ساخت قالب پریفرم

ساخت قالب پریفرم برای ماشین تزریق چگونه است؟

ساخت قالب پریفرم موضوعی است که در این مقاله قرار است در مورد آن صحبت کنیم. این نوع از قالب ها برای ماشین های تزریق پلاستیک ساخته می شوند و مسلما اهمیت زیادی نیز در این حوزه دارند. اینکه این نوع از قالب ها به چه شکلی ساخته می شوند و یا در زمان ساخت قالب ها باید به چه نکات و مولفه هایی توجه کنیم، موضوعی است که توجه به آن می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. شاید برای شمایی که صرفا خریدار دستگاه تزریق پلاستیک هستید و یا صرفا قرار است به عنوان اپراتور این دستگاه فعالیت کنید، این موضوع اهمیت زیادی نداشته باشد، اما آگاهی از آن می تواند بسیار مهم باشد.

نکات مهم در ساخت قالب پریفرم

چه نکات مهمی در ساخت قالب پریفرم وجود دارد؟ آیا قالب های تزریق پلاستیک را بر اساس الگو و مولفه های خاص و مهمی می سازند؟ مسلما بله. در ادامه این قسمت به این مولفه های مهم و تاثیرگذار که در ساخت انواع قالب ها نیز تاثیر دارند می پردازیم و سعی می کنیم تا این موضوع را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. هر کدام از این موضوعات می توانند به نوبه خود و به سهم خود دارای اهمیت باشند.

·       متریال اولیه برای ساخت قالب پریفرم

اولین موضوع در خصوص متریال های اولیه ای است که برای ساخت قالب ها استفاده می شود. به طور مثال اگر مواد اولیه ای که برای ساختن قالب ها استفاده می کنند، دارای کیفیت لازم نباشد، این قالب ها می توانند در عرض مدت زمان کوتاهی دچار ترک خوردگی و یا شکستگی شوند و همین مسئله سبب می شود تا خریداران ناچار شوند تا مجددا هزینه کرده و قالب های جدیدی را خریداری کنند که موضوع خوشایندی نمی باشد. بنابراین توجه به متریال های اولیه می تواند اهمیت زیادی داشته باشد که در همان گام های اولیه تعیین می شود و مسلما پس از آن که مراحل ساخت شروع شد، دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد.

همچنین بخوانید :  مقایسه مزایا و معایب انواع دستگاه تزریق پلاستیک همراه با قیمت

·       متریال سیال پلاستیکی

متریال سیال پلاستیکی همان مواد اولیه تولید پلاستیک هستند که در کوره ماشین تزریق پلاستیک ذوب شده و باید به درون قالب ها ریخته شوند. این متریال ها می توانند به شکلی استفاده شوند که هم دارای کیفیت های بالا و هم کیفیت های پایین باشند. این که میزان حرارت مواد در چه حدی باشد و یا از چه موادی استفاده شود نیز در متریالی که برای ساخت قالب ها استفاده می شود، اثر گذار است.

·       اندازه و سایز برای ساخت قالب پریفرم

سومین مولفه که اهمیت زیادی نیز دارد مربوط به اندازه های مربوط به قالب ها می شود که در حقیقت سایز قالب ها است. سایز قالب هایی که در این بین تولید می شوند می توانند هم بر روی فرایند تولید و ساخت آن ها تاثیرگذار باشند و هم می توانند بر روی قیمت قالب ها موثر باشند. اندازه و سایز قالب ها موضوعی است که در هنگام ساخت حتما به آن توجه می شود و لازم است تا شما نیز در هنگام خرید قالب ها به آن ها توجه کنید.

·       نوع دستگاه ها

نوع دستگاه هایی که قرار است قالب ها به آن ها وصل شوند نیز اهمیت زیادی دارند. به طور کلی دستگاه های تزریق پریفرم می توانند نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و یا دستی باشند. در ساخت قالب پریفرم باید حتما این نکته را نیز لحاظ کنیم که قالب ها برای چه نوع دستگاه هایی استفاده می شوند. این موضوع سبب می شود تا فرایند تولید قالب های پلاستیکی به شکل حرفه ای تر و بهتری انجام شود و قالب های تخصصی تری داشته باشیم.

همچنین بخوانید :  مراحل طراحی ماشین آلات صنعتی

·       پروسه کامل ساخت قالب پریفرم

مورد بعدی که می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد در خصوص آن است که برای ساخت این قالب ها یک پروسه کامل طی شود. اگر پروسه ساخت قالب ها به شکل کامل و درستی طی نشود، نمی توانیم انتظار این موضوع را داشته باشیم که قالب های درست و مناسبی را تحویل بگیریم.

·       نوع محصول

مورد بعدی در خصوص نوع محصولی است که قرار است تولید کنیم. نوع این محصولات به این شکل هستند که به طور مثال بطری، ظروف پلاستیکی، ظرف های غذا و… را می توانیم با این دستگاه ها تولید کنیم، اما اینکه کدام یک از این موارد را بخواهیم تولید کنیم، مسلما در قالب هایی که خریداری می کنیم بسیار تاثیر دارد.

جمع بندی

ساخت قالب پریفرم یکی از مواردی است که در حوزه ماشین های تزریق پلاستیک اهمیت زیادی دارد و در طول این مقاله به طور کامل به آن اشاره کردیم. فراموش نکنید که این قالب ها یکی از بخش های اصلی ماشین تزریق پریفرم محسوب می شوند و  لازم است تا حتما قالب های با کیفیتی را خریداری کنید. فروشگاه سورین یکی از بهترین موارد و فروشگاه هایی است که می توانید انواع قالب های پریفرم و دستگاه تزریق ماشین را از آنجا خریداری کنید و از بابت کیفیت قطعات آن نیز مطمئن باشید.

4/5 (1 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *