قیمت دستگاه تولید بطری آب معدنی

قیمت دستگاه تولید بطری آب معدنی

از ماشین‌ آلات مختلفی برای تولید بطری آب معدنی استفاده می‌شود، بنابراین برای تعیین قیمت دستگاه تولید بطری آب معدنی باید بدانید قصد هرید کدام نوع ماشین آلات را دارید.

دستگاه بادکن پت یکی از جذاب‌ترین و پربازده تربن ماشین آلاتی است که در خز تولید بطری های نوشیدنی مورد استفاده قرارمی گیرد این دستگاه که با نام قالب گیری دمشی اکستروژن نیز شناخته می شود، هوا را به داخل پریفرم بطری دمیده و این پریفرم در حین باد شدن بطری توخالی را شکل می دهد.

 

فرآیند دستگاه بادکن پت برای تولید بطری آب معدنی

مواد متعددی از جمله پلی پروپیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی اتیلن ترفتالات (PET) و پلی پروپیلن (PP) برای ساخت پریفرم در ماشین تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد. اما معمولا برای تولید بطری آب معدنی از پریفرم پت استفاده می شود.

قیمت دستگاه تولید بطری آب معدنی به نوع ماشین آلات بستگی دارد اما فرایند باد کردن پریفرم تقریبا در تمام آنها یکسان است.

در فرآیند دستگاه بادکن پت برای تولید بطری آب معدنی، هوای کم‌فشار حدود 25 تا 150 psi وارد پریفرم هایی که از قبل تولید شده، می‌شود.

دمیدن هوا تا جایی ادامه می باد که طول بطری ها به اندازه دلخواه برای بسته بندی آب معدنی برسد.

انتهای دهانه پریفرم، محکم می شود و انتهای دیگر نیز پس از اینکه پریفرم تا اندازه مناسب باد شد، به انتهای قالب می رسد.

پریفرم ها تا دمای مشخصی داغ می شوند تا در اثر دمیدن هوای فشرده به شکل حفره قالب باد شوند.

همچنین بخوانید :  قالب بادی پت چیست و چه کاربردی دارد؟

هنگامی که قالب به اندازه کافی خنک شد، باز می شود و بطری تولید شده را به همراه پلاستیک اضافی که از اطراف گردن و قسمت های پایین آن بریده شده، بیرون می اندازد.

قیمت دستگاه تولید بطری آب معدنی اگر با بالاترین کیفیت،توسط برندهای معتبر ساخته شده بلشد نسبت به برندهای مافرقه بیشتر است.

از آنجاییکه تولیدبطری در بسته بندی صحیح نوشبدنی ها نقش مهمی ایفا می کند باید دستگاه تولید بطری آب معدنی از یک منبع معتبر و قابل اعتماد خریداری شود تا محصول تولید شده کیفیت قابل قبولی داشته باشد.

 

قیمت انواع دستگاه تولید بطری آب معدنی

فرآیند قالب گیری دمشی اکستروژن، بطری های پلاستیکی را در اندازه ها و اشکال مختلف تولید می کند. روزانه صدها کارخانه از این بطری ها برای بسته بندی نوشابه، آب معدنی، محصولات شوینده، دارو و غیره استفاده می کنند.

انواع دستگاه های باد کن پت برای تولید بطری آب معدنی به دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک دسته بندی می شوند.ه

نگامی که ماشین تزریق پلاستیک PET ، پریفرم ها را پس از خنک شدن خارج کرد، این پریفرم ها وارد دستگاه بادکن پت شده و برای تولید بطری آب معدنی مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به نیازهای هر کارخانه، دستگاه های بادکن پت نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک خریداری می شود که قیمت ارکدام از این دستگاه های باد کن پت با یکدیگر متفاوت است.

 

قیمت دستگاه بادکن نیمه اتوماتیک برای تولید بطری آب معدنی

به طور کلی، دو نوع دستگاه بادکن بطری نیمه اتوماتیک وجود دارد.

همچنین بخوانید :  دستگاه بادکن پت دستی چگونه کار می کند؟

در دستگاه تولید بطری آب معدنی نیمه اتوماتیک، پریفرم ها به صورت دستی تغذیه می شود و بطری های تولید شده نیز با دست خارج می شود.

قیمت این نوع دستگاه بادکن پت برای تولید بطری آب معدنی بسیار ارزان است، اما برای انجام کار به 1 تا 2 کارگر نیاز دارد و برای قرار دادن پریفرم گرم شده داخل دستگاه نیز به دستکش هاز مخصوصی نیاز است که هزینه هایی را به پروژه تحمیل میکند.

برای کار با دستگاه نیازی به مهارت خاصی نیست و هر فردی با یک جلسه آموزش می تواند کارهای مربوطه را انجام دهد.

نوع دیگر، یک دستگاه بادکن نیمه اتوماتیک است که در آن پریفرم ها با دست وارد می شود اما به طور خودکار، بطری های تولید شده را خارج می کند.

قیمت این دستگاه تولید بطری آب معدنی از نوع قبلی بیشتر است اما سرعت کار افزایش یافته و با یک کارکر نیز می توان کل فرایند را انجام داد.

 

قیمت دستگاه باد کن پت تمام اتوماتیک

دستگاه های بادکن تمام اتوماتیک نیز دارای انواع مختلفی هستند که از پرکاربردترین آنها می توان دستگاه بادکن خطی و دستگاه بادکن روتاری را نام برد.

تفاوت این دو دستگاه تولید بطری آب معدنی به جز قیمت، در سرعت تولید آنها است به طوریکه سرعت دستگاه روتاری سریعتر از خطی است.

اما از آنجاییکه قیمت دستگاه بادکن پت خطی تمام اتوماتیک کمتر است خرید آن مقرون به صرفه تر می باشد و سود آوری بیشتری برای کارخانه هایی با تولیدات در حجم کم دارد.

اما اگر نیاز به خروجی بالا و به کیفیت سطح درجه یک اروپایی دارید، دستگاه بادکن پت روتاری بهترین انتخاب شماست.

همچنین بخوانید :  ماشین بادکن خطی اتوماتیک (Linear Blowing Machine) بخریم یا گردان؟

 

خرید انواع دستگاه باد کن پت

هلدینگ سورین، سال ها است که به عنوان نماینده برند های معتبری نظیر هاسکی و دمارک، انواع دستگاه باد کن پت را برای تولید بطری آب معدتی با بهترین کیفیت به فروش می رساند.

برای مشاهده تمامی ماشین آلات از شما دعوت می کنیم از وب سایت ما دیدن فرمایید. همچنین می توانید از طریق تلفن با نماینده شرکت تماس بگیرید.

 

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.linkedin.com/pulse/types-pet-bottle-blowing-machines-sofia-yin%3Ftrk%3Dread_related_article-card_title&ved=2ahUKEwi4hqqe26n7AhUMxgIHHQkaCkIQjjh6BAgMEAE&usg=AOvVaw2I8Uex1cT07fh49YgzUB8w

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *