خط تولید کاغذ از سنگ آهک

آشنایی با عملکرد خط تولید کاغذ از سنگ آهک

خط تولید کاغذ از سنگ آهک موضوعی است که در زمینه ماشین های تولید کاغذ سنگی بسیار شنیده می شود. آیا تا به حال نام کاغذ سنگی به گوشتان خورده است؟ بله درست است. کاغذی که به جای درخت، از سنگ ساخته می شود. در ادامه این مقاله به توضیحات مختصری در مورد پروسه و روند تولید کاغذ سنگی می پردازیم و سعی می کنیم تا این مورد را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

خط تولید کاغذ از سنگ آهک چگونه است؟

خط تولید کاغذ از سنگ آهک به چه شکل است؟ در این قسمت به صورت مختصر اشاره ای به این موضوع می کنیم و خط تولید کاغذ از سنگ آهک را به طور کامل بیان خواهیم کرد تا آشنایی بیشتری را با این موضوع پیدا کنید.

نحوه عملکرد خط تولید کاغذ سنگی

برای آن که بدانید نحوه عملکرد و تولید کاغذ سنگی به چه صورت است، لازم است تا مراحل این کار را به دقت مورد بررسی قرار دهید. فراموش نکنید که تولید کاغذ سنگی با کاغذهای معمولی و سلولزی می تواند تفاوت هایی داشته باشد که به این تفاوت ها در یک بخش جداگانه می پردازیم.

·       تهیه متریال اولیه

اولین گام در خصوص تهیه کردن متریال های اولیه برای تولید کاغذ سنگی مربوط به تهیه کردن سنگ مورد نیاز است. سنگ ها باید  به اندازه کافی پودر شده و هیچگونه ناخالصی نداشته باشند. زمانی که این مواد تهیه شدند، وارد مرحله بعدی یعنی مخلوط کردن مواد می شویم.

·       مخلوط کردن مواد اولیه

قدم بعدی مربوط به مخلوط کردن مواد اولیه با موادی همچون آب و… می شود. زمانی که مخلوط اولیه آماده شد، آن را درون دستگاه های تولید کاغذ سنگی قرار می دهند که می تواند مواد اولیه را به صورت رول هایی با قطر چند میلیمتر تولید کند. مسلما این رول ها باید به قدری نازک باشند که همچون کاغذ عادی بوده و بتوانید آن ها را حمل کرده و از آن ها استفاده نمایید. موضوعی که مهم است این است که قطر این کاغذها چقدر باید باشد که با توجه به تنظیمات دستگاه مشخص می شود.

همچنین بخوانید :  قیمت و خرید ماشین تولید کاغذ سنگی

تفاوت کاغذ سنگی و کاغذ معمولی

برای آشنایی با خط تولید کاغذ از سنگ آهک شاید بد نباشد که تفاوت های موجود بین کاغذ سنگی آهکی و کاغذهای معمولی یا همان کاغذهای سلولزی را نیز بشناسید. این کار سبب می شود که بهتر متوجه هر کدام از گام هایی که در مراحل تولید کاغذ وجود دارد، بشوید.

کربنات کلسیم یکی از موادی است که در صنایع مختلف به شکل بی شماری از آن استفاده می کنند. جالب است به این نکته توجه داشته باشید که از ماده کربنات کلسیم یا همان آهک، در تولید کردن کاغذهای سلولزی نیز استفاده می شود. این ماده به عنوان نوعی فیلر یا پر کننده استفاده می شود. این فیلر باید خلل و فرج هایی که بر روی سطح کاغذ به صورت میکروسکوپی باقی می ماند را پر کند.

اما در کاغذهای سنگی موضوعی کمی متفاوت است. در این نوع از کاغذها از این ماده برای پوشاندن سوراخ ها استفاده نمی شود، بلکه می توان گفت که به عنوان ماده اصلی به کار رفته و چیزی حدود 80 درصد از ماده اصلی ما را در بر می گیرد.

در ورق های سنگی از کربنات کلسیم به صورت کلی استفاده می شود، اما این ماده تنها ماده موجود نیست، بلکه مواد دیگری همچون رزین های غیر سمی و تجزیه پذیر با نام پلی اتیلن و همچنین کمی مواد افزودنی نیز به این مواد اضافه می شوند تا گرانول هایی را تولید کنند که در ادامه سبب تولید ورق های کاغذ سنگی می شوند.

جمع بندی

خط تولید کاغذ از سنگ آهک را مورد بررسی قرار دادیم. این خط تولید می تواند به شکلی باشد که در کارخانه های مختلفی راه اندازی شود و کاغذهای سنگی را تولید کند. در صورتی که شما نیز بتوانید از این نوع کاغذها تولید کنید، می توانید از مزیت های سرشاری که آن ها دارند نیز بهره مند شوید. فراموش نکنید که خرید ماشین آلات تولید کاغذ سنگی را باید از یک فروشگاه معتبر و مطمئن داشته باشید که خیالتان از بابت کیفیت و همچنین قیمت عرضه شده در فروشگاه نیز راحت باشد. فروشگاه سورین یکی از بهترین مواردی است که در این زمینه می توانید به آن ها مراجعه کنید.

همچنین بخوانید :  مراحل تولید کاغذ از سنگ آهک در ماشین تولید کاغذ سنگی

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *