ماشین تزریق پریفرم ربات دار دمارک دستگاه تولید پت

دستگاه تولید پت چگونه کار می کند؟

دستگاه تولید پت چگونه کار می کند؟ اینکه بدانیم دستگاه ها و یا همان ماشین تزریق پریفرم به چه شکلی عمل می کنند، می تواند به ما هم در هنگام خرید این ماشین آلات و هم در زمانی که در حال استفاده از آن هستیم، کمک زیادی کند. فراموش نکنید که شناخت نحوه عملکرد یعنی بالا رفتن میزان آگاهی شما و این موضوع می تواند تاثیر زیادی بر روی هزینه، زمان و انرژی که صرف می کنید، داشته باشد.

نحوه عملکرد دستگاه تولید پت

اما نحوه عملکرد دستگاه تولید پت به چه صورت است؟ برای آن که بدانیم نحوه عملکرد دستگاه تولید پت به چه صورت است، باید حتما این موضوع را در نظر داشته باشیم که پروسه فعالیتی این دستگاه بیشتر به این شکل طراحی شده است که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن، با کیفیت ترین محصولات را بسازد. همین موضوع سبب می شود تا فرایندها و مراحلی که در ادامه بیان می شود، شکل بگیرند و مورد استفاده واقع شوند.

ابتدا باید گفت که دستگاه باد کن پت پریفرم یا تزریق پلاستیک از دو بخش اصلی و مجزا تشکیل شده است. بخش اول این دستگاه شامل چند طبقه المنتی شیشه ای است. دمای این المنت ها را معمولا با توجه به رنگ، وزن و شکل پریفرم و یا همان پلاستیکی که قرار است تولید شود، انتخاب می کنند. به طور کلی پلاستیک یا همان پت پریفرم مورد نظر ما در دمای 76 درجه سانتی گراد می تواند حرارت دیده و نرم شود.

بخش بعدی مربوط به بادکن های دستگاه و همچنین گیره های PLC آن است که قالب در نهایت بر روی آن نصب می شود. در این قسمت نیز پریفرم که نرم شده است می تواند در درون قالب قرار گیرد و با استفاده از فشار هوای باد شده به قسمت سردی از بدنه قالب بچسبد و شکل قالب را به خود بگیرد. در مرحله و بخش دوم است که بطری پت شکل گرفته و آماده بسته بندی می شود.

همچنین بخوانید :  ماشین پرکن پرسرعت روغن های خوراکی چگونه کار می کند؟

فرایند رطوبت گیری از پت و پلاستیک تولید شده نیز مرحله بعدی است که حتما باید انجام شود. پلیمر پت معمولا رطوبت محیط را به خودش جذب می کند، همین موضوع سبب می شود تا فرایند رطوبت گیری به شکل مهم تری بخواهد مورد استفاده واقع شود. برای رطوبت گیری نیز از قیف های خشک کن بزرگی استفاده می کنند که می تواند ظرفیت های بین 300 کیلو تا یک تن را داشته باشد. گرانول های مواد خام وارد دستگاه می شوند و حدودا 3 الی 4 ساعت را در دمای بین 140 تا 170 درجه تحمل می کنند تا رطوبت موجود در آن ها به طور کامل حذف شود.

جمع بندی

دستگاه تولید پت و همچنین نحوه عملکردی آن را به طور خلاصه توضیح دادیم و سعی کردیم تا این موضوع را به طور کامل بیان کنیم که کدام یک از مواردی که اهمیت زیادی در این موضوع دارد، می تواند سبب شود تا فرایند تولید با اختلال و یا مشکل مواجه شود. زمانی که خرید این دستگاه ها را از یک فروشگاه معتبر و مناسب داشته باشید، می توانید از خدمات و مشاوره هایی که در خصوص نحوه کار و یا مشکلات احتمالی دستگاه وجود دارد، بهره مند شوید. سایت سورین یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه است که امکان استفاده از خدمات آن ها و همچنین محصولاتی که به فروش می رسانند برای تمامی مشتریان وجود دارد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *