ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

نکاتی که برای خرید ماشین پرکن پرسرعت لبنیات باید بدانید

پیش از خرید ماشین پرکن پرسرعت لبنیات سووالاتی وجود دارد که باید از خود بپرسید تا مطمئن شوید بهترین دستگاه پرکننده لبنیات را برای نیازهای تولید خود انتخاب می کنید.

خرید این دستگاه ها می تواند پیچیده باشد. با وجود گزینه های بسیار زیاد، دشوار است که بدانید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است.

مهم ترین عوامل موثر بر انتخاب ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید قبل از خرید بپرسید تا به شما کمک کند تا بهترین قطعه تجهیزات را برای رفع نیازهای تولید خود انتخاب کنید:

  1. بنابراین،دقیقاً چه چیزی را قصد دارید با این دستگاه پر کنید؟

در حالی که برخی از این دستگاه ها برای پر کردن ظروف با کالاهای خشک طراحی شده اند، برخی دیگر برای سایر محصولات مناسب ترین هستند.

ثبات یا سازگاری محصول با ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

بنابراین، اگر به دنبال خرید یک ماشین پرکن پرسرعت لبنیات هستید، یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر بگیرید، ثبات یا سازگاری محصول شما است. این ویژگی به شما کمک می کند تا تعیین کنید که دستگاه باید از چه نوع تکنیک پر کردنی استفاده کند تا به درستی ویژگی های خاص مورد نظر شما را مدیریت کند.

اگر محصول شما مانند ملاس است، بهتر است محصولی را بخرید که بتواند ویژگی های فیزیکی آن کالا را کنترل کند. برای یک پرکننده مایع، کار بسیار متفاوتی برای پمپ کردن یک محصول با یک پمپ به یک بطری نسبت به پمپ کردن یک مایع پرکننده مانند ملاس به همان بطری است.

همچنین بخوانید :  کاربرد ماشین تزریق پریفرم

گازدار بودن محصول پر کن

  1. آیا محصول شما گازدار است؟

نوشیدنی های گازدار ( مثلا دوغ گازدار) به نوع منحصر به فردی از تکنیک پر کردن و همچنین تجهیزات تخصصی ماشین پرکن پرسرعت لبنیات نیاز دارد. در نتیجه، باید خریدی را در نظر بگیرید که برای پر کردن/بطری مناسب شما طراحی شده است. برای پر کردن این محصولات از روش خارج کردن هوا از بطری و تحت فشار قرار دادن آن با دی اکسید کربن استفاده می شود.

نوع ظرف  مورد استفاده در ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

  1. چه نوع ظرفی را پر می کنید؟

یکی دیگر از عوامل کلیدی در خرید ظروف این است که تا حد امکان از خواص فیزیکی ظروف استفاده کنید. تعیین اینکه چه نوع ظرفی را پر می کنید یک سوال کلیدی است که قبل از خرید ماشین پرکن پرسرعت لبنیات باید بپرسید، زیرا این امر به تعیین نوع تکنیک پر کردن دستگاه کمک می کند.

توجه به این مساله به این دلیل است که ویژگی های بطری باید با روش پر کردن دستگاه سازگار باشد تا به درستی کار کند.

به عنوان مثال، برخی ظرف را از بالا می گیرند، در حالی که برخی دیگر از کناره می گیرند. بنابراین، اگر بطری شما دارای یک درپوش یا درب منحصر به فرد است، ممکن است درب آن از بالا برای آن نوع ظرف خاص کارایی نداشته باشد. به طور مشابه، اگر بطری شما بیش از حد پهن است، دستگاهی که ظرف را از کنار می گیرد، احتمالاً بهترین انتخاب برای نیازهای تولیدی شما نیست.

حجم پرکن توسط ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

  1. میزان تولید شما چقدر است؟
همچنین بخوانید :  ترفندهایی برای بهینه سازی سرعت ساخت قالب پریفرم نرمال (Normal speed Preform mold)

هنگام در نظر گرفتن کارایی دستگاه پرکن عامل مهم دیگر این است که هم نیازهای تولید فعلی و هم نیازهای آینده خود را در نظر داشته باشید، زیرا شاید زمانی که تصمیم به گسترش کسب و کار خود دارید آن حجم تولید امکان پذیر نباشد. ماشین‌های کوچک‌ تر معمولاً با مقدار بطری‌هایی که در ساعت تولید می‌کنند (BPH) اندازه‌ گیری می‌شوند، در حالی که پرکننده‌های سریع‌تر و بزرگ‌تر معمولاً برای حجم تولید بالا مناسب ترند.

نوع سیستم بکار رفته در ماشین پرکن پرسرعت لبنیات

  1. کدام نوع سیستم اتوماسیون پرکننده بهترین است – دستی، نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک؟

هنگام خرید یک ماشین پرکن پرسرعت لبنیات ، تعیین اینکه کدام نوع برای نیازهای تولید فردی شما مناسب تر است، قطعاً کلیدی است. ماشین های نیمه اتوماتیک به نسبت قیمت پایین تری در مقایسه با ماشین های تمام اتوماتیک دارند و البته در صورتی که حجم تولید کارخانه بالا باشد استفاده از ماشین های تمام اتوماتیک مقرون به صرفه تر است.

در حالی که این ماشین‌ها فضای بیشتری را نسبت به ماشین های نیمه اتوماتیک و دستی اشغال می‌کنند، اما نیاز به جابجایی دستی کمی دارند، زیرا بطری‌ها با استفاده از یک سیستم اتوماتیک بیرون کشیده می‌شوند. در نتیجه دستگاه ای پر کن پر سرعت تمام اتوماتیک به طور کلی- هم برای خرید و هم برای نگهداری – گران تر هستند. با این حال، اگر شما یک عملیات با اندازه متوسط ​​تا بزرگ با نیازهای بهره وری بیشتر دارید، قطعا ارزش سرمایه گذاری را دارد.

جمع بندی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کدام ماشین پرکن پرسرعت لبنیات می تواند به شما و کسب و کارتان در راه اندازی، نصب و نگهداری کمک کند با دقت مشخصات دستگاه، نیاز خود، سطح مایع یا حجم تولید و نوع بطری مورد استفاده برای پر کردن را بررسی کنید.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات و قیمت دستگاه آب معدنی پرکن

برای آشنایی بیشتر با انواع ماشین پر کن پر سرعت مقاله قبل از خرید ماشین بادکن روتاری درباره طرز کار آن بیشتر بدانید را بخوانید.

منبع

https://www.kinnek.com/article/purchasing-a-filling-machine-7-questions-to-ask-before-buying/#/

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *