بطری­ های خود را تهیه می­کنند؟ یا شرکت‌های تولید بستنی و لبنیات چگونه ظرف­ هایی را برای  بسته بندی محصولات خود تولید می‌کنند و یا کلیه محصولات پلاستیکی در زندگی روزانه ما چگونه تولید می شوند.

این مقاله مطالبی را در مورد رویه‌ای که دنیای پلاستیک را متحول کرده است، ارائه می‌کند، و همچنین نکاتی برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک در آن ذکر شده است.

تزریق پلاستیک چیست؟

پلاستیک بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما بوده است، از ظروف ساده خانگی و اسباب بازی ها گرفته تا خودروها وهواپیماها، و دسته بندی محصولات غذایی انسان‌ها از پلاستیک به عنوان ماده خام برای محصولات در همه جا استفاده می‌کنند وماشین آلات تزریق پلاستیک ساده‌ترین راه برای دستیابی به محصولات مصرفی پلاستیکی است.

تزریق پلاستیک یک فناوری ساخت برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی یکسان وبا کیفیت است که از طریق ماشین تزریق پلاستیک انجام می­شود. در قالب‌ گیری تزریقی، گرانول‌های پلیمری ابتدا ذوب می‌شوند و سپس با فشار بالا  داخل قالب تزریق می‌شوند، جایی که مواد مذاب سرد و جامد می‌شود.

مواد مورد استفاده در قالب گیری تزریقی، پلیمرهای پلاستیکی هستند که می­توانند رنگی شوند و یا با افزودنی­ های دیگر ترکیب شوند ویا محصولات متنوعی را تولید نماید. تقریباً تمام قطعات پلاستیکی اطراف شما با استفاده از قالب‌گیری تزریقی ساخته شده‌اند، از قطعات خودرو گرفته تا محفظه‌های الکترونیکی و لوازم آشپزخانه و…

قالب‌گیری تزریقی به دلیل هزینه بسیار پایین برای تولید حجم بالا، بسیار محبوب است. تزریق پلاستیک، تکرارپذیری و انعطاف‌پذیری بالا را در یک طراحی خوب ارائه می‌دهد.

همچنین بخوانید :  آیا قیمت کاغذ سنگی از کاغذ معمولی کمتر است؟

نکات مهم برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

همانطور که بسیاری از شما در صنعت ماشین آلات می­دانید، قالب گیری تزریق پلاستیک به اندازه هر فرآیند ماشینکاری دیگر مهم است که باید هنگام خرید دستگاه تزریق پلاستیک موارد زیادی را مانند وزن تزریق، و بزرگی صفحه های ماشین  قدرت پران فاصله صفحه را قرا در نظر گرفت.

اندازه شات

حداکثر مقدار پلاستیکی که ماشین ‌های تزریق پلاستیک، قادر به تزریق در قالب‌ در طول یک چرخه هستند، را اندازه شات یا وزن تزریق می­گویند. این مقدار بر حسب  گرم برای ماشین های تزریق می باشد.

هنگام جستجوی یک ماشین تزریق پلاستیک، همیشه بهترین کار این است که به دنبال ماشینی بگردید که بتواند 30 تا 40 درصد اندازه شات، بیشتر از آنچه قطعات شما نیاز دارند را تولید کند.

تعیین تناژ هنگام خرید دستگاه تزریق پلاستیک

تناژ به فشار مربوط به گیره اشاره دارد و به تناژ گیره معروف است. تناژ ماشین به مفهوم نیروی کلمپ ماشین به منظور جایگذاری قالب و نیروی بسته نگه داشتن آن به هنگام تزریق می باشد. تناژ ماشین ارتباط مستقیمی با ابعاد  قالب دارد و این موضوع می تواند به شما به جهت تولید با تعداد حفره بیشتر در یک سیکل تولیدی کمک کند.

ماشین تزریق پلاستیک

فاصله بین جک های کلمپ

فاصله میله‌های جک به عنوان فضای بین میله‌های افقی در ماشین قالب‌گیری تزریقی تعریف می‌شود. اساساً این اندازه گیری به همراه حداکثر فاصله­ی صفحه، حداکثر اندازه­ی قالب­هایی  که می­توان در دستگاه قالب گیری قرار داد را تعیین می­کند.

سیستم پران برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک

به بیان ساده، Ejector Stroke عملی است که دستگاه با استفاده از پین­های پران، قطعه نهایی کار را از صفحات بیرون می­راند، اجکتور در دستگاه قالب‌گیری به صفحه اجکتور روی قالب فشار می‌آورد، پین یا میله‌های اجکتور به این صفحه متصل می‌شوند و پس از اتمام عملیات تولید قطعه باز شدن قالب، عمل هل دادن را روی قسمت قالب‌گیری انجام می‌دهند.

همچنین بخوانید :  تولید پریفرم توسط ماشین تزریق چگونه است؟

هنگامی که عمل قالب‌گیری قطعه کار به پایان رسید، قالب باز می‌شود و سپس پین‌های اجکتور به آرامی به سمت بیرون راندن قطعه حرکت می کنند و قسمت تمام شده را از حفره قالب بیرون می‌برند.

حرکت پین، با باز شدن قالب هماهنگ می‌شود، زیرا پین‌هایی که خیلی سریع حرکت می‌کنند می‌توانند بر روی قطعه پلاستیکی ضربه بزنند و به محصول نهایی آسیب برسانند و پین‌هایی که خیلی آهسته حرکت می‌کنند ممکن است به طور کامل قطعه قالب‌گیری شده را خارج نکنند.

جمع بندی

اکنون ما  دستگاه های  بسیار متنوعی در صنعت تزریق پلاستیک در دسترس داریم و می‌توانیم به شما در انتخاب سیستم مناسب برای برنامه کاری­ تان کمک کنیم، و بهترین انتخاب را برای تولید مناسب به میزان محصول  مورد نیاز شما ارائه نماییم. انتخاب یک ماشین  به همراه قالب مناسب بهترین ابزار برای کاهش هزینه اولیه و بالا بردن راندمان تولید  میباشد بنابراین اگر تمایل به خرید دستگاه تزریق پلاستیک دارید با مراجعه به سایت سورین می­توانید در کمترین زمان ممکنه دستگاه مورد نیاز خود را دریافت کنید.

منبع

 

https://www.southernfabsales.com/blog/5-factors-to-consider-when-buying-plastic-injection-molding-machinery

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *