مراحل تولید کاغذ سنگی

آشنایی با مراحل تولید کاغذ سنگی

کاغذ سنگی ترکیبی ازکربنات کلسیم و پلاستیک است، تولید کاغذ سنگی دارای مراحل مختلفی است که جایگزین زیست محیطی و مدرن به جای کاغذهای سلولوزی  سنتی هستند. کاغذ سنگ یک ماده سنگ آهک است، که یک منبع طبیعی است، نه تنها به دلیل روش ساخت سازگار با محیط زیست، بلکه یک جایگزین واقعی برای مواد معمولی مانند کاغذ یا پلاستیک است و ظاهر زیبای آن باعث موفقیت کامل مواد می­شود.

کاغذ سنگی مانند پلی اتیلن، بادوام و ضد آب است. با این حال، از آنجایی که تنها پس از مدت کوتاهی به دلیل تأثیر باد و آب و هوا دوباره به گرد و غبار تجزیه می­شود، می­تواند با پلاستیک زیست تخریب پذیر رقابت کند. کاغذ سنگ به دلیل شکل‌پذیری و تا شدن آسان و همچنین ظاهر و احساس بسیار باکیفیت، قابل مقایسه با کاغذ کلاسیک است و دارای قابلیت چاپ پذیری بهتری می باشد.

محصولات کاغذی سنگ تمام مزایایی را که از یک کیف حمل باکیفیت انتظار دارند را به همراه دارند. با این حال، در مقایسه با کیسه های کاغذی یا پلاستیکی، آنها به سختی محیط را آلوده می کنند.

کیسه کاغذ سنگی به دلیل پایداری و طراحی مدرن آن می تواند جایگزینی برای کیسه های پارچه ای نیز باشد. اگرچه کیسه پارچه‌ای قابل چاپ محبوب اغلب از پنبه ارگانیک ساخته می‌شود، اما آب مورد استفاده برای ساخت این ماده بسیار زیاد می باشد.

مراحل تولید کاغذ سنگی

کارآفرینان استرالیایی کوین گارسیا و جان تسه مصمم به کشف کاغذ سنگی بودند، آنها یک سال را صرف تحقیق در مورد جایگزین احتمالی کردند که می­تواند به عنوان یک ماده خام قابل دوام برای تولید کاغذ باشد.

همچنین بخوانید :  خط تولید قوطی فلزی کن (High Speed Can Making Machine)

اگر دوباره مهندسی کنیم که کاغذ چگونه ساخته می شود که بیشتر با مسئولیت زیست محیطی ما مطابقت دارد؟

گارسیا در مورد یک شرکت تایوانی که کاغذهای تجاری را از سنگ می­سازد خواند و الهام گرفت.

یک سال بعد، در جولای 2017، آنها کاغذ سنگ کارست را راه اندازی کردند، این شرکت بدون استفاده از چوب، آب یا مواد شیمیایی خشن کاغذ تولید می­کند.

گارسیا می‌گوید: «اگر به کل فرآیند ساخت کاغذ به ‌طور سنتی نگاه کنید، شامل خرد کردن درختان، اضافه کردن مواد شیمیایی و سفیدکننده برای تهیه خمیر کاغذ، استفاده از مقدار زیادی آب و سپس فشردن، خشک کردن و صاف کردن آن به ورق‌های کاغذی » این کار بصورت فشرده است و به جنگل زدایی با انتشار کربن بالا کمک می­کند.

براساس گزارش جهانی حیات وحش، صنعت خمیر و کاغذ بیش از 40 درصد از کل چوب صنعتی تجارت جهانی را استفاده می­کند. کارست، مستقر در سیدنی، هدف خود را کاهش نرخ جنگل زدایی با کالاهای کاغذی خود دارد که به طور پایدار ساخته می­شوند.

در سال 2019، تولید کاغذ کارست به نجات 540 درخت چوبی بزرگ، 83100 لیتر (21953 گالن) آب و 25500 کیلوگرم (56218 پوند) دی اکسید کربن کمک کرد.

کارخانه­ های تولید کاغذ سنگی طی مراحل تولید، سنگ آهک دور ریخته شده را از هر کجا که پیدا کنند جمع آوری می­کنند، آن را می­شویند و به صورت پودر ریز آسیاب می­کنند. این پودر با یک رزین HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) مخلوط می­شود که قابل کمپوست یا تجزیه پذیر است، به این معنی که در طول زمان در اثر نور خورشید تجزیه می­شود و تنها کربنات کلسیم باقی می­ماند.

همچنین بخوانید :  قالب بطری پت چیست؟

در ادامه توضیح مراحل تولید کاغذ سنگی باید اضافه کرد که 90 درصد مخلوط کربنات کلسیم و 10 درصد رزین است که پودر را به هم متصل می­کند، سپس مخلوط خمیر مانند، به گلوله­ های کوچک تبدیل می­شود، حرارت داده می­شود و در غلتک­های بزرگ قرار می­گیرد تا به ورق­ های نازک کاغذ تبدیل شود.

کاغذ می­تواند به نازکی کاغذ دفترچه یادداشت یا به ضخامت یک کاغذ مقوایی باشد، انتشار کربن از این فرآیند «حدود 67 درصد کمتر از تولید کاغذ از خمیر درختان» است، محصول به دست آمده ضد آب است، به سختی پاره می­شود و قابل بازیافت است.

برای دانستن مواد اولیه کاغذ سنگی مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

کاربردهای کاغذ سنگی

  • مواد چاپی؛ نوت بوک، پاکت نامه، کارت ویزیت، پوستر، نقشه، دفترچه راهنما، تقویم، برچسب ها و ظروف غذا وغیره…..
  • محصول بسته بندی؛ کاغذ بسته بندی، کیسه بسته بندی، جعبه بسته بندی و غیره.
  • کاغذ تزئین شده؛ کاغذ دیواری
  • کالاهای یکبار مصرف؛ کیسه زباله، سفره دفع زباله، کیسه خرید، کیسه بسته بندی مواد غذایی و غیره.

جمع بندی

کاغذ سنگ را می­توان در مناطق وسیع استفاده کرد، می­توان از آن به عنوان کاغذ اداری، کاغذ تجاری، کاغذ فرهنگی و کاغذ چاپ استفاده کرد. همچنین می توان از آن در بسته بندی­ های صنعتی استفاده کرد.

در این مقاله سعی کردیم مراحل تولید کاغذ سنگی را بطور خلاصه توضیح دهیم، برای مشاهده ماشین آلات و خدمات ما به قسمت محصولات مراجعه کنید.

منبع

https://www.stone-paper.com/en/why-stone-paper/

https://projectreports.eiriindia.org/product/stone-paper-manufacturing-2/

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *