قالب بطری آب معدنی

ماشین پرکن پر سرعت آب معدنی چگونه کار می کند؟

ماشین پرکن مایعات برای پر کردن قالب های بطری آب معدنی در شرکت های مختلف تولید کننده نوشیدنی استفاده میشود. در دهه 1990، شرکت ها از ماشین های دستی استفاده میکردند، چندین نیروی کار برای رسیدگی و استفاده از دستگاه مورد نیاز بود.

پس از آن دستگاه های پرکن نیمه اتوماتیک، بازار را در اختیار گرفتند و از سال 2000، این فناوری تکامل یافته است.

از آن به بعد شرکت های سازنده ماشین الات پرکن اقدام به نوآوری های تکنولوژیکی پیشرفته در ساخت این ماشین الات پرکن نموده اند و با ساخت ماشین آلات پرکن پرسرعت آب معدنی، جدیدترین دستگاه ها را برای افزایش عملکرد، افزایش سرعت و کیفیت بالا در بسته بندی در بطری ها خلق نمودند.

ویژگی های ماشین پرکن برای پر کردن بطری آب معدنی ( قالب پت، پریفرم، قالب بطری)

تجهیزات پرکردن آب (ماشین پرکن آب معدنی)، امکان پر کردن انواع نوشیدنی های غیر گازدار را دارد، این نوشیدنی ها حاوی آب خالص، آب معدنی و دیگر مایعات هستند. ویژگی های این تجهیزات در ادامه توضیح داده شده است.

  • ماشین پرکن میتواند سه عملکرد را انجام دهد، این کارکردها شامل شستشو، پر کردن و دربندی میباشد.
  • ماشین، امکان نگهداری بطریها و ظروف را دارد به همین دلیل بطریها و ظروف نمیریزند. این بیانگر نوآوریهای تکنولوژیکی پیشرفته است.
  • برنامه PLC در ماشینها نصب شده است که با کمک این برنامه، شرکتها میتوانند دستگاه را کنترل کنند.
  • قطعات الکترونیکی مدرن در تجهیزات برای به حداکثر رساندن سطح عملکرد آن برجسته شده است.
  • قطعات یدکی این دستگاه به راحتی در دسترس است، برخی از تامین کنندگان قالب بطری آب معدنی وجود دارند که قطعات یدکی را به همراه دستگاه پرکن آب ارائه میکنند.
  • سرعت تولید در مقایسه با ماشینهای دستی و نیمه اتوماتیک سریع است.
  • قیمت دستگاه پرکن آب چندان بالا نیست، شرکتهای نوشیدنی به راحتی میتوانند هزینه آن را بپردازند.
همچنین بخوانید :  فرایند ساخت انواع قالب های پلاستیکی تزریقی Plastic Injection Mold چگونه است؟

قالب بطری آب معدنی و مایعات برای چه مواردی مناسب هستند؟

ماشین های پرکننده مایعات اغلب در صنایع آرایشی و بهداشتی و دارویی برای لوسیون، عطر، روغن حمام، مایع شستشوی دست، دارو و غیره استفاده میشود.

همچنین میتوان از آنها برای ضدعفونی کننده دست، شوینده، سفید کننده و سایر محصولات خانگی یا صنعتی استفاده کرد. تولید محصولات غذایی مانند سس مایونز، سس سالاد، آب میوه نیز به طور معمول شامل استفاده از ماشینهای پرکننده مایعات است.

ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی چیست؟

دستگاه پرکن آب معدنی، شامل مجموعه ای از تجهیزاتی است که میتواند ظروف را با مایعات مختلف پر کند. انتخاب ما در سورین، ماشین‌های پرکن اتوماتیک برای آب معدنی، نوشابه های گازدار، نوشیدنی غیر گازدار، روغن های خوراکی و …. و با سرعت های مختلف که با توجه به میزان تولید، متغیر است میباشد.

این ماشین‌ها را می‌توان با تنظیمات لازم برای عملکرد شما برنامه‌ریزی کرد تا راندمان و نرخ خروجی تولید را به حداکثر برساند.

ماشین پرکن پرسرعت برای پر کردن قالب بطری آب معدنی چگونه کار می کند؟

دستگاه های پرکن مایعات را میتوان به دسته های مختلفی تقسیم کرد، از جمله دستگاه های پرکن سطح، دستگاه های پرکن وزنی و دستگاه های پرکن حجمی.

دستگاه های پرکن سطح با استفاده از خلاء، فشار یا گرانش کار میکنند، یک سطح از قبل تعیین شده و روی دستگاه تنظیم میشود و سپس ماشین پرکن با استفاده از مکانیزمی، ظرف ها یا بطری ها را تا این سطح پر میکنند.

گرانش، روش سنتی تر برای پر کردن نوشیدنیهای غیر گازدار است که میتواند در تمام سطوح سرعت استفاده شود.

همچنین بخوانید :  کاربرد ماشین تزریق پریفرم

دستگاه های پرکن وزنی، با تنظیم وزن مورد نیاز کار میکنند تا دستگاه ها بتوانند وزن تعیین شده را در ظروف پر کنند. این دستگاه برای هر موردی، از بشکه های عظیم مواد شیمیایی گرفته تا شیشه های قهوه فوری استفاده میشود.

در این میان دستگاه های پرکن حجمی بر اساس حجم کار میکنند، و از یک فلومتر برای اندازه گیری مقدار مایعاتی که به ظروف میرود استفاده میشود.

به طور کلی، دستگاه های پرکننده مایعات با استفاده از یک صفحه کنترل کار میکنند که سرعت جریان محصول را کنترل میکند.

سپس سر شیلنگ یا نازل را میتوان به صورت مکانیکی تنظیم کرد تا سطح پر شدن را برای عملیات پر کردن مایعات تنظیم کند. بطری های خالی متعاقبا در زیر نازلها قرار میگیرند و از آب معدنی یا مایعات دیگر براساس یکی از روشهای ذکر شده در بالا پر میشوند.

جمع بندی

اکنون که اصول اولیه نحوه عملکرد ماشین پرکن پرسرعت مایعات را برای قالب بطری آب معدنی میدانید، چرا شروع به جستجوی طیف وسیعی از دستگاههای پرکن آب معدنی نکنید تا ببینید آیا دستگاه مناسبی را برای کاربری مورد نظر شما داریم یا خیر؟

اگر مطمئن نیستید که کدام دستگاه پرکننده آب معدنی با نیازهای شما مطابقت دارد، با ما در تماس باشید. گروه هلدینگ سورین همیشه برای خدمت رسانی به مشتریان عزیز خود آماده است.

همچنین لیستی از سوالات متداول در مورد دستگاههای پرکن آب معدنی را گردآوری کرده ایم که میتوانید با مراجعه به قسمت مقالات سایت آنها را مطالعه کنید.

منبع

https://kbw-packaging.com/how-does-a-liquid-filling-machine-work/

https://www.hzmmachinery.com/news/what-is-the-working-principle-of-3-in-1water-filling-machine.html

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *