کاربرد قالب بطری پت رنگی

برای ساخت بطری پت رنگی از چه دستگاهی استفاده می شود؟

بطری پت رنگی کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. بسیاری از بطری های ویتامین، بسته بندی مکمل ها، ظروف نگهدارنده مایعات و مواد شوینده، قوطی های دارو، و ظروف پلاستیکی دسته دار به درخواست مشتری در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید می شوند.

برای ساخت بطری پت رنگی از همان قالب پریفرم و ماشین های قالب گیری تزریقی یا باد کن پت استفاده می شود. آنچه که در تولید این بطری ها مهم است، انتخاب رنگ مناسب برای شرکت و محصول شما است.

 

بطری پت رنگی چگونه تولید می شود؟

رزین طبیعی PET به رنگ شفاف است بنابراین، برای ساخت یک بطری رنگی، باید رنگدانه به شکل کنسانتره رنگ به رزین اضافه شود. رنگدانه ها همراه با رزین pet وارد مخزن ذوب شده و در اثر حرارت با رزین ترکیب می شوند.

برای ساخت بطری Pet رنگی می توان از انواع ماشین تزریق پلاستیک و بادکن پت و قالبهای پریفرم با طراحی های مختلف استفاده کرد.

البته افزودن رنگدانه به فرایند ساخت بطری باعث افزایش انتشار کربن می شود. به همین علت، در بسیاری از کارخانه های بطری سازی برای کاهش ردپای انتشار کربن، رنگ حذف شده و از رزین طبیعی استفاده می شود.

با اینحال اگر به تولید بطری پت رنگی نیاز دارید، راهنمای زیر می تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کند.

 

انتخاب رنگ برای بطری های PET

آیا رنگ، بخشی از هویت برند شماست یا بطری که تولید می کنید به سفارش مشتری حتما باید رنگی باشد؟ در هر صورت، شما نیاز به انتخاب رنگ برای تولید بطری پت رنگی دارید. اگر می خواهید در زمان صرفه جویی کنید و هزینه های تولید بطری های رنگی را کاهش دهید بهتر است از بین رنگدانه های رایج، یک رنگ موجود را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :  آشنایی با تجهیزات ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی

در ادامه مجموعه‌ای از رنگدانه‌های رنگی پرکاربرد که در قالب‌های پریفرم آزمایش شده و به خوبی اجرا می‌شوند، را به شما معرفی می کنیم:

 

رایج ترین رنگ های PET

 

رایج ترین رنگ های بطری پت رنگی 

این رنگ ها آماده تولید هستند و می توانند برای تولید بطری های رنگی پت بدون هزینه بالا یا تاخیر در فرایند تولید استفاده شوندانتخاب رنگ های رایج، سریعترین و مقرون به صرفه ترین راه برای افزودن رنگ به بطری ها و درب های پلاستیکی است.

 

چرا به تولید بطری پت رنگی نیاز دارید؟

رنگ می تواند بر احساسات مصرف کننده و تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارد که آن را به یک عنصر بازاریابی قدرتمند تبدیل می کنداگر رنگ خاصی را برای بطری یا درب ظرف خود در نظر دارید، تولید بطری پت رنگی، گزینه ایده آل شماست.

گاهی اوقات برای ساخت محصولات خاصی مانند قوطی های رنگ گواش یا ابرنگ، به رنگ های خاص و سفارشی نیاز دارید تا دقیقا مشابه با رنگ متریال داخل قوطی باشد.

 در اینصورت باید رنگدانه های مناسب را تهیه کنید. بهتر است ابتدا، نمونه‌های رزین رنگی را برای تأیید رنگ بررسی کرده و رنگدانه را در قالب‌های پریفرم خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید که مطابق نیازهای شما است.

 سپس رنگدانه مورد نظر را سفارش داده و اقدام به ساخت بطری PET رنگی کند.

 

نمونه هایی از رنگ های سفارشی PET

رنگ های سفارشی بطری پت

آیا رنگ بطری های پت از محتویات داخل بطری دز برابر نور خورشید محافظت می کند؟

بطری های پت معمولی چنین قابلیتی ندارند. اما نوع خاصی از بطری های رنگی پت به صورت دولایه ساخته می شوند. لایه بیرونی بطری می تواند هر رنگی باشد. اما لایه داخلی دارای یک رنگ سیاه عمیق است که از انتقال نور به داخل بطری جلوگیری می کندکاهش میزان انتشار نور به داخل بطری از محتویات آن محافظت می کند.

همچنین بخوانید :  بهترین فروشنده  ماشین تزریق پلاستیک ایران

 

آیا می توان مایع درون بطری رنگی پت را از بیرون دید؟

اگر بطری رنگی pet، حاوی مایعی باشد که بخواهید مصرف کنندگان به راحتی میزان محتویات موجود در آن را هنگام استفاده اندازه گیری کنند، می توانید به اندازه یک نوار باریک از بطری را شفاف باقی بگذارید.

البته این قابلیت باید هنگام طراحی قالب بطری پت و نوع ماشین تزریق پلاستیک نیز در نظر گرفته شود. با وجود این قابلیت، می توانید بطری را به رنگ دلخواه خود بسازید، اما یک نوار نازک شفاف در کنار بطری اضافه کنید تا محتویات آن قابل مشاهده باشدبا افزودن درجه بندی های برجسته در کنار نوار، مصرف کنندگان می توانند ببینند که چه مقدار از مایع در داخل بطری باقی مانده است.

 

خرید اینترنتی دستگاه بادکن پت 

دستگاه باد کن پت و ماشین تزریق پلاستیک از رایج ترین دستگاه های مورد استفاده برای تولید انواع بطری های شفاف یا رنگی هستند. برای خرید آنلاین این ماشین آلات از برندهای معتبر نظیر Demarkمی توانید با کارشناسان سایت سورین تماس بگیرید.

 

 

https://www.drugplastics.com/custom-design/color-options/#:~:text=Natural%20HDPE%20plastic%20resin%20is,a%20bottle%20increases%20carbon%20emissions.

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *