ضایعات دستگاه تزریق پلاستیک

ضایعات ماشین تزریق پلاستیک

ضایعات ماشین تزریق پلاستیک چیست؟ آیا این دستگاه ضایعاتی را نیز دارد که بتواند سبب خسارت نیز شود؟ این موضوع یکی از مواردی است که کمتر به آن پرداخته شده است و ممکن است حتی در بسیاری از موارد نیز نادیده گرفته شود. فراموش نکنید که ضایعات ماشین تزریق پلاستیک را باید بدانید که در چه حدی است و چگونه می توانید این میزان از ضایعات را به حداقل برسانید. در طول این موضوع هم به بحث ضایعات و هم به بحث انواع ماشین تزریق و ویژگی های مربوط به آن ها خواهیم پرداخت.

مولفه های مهم در میزان ضایعات تولیدی

چه مولفه هایی در میزان ضایعات ماشین تزریق پلاستیک دارای اهمیت است؟ آیا این مولفه ها به قدری هستند که بتوانند بر روی فرایند تولید اثر گذار باشند؟ در این قسمت به این موضوعات اشاره خواهیم کرد و سعی می کنیم تا این موارد را به طور کامل برای شما توضیج دهیم و بیان کنیم که به چه دلیلی هر کدام از آن ها می توانند اهمیت داشته باشند.

·       تاثیر طراحی قالب ها روی ضایعات ماشین تزریق پلاستیک

اینکه قالب ها به چه شکلی طراحی شده باشند اهمیت بسیار زیادی دارد. نوع و مدل طراحی قالب ها می تواند در میزان ضایعات ماشین تزریق پلاستیک بسیار تاثیر گذار باشد. به طور مثال هر قدر میزان پیچیدگی در شکل طراحی قالب ها سخت تر باشد، میزان ضایعاتی که تولید می شود نیز بیشتر خواهد بود. مثلا ظروف پلاستیکی با طرح های خاص و گاهی با طرح های سه بعدی نسبت به بطری های معمولی آب و یا دیگر ظروف پلاستیکی ساده می توانند ضایعات بیشتری را تولید کنند.

همچنین بخوانید :  مواد اولیه ماشین تزریق پلاستیک چیست؟

·       اشتباه در پروسه تولید

مورد بعدی که اهمیت زیادی نیز دارد مربوط به اشتباهاتی می شود که اپراتور در پروسه تولید می تواند داشته باشد. به طور مثال اگر اپراتور دمای مواد سیال را زیاد و یا کم کند، اگر قالب ها به درستی بسته نشوند، اگر فرایند خنک سازی و جدا سازی قالب ها به درستی انجام نشود و… ممکن است میزان ضایعاتی که تولید می شود نیز بسیار بیشتر از حد انتظار باشد. بنابراین اشتباهاتی که در پروسه تولید رخ می دهند، می توانند سبب شوند تا میزان ضایعات ماشین تزریق پلاستیک زیاد شود.

·       تاثیر نوع طراحی محصول مورد نظر روی ضایعات ماشین تزریق پلاستیک

هر قدر طراحی محصول مورد نظر ما پیچیده تر باشد، می توان گفت که ضایعاتی که از آن حاصل می شود نیز بیشتر خواهد بود، زیرا برای تولید آن محصول لازم است تا قسمت های مختلفی از محصول بریده شده و جدا شود و این مواد باید باز هم به داخلر چرخه تولید باز گردند، اما تا همین جای کار هم هزینه های زیادی صرف شده است. بنابرای در این مورد بهتر است بدانید که اگر شکل سه بعدی ظرف اهمیت چندانی ندارد، بهتر است حتما سعی کنید که ظرف را در ساده ترین حالت ممکن بسازید.

·       متریال اولیه مورد استفاده

متریال های اولیه مورد استفاده برای تولید پلاستیک ها می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برخی از مواد به دلیل آن که کیفیت پایینی نیز دارند، می توانند در زمان ساخت ضایعات زیادی را از خودشان تولید کنند. همین موضوع باعث می شود تا لازم باشد که اگر به دنبال آن هستید که میزان ضایعات تولیدی ماشین های تزریق پلاستیک شما کمتر باشد، حتما از متریال های درجه یک استفاده کنید و این موضوع را نیز به خوبی در ذهن داشته باشید که اگر بار اول هزینه کرده و متریال با کیفیت و درجه یکی را تهیه کنید، مسلما بهتر است تا کیفیت پایینی را خریداری کرده و دائما ضایعات ماشین را تحویل بگیرید.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید دستگاه پریفرم همراه با قیمت

نکات مهم در خصوص ضایعات ماشین تزریق پلاستیک

چند نکته مهم در خصوص ضایعاتی که مربوط به ماشین های تزریق پلاستیک می شوند نیز وجود دارد. تمامی این نکات را بهتر است حتما در ذهن خود داشته باشید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد این موضوعات را مورد بررسی قرار دهید.

اولا آن که میزان تولید ضایعات در روش تزریق پلاستیک بسیار پایین تر از روش های دیگر همچون برش CNC و… است. دوما آن که ضایعات ماشین تزریق پلاستیک می تواند از 4 قسمت اسپرو، راهگاه، محل تزریق پلاستیک، محل قرار گیری گیت های قالب و همچنین محل چفت شدن قالب ها در هم ایجاد شود.

جمع بندی

ضایعات ماشین تزریق پلاستیک همان طور که گفته شد برای کارخانه های تولید ظروف پلاستیکی می تواند موضوع مهمی باشد. همین مسئله سبب می شود تا خریداران توجه زیادی به این موضوع کنند و در هنگام خرید دستگاه های تزریق پریفرم حتما این نکته را در نظر بگیرند. در فروشگاه سورین دستگاه های تزریق پریفرمی که به فروش می رسد، همگی از جمله دستگاه های با کیفیت هستند و ضایعات کمی را از خود بر جای می گذارند. همین مسئله سبب می شود تا شما نیز هزینه کمتری را بابت پلاستیک اولیه پرداخت کنید. بنابراین خرید دستگاه و یا همان ماشین تزریق پلاستیک از فروشگاه سورین می تواند برای شما کاملا مقرون به صرفه باشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *