آموزش کار با دستگاه بادکن پریفرم

آموزش دستگاه بادکن پریفرم به چه شکلی انجام می شود؟ آیا این نوع از دستگاه ها می توانند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند و یا صرفا برای استفاده از پریفرم و تولید بطری های پلاستیکی می توانند کارایی داشته باشند؟ در این مطلب کوتاه قصد داریم تا در مورد  آموزش دستگاه باد کن پریفرم و همچنین مشخصاتی که مربوط به ماشین تزریق پریفرم می شود، اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. با این کار می توانیم کاری کنیم که شناخت شما از این مدل دستگاه ها بسیار بیشتر شود.

ماشین تزریق پریفرم چیست؟

بطری ها و ظروف پلاستیکی را با استفاده از مواد اولیه که با نام پلی اتیلن شناخته می شوند، می سازند. این مواد می توانند به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند اما در دستگاه های تزریق پلاستیک معمولا پس از گذراندن مراحل خاصی، می توان از آن ها بطری های پت یا همان پلاستیکی را تولید نمود.

در این دستگاه ها با حرارت دادن پلی اتیلن، مخلوط کردن مواد دیگر با متریال اولیه، وارد کردن مواد سیال و ذوب شده به داخل قالب ها، وارد کردن باد پر فشار به داخل قالب ها و…در نهایت بطری ها را تولید می کنند.

دستگاه بادکن پریفرم چیست؟

اما دستگاه باد کن چیست؟ در موضوع آموزش دستگاه باد کن پریفرم باید گفت که این دستگاه یکی از بخش های اصلی و اساسی است که در روند تزریق پلاستیک می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه های باد کن پت در حقیقت باد را با فشار به درون محفظه یا همان قالب وارد کرده و سبب می شوند تا مواد اولیه پریفرم شکل قالب را به خود بگیرند. این موضوع می تواند اهمیت بسیار زیادی در روند تولید پت داشته باشد.

همچنین بخوانید :  قیمت و خرید ماشین تولید کاغذ سنگی

آموزش دستگاه بادکن پریفرم به چه شکل است؟

آموزش دستگاه بادکن پریفرم در این قسمت را به صورت خلاصه برایتان توضیح خواهیم داد. مسلما با داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به شکل بهتر و جامع تری در مورد این نوع از دستگاه ها کسب اطلاعات کنید.

·       اتصال بخش های قالب

برای آن که بتوانید با این نوع از دستگاه ها کار خودتان را شروع کنید، لازم است تا در ابتدا نیمه قالب را با 4 جفت گیره و همچنین پیچ بر روی صفحه مربوطه نصب نمایید. در این مرحله فراموش نکنید که قسمت بالایی قالب بایستی به طور حتم با قسمت بالایی صفحه پیشین هماهنگ باشد. نکته بعدی آن است که قالب بایستی به صورت افقی بر روی مرکز صفحه نصب شود. زمانی که قالب در این شرایط قرار گرفت، 4 عدد پیچ را سفت کرده و سپس نیمه دیگر قالب را بر روی صفحه و جایگاه مورد نظر آن قرار می دهیم. حال باید دستگاه را روشن کرده و گیره قالب را بر روی سفت کنیم.

·       آموزش تنظیم میله کششی دستگاه بادکن پریفرم

در این مرحله میله کششی را تنظیم می کنند. این مدل از میله بایستی عمودی بوده و خط مرکزی مشابه با هر کویته قالب داشته باشد. زمانی که می خواهید تا تنظیمات این مدل از میله را انجام دهید به این نکته باید توجه داشته باشید که پیچ تنظیم کننده که در قسمت انتهایی و بالایی میله ها قرار گرفته است، می تواند به منظور تنظیم مجدد میله ها از قسمت های مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین بخوانید :  انواع قطعات یدکی خطوط کرونس

·       آموزش اتصال دستگاه بادکن پریفرم

در این مرحله از آموزش دستگاه باد کن پریفرم باید به وصل کردن دستگاه باد کن بپردازید.  زمانی که دستگاه باد کن را بتوانید به دستگاه اصلی وصل کنید، می توانید در مرحله دمش باد با فشار زیاد از آن استفاده کنید. این کار سبب می شود تا بتوانید شکل اصلی را به پلاستیک خود دهید و از همین راه نیز می توانید به راحتی بطری های پلاستیکی مد نظر خودتان را تولید کنید.

جمع بندی

در مطلب فوق تا جایی که توانستیم نکات مربوط به آموزش دستگاه بادکن پریفرم را مطرح کردیم. این نکات می توانند به شما کمک کنند تا جایی که امکان دارد در مورد این دستگاه و شیوه کار با آن، اطلاعات کاملی را به دست آورید. فراموش نکنید که علاوه بر یادگیری کار با دستگاه باید بدانید که این دستگاه ها با چه کیفیتی و در چه فروشگاهی پیدا می شوند. یکی از بهترین فروشگاه ها در این زمینه مربوط به فروشگاه سورین می شود که هم دستگاه های با کیفیت و مناسبی را به فروش می رساند و می توانید قطعات یدکی مربوط به این دستگاه ها را از آن ها خریداری نمایید.

0/5 (0 نظر)
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *