ماشین تزریق پلاستیک تمام سروو و مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک

مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک

مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک در واقع مربوط به چند مورد و مولفه می شود که هر کدام از آن ها می توانند اهمیت زیادی داشته باشند. دستگاه های تزریق پلاستیک را می توانیم از جهت های مختلفی و از نظر مشخصات گوناگونی مورد بررسی قرار دهیم و به شما توضیح دهیم که کدام یک از ماشین ها می تواند گزینه بهتری برای کار شما باشد.

مشخصات ماشین تزریق پلاستیک

ماشین های تزریق پلاستیک را از جهت های مختلفی می توانیم بررسی کنیم. هر کدام از این موارد را در ادامه توضیح داده ایم که بتوانید به راحتی این اطلاعات را درک کنید. به طور کلی ماشین های تزریق را می توانیم به دو دسته افقی و عمودی تقسیم بندی کنیم. این دو نوع دستگاه می توانند با توجه به نوع اتصال قالب هایی که دارند با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.

اگر بخواهیم این ماشین ها را از لحاظ سیستم انتقال مواد تقسیم بندی کنیم، به این نتیجه می رسیم که دو نوع سیستم انتقال مواد وجود دارد. دسته اول سیستم های پیستونی و دسته دوم سیستم های مارپیچی یا ماردونی است. هر کدام از این موارد می توانند برای تولید نوعی از پت ها مناسب باشند و به همین دلیل نیز باید بدانیم که کدام مورد را خریداری می کنیم. در این حوزه می توانید از راهنمایی های کارشناسان بخش فروش استفاده کنید.

سومین مورد مربوط به جهت حرکت صفحه متحرک می شود. این صفحه متحرک یکی از مواردی است که در طول پروسه تولید پلاستیک اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی دو نوع حرکت صفحه متحرک وجود دارد که شامل مدل های بازویی و جکی می شود. اینکه کدام یک از این موارد را انتخاب می کنید بستگی به میزان تولید دستگاه و میزان مقاومت دستگاه دارد.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک نرمال (DEMARK Normal plastic Injection Machine)

بخش های دستگاه تزریق

به طور کلی می توانیم دستگاه های تزریق را به دو بخش واحد تزریق و همچنین واحد قالب گیری تقسیم بندی کنیم. برا شناخت مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک لازم است که با ویژگی های این دو بخش نیز آشنا باشید.

بخش ابتدایی مربوط به واحد تزریق می شود. در واحد تزریق در واقع ذوب شدن متریال اولیه تولید پلاستیک، مخلوط شدن این مواد با هم، افزودن رنگ به ماده اولیه و همچنین همگن سازی مواد سیال آماده شده با هم انجام می شود. هر کدام از این بخش ها باید به شکل درست و مناسبی انجام شوند تا بتوانند وارد مرحله قالب گیری شوند. البته ناگفته باقی نماند که پیش از ورود به مرحله قالب گیری لازم است تا این مواد آماده تزریق به قالب ها شوند.

دومین مورد مربوط به مرحله آماده سازی قالب ها می شود. در این مرحله قالب هایی که قرار است برای تولید پلاستیک ها در نظر گرفته شوند را به دستگاه متصل کرده و سپس مواد سیال و ذوب شده پلاستیک را وارد قالب ها می کنند. چفت کردن اتصالات قالب ها و همچنین دیگر مواردی که در این زمینه اهمیت دارند، همگی مربوط به این بخش می شوند.

جمع بندی

مواردی که در خصوص مشخصات دستگاه تزریق پلاستیک مطرح شد، می تواند به شما کمک کند که در هنگام خرید این نوع از ماشین ها بتوانید به شکل بهتر و آگاهانه تری خرید خود را انجام دهید. در کنار اطلاع داشتن از این مشخصات باید بدانید که پیدا کردن یک فروشگاه مناسب نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. فروشگاه سورین یکی از بهترین فروشگاه ها در این زمینه است و اگر بتوانید خرید خود را از آنجا انجام دهید، متوجه می شوید که هم از خدمات پس از فروش آن ها می توانید استفاده کنید و هم می توانید ماشین تزریق پلاستیک و سایر ماشین آلات را با کیفیت و قطعات یدکی مناسب را خریداری کنید.

همچنین بخوانید :  آشنایی با ماشین تولید فیلم بی او پی پی (BOPP Film Machine)
0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *