لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک

لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک

لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک شاید در زمان نو بودن دستگاه آنچنان هم مهم نباشد، اما زمانی که چند وقتی از کار کردن دستگاه می گذرد، این موضوع اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل است که در این مقاله قرار است در مورد این لوازم جانبی و همچنین قطعات یدکی ماشین تزریق هاسکی، اطلاعات مختصر و البته جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر در هر سمت و مسئولیتی با این ماشین آلات سر و کار دارید، بدانید که اگر نیاز به قطعات یدکی پیدا کردید، کجا باید به دنبال آن باشید.

دستگاه تزریق پلاستیک

پیش از بررسی لوازم جانبی این دستگاه ها بهتر است بدانیم که این نوع از دستگاه ها چه وظیفه و عملکردی دارند و چه جایگاهی را در صنعت پلاستیک سازی به خود اختصاص داده اند؟ دستگاه تزریق پلاستیک برای اولین بار در سال 1867 و برای درست کردن توپ بیلیارد استفاده شد. امروزه علاوه بر توپ بیلیارد هزاران محصول پلاستیکی وجود دارد که با این دستگاه ها تولید می شود. ساز و کار کلی این دستگاه نیز این گونه است که پلاستیک ذوب شده که حالت سیال دارد، به داخل قالب مورد نظر تزریق می شود و پس از انجام پروسه های گرم و سرد سازی، محصول شکل می گیرد.

لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک

ابتدا باید بدانیم که لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک شامل چه مواردی می شود و هر کدام از آن ها چه وظیفه ای را در این ماشین آلات به عهده دارند. به طور کلی می توانیم بگوییم که چندین مورد از لوازم جانبی مرتبط با دستگاه تزریق وجود دارد که هر کدام از آن ها نیز وظیفه خاص و منحصر به فرد خود را دارا هستند. در ادامه به چند مورد که جزو مهم ترین دسته بندی ها هستند اشاره خواهیم کرد.

همچنین بخوانید :  جدیدترین مدل دستگاه تزریق پلاستیک چه ویژگی هایی دارد؟

·        دستگاه میکسر مواد پلاستیک

دستگاه میکسر مواد پلاستیکی که جزو لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک است، می تواند به دو صورت افقی و عمودی نصب شود. دستگاه هایی که به شکل عمودی نصب می شوند، می توانند برای عملکرد بهتر از نیروی جاذبه زمین نیز استفاده کنند. این دستگاه مواد خام پلاستیک یا همان متریال اولیه را دریافت کرده و به آرامی با یکدیگر مخلوط می کند. از میکسر برای اضافه کردن رنگ به مواد اولیه برای تولید پلاستیک رنگی نیز استفاده می شود.خروجی این دستگاه ها به ابتدای سیلندر دستگاه تزریق متصل می شوند که مواد میکس شده را با حرارت تبدیل به حالت خمیری می نماید. نوع دیگر میکسرها بصورت افقی با یک موتور و سیلندر مارپیچ در ابتدای دهانه ماشین قرار میگیرند که باعث ترکیب رنگ یا هر نوع ماده ای به مواد اولیه گرانول در ابتدای سیلندر ماردن دستگاه میشوند.

·        خشک کن و گازگیر مواد دستگاه تزریق

دومین دستگاه که جزو لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک محسوب می شود، با نام دستگاه خشک کن و یا دستگاه گازگیر مواد شناخته می شود. زمانی که در فرایند تزریق و تولید محصولات پلاستیکی وارد می شوید، باید بدانید که وجود هرگونه رطوبت در متریال ها و مواد اولیه می تواند سبب شود که محصول نهایی بسیار بی کیفیت باشد. برای اینکه از چنین اتفاقی جلوگیری شود از قطعه و یا بهتر بگوییم از دستگاهی به نام خشک کن استفاده می کنند. این دستگاه به صورت انحصاری وظیفه خارج کردن رطوبت از مواد اولیه را دارد. این دستگاه می تواند کاری کند که در همان مراحل ابتدایی تمام رطوبت از مواد اولیه خارج شود و دیگر نیازی به هزینه های چندین برابری برای ارتقا کیفیت محصول در انتهای کار تولید نباشد.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات و قیمت دستگاه آب معدنی پرکن

·        چیلر

چیلر که وظیفه خنک کاری قطعه تولید شده را دارد . از آنجایی که قطعه در قالب بصورت مذاب تزریق می شود و باید به سرعت عمل خنک کاری و تبدیل به حالت جامد گردد. وجود چیلر در ماشین های تزریق  ضروری می گردد. تا قطعه خنک کاری شده به راحتی از داخل قالب خارج گردد و از دفرمگی آن در طول تولید جلوگیری مینماید.

جمع بندی

به سه مورد از مهم ترین لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک در طول این مقاله پرداختیم. هر کدام از این قسمت ها که در کل جزئی از ماشین تزریق پلاستیک محسوب می شوند، اگر دچار مشکل گردند، می توانند سبب ایجاد اختلال در کل سیستم شوند. به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین هدر رفت هزینه می توانید لوازم جانبی دستگاه تزریق کننده پلاستیک را از شرکت سورین خریداری کنید. مسلما محصولات این شرکت هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت بسیار مناسب بوده و در شرایط ایده آلی هستند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *