راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک

دستگاه های قالب گیری تزریقی در اندازه های مختلف و با تکنولوژی های متفاوتی تولید می شوند. هنگام خرید این دستگاه ها، موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید، راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک ما به شما کمک می کند که بهترین دستگاه را براساس نیازهای خود انتخاب کنید.

 

1. بهترین فروشنده ماشین تزریق پلاستیک را پیدا کنید

داشتن تجهیزات مناسب برای کسب و کار شما به بهبود کارایی و بهره وری تان کمک می کند. بنابراین، قبل از خرید حتما سایت های آنلاین را بررسی کنید تا بهترین فروشنده ماشین تزریق پلاستیک و نمایندگی های معتبر این دستگاه ها را پیدا کنید.

همچنین بهتر است وضعیت فعلی بازار را بررسی کنید و ببینید براساس اهداف تجاری تان، خرید از کدام برندها برای شما مناسب تر است.

به عنوان مهمترین نکته در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک، به شما توصیه می کنیم پیش از انتخاب دستگاه بررسی کنید که برای چه کاری به این تجهیزات نیاز دارید؟ محصولات تولیدی شما باید با تقاضای مصرف کننده همخوانی داشته باشند بنابراین اگر به دنبال افزایش درآمد و توسعه کسب و کار خود هستید، از بهترین فروشنده ماشین تزریق پلاستیک در ایران خرید خود را انجام دهید که دستگاه مورد نیاز شما را عرضه می کند تا محصولاتی تولید کنید که عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشد.

به زبان ساده، ماشین آلات مناسب باید با نیاز های کسب و کار و اهداف شما مطابقت داشته باشد.

 

2. بودجه خود را در نظر بگیرید

خرید تجهیزات صنعتی مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی است. معمولا چند گزینه برای خرید دستگاه مناسب کسب و کار خود در سایت های معتبر خواهید یافت پس باید بر اساس بودجه ای که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :  خرید و قیمت خط تولید دستگاه آب معدنی پرکن  

به طور کلی، در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک، بودجه اولین نکته ای است که برای انتخاب دستگاه مناسب مورد توجه قرار می گیرد.

بررسی وضعیت مالی کسب و کارتان قبل از سرمایه گذاری کاملا ضروری است. سپس باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات خریداری شده طبق بودجه تان، راه حل مورد نیاز شما را ارائه می دهند و سرمایه ای که به سختی به دست آورده اید برای خرید دستگاهی که نمی تواند نتایج مورد نظر شما را ارائه دهد، هدر ندهید.

 

مشخصات دستگاه را بررسی کنید

پس از اینکه بودجه خود را تعیین کردید باید مشخصات دستگاه تزریق را بررسی کنید. مهمترین مشخصاتی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید، عبارتند از:

 

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک براساس اندازه شات

اندازه شات به صورت حداکثر مقدار پلاستیکی که دستگاه قالب‌گیری تزریقی قادر به تزریق در حفره قالب‌گیری در طول یک چرخه است، تعریف می‌شود. این مقدار بر حسب اونس در ماشین‌های آمریکایی و سانتی‌متر مکعب در ماشین‌های اروپایی و آسیایی بیان می شود.

در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک، توصیه می شود دستگاهی خریداری کنید که اندازه شات آن 30 تا 40 درصد بیشتر از نیاز شما باشد.

 

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک براساس تناژ

زمانیکه به دنبال خرید دستگاه قالب گیری تزریقی هستید با تناژ های مختلفی روبرو می شوید مانند ماشین تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن یا ۴۰۰ تن.

میزان تن در حقیقت نشان دهنده میزان فشاری است که دستگاه به صفحات وارد کرده و حفره های قالب را با اعمال آن نیرو روی هم یا کنار هم نگه می‌دارد تا پت مذاب به داخل حفره تزریق شده و قطعه مورد نظر تولید شود.

همچنین بخوانید :  قالب بطری آب معدنی چیست ؟

برای اینکه دستگاه تزریق، محصول مورد نظر شما را تولید کند باید به این تناژ نیز هنگام خرید دقت کنید.

 

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک براساس اندازه قالب پت

حداکثر اندازه قالب هایی که دستگاه قالب گیری تزریقی می تواند تولید کند، عامل مهم دیگری است که در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک به آن اشاره می کنیم.

این میزان باید براساس محصولی که قصد تولید آن را دارید، تعیین شود و شاید لازم باشد با مهندسین حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

 

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک براساس فرایند خروج محصول

به عبارت ساده، فرایند خروج محصول همان عمل بیرون انداختن قطعه نهایی از دستگاه است.

در ماشین های تزریق پلاستیک یک اجکتور طراحی شده که به صفحه قالب فشار می‌آورد، «پین‌ها» یا میله‌هایی به این صفحه متصل شده اند که پس از سفت شدن پلاستیک و باز شدن قالب، عمل هل دادن را انجام می‌دهند تا محصول از قالب بیرون بیفتد.

هنگامی که عمل قالب‌گیری قطعه کار به پایان رسید، قالب باز می‌شود و سپس پین‌های اجکتور به آرامی به سمت بیرون کشیده می‌شوند و محصول نهایی را از حفره قالب بیرون می آورند.

حرکت پین باید با باز شدن قالب هماهنگ باشد، زیرا پین‌هایی که خیلی سریع حرکت می‌کنند ممکن است به قطعه پلاستیکی ضربه وارد کرده و به محصول نهایی آسیب برسانند. همچنین پین‌هایی که خیلی آهسته حرکت می‌کنند ممکن است به طور کامل محصول قالب‌گیری شده را خارج نکنند.

به طور کلی دو نوع ماشین تزریق پلاستیک نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در بازار وجود دارد که این فرایند را با تکنولوژی متفاوتی انجام می دهد. اتوماتیک بودن این فرایند روی قیمت ماشین تزریق پلاستیک تاثیر می گذارد بنابراین بهتر است هنگام خرید به این نکته نیز دقت کنید.

همچنین بخوانید :  خرید پرفروش ترین دستگاه بادکن بطری

 

خرید انواع ماشین تزریق پلاستیک

در این مقاله نکات مهم مربوط به راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک را با شما به اشتراک گذاشتیم. در نهایت هولدینگ سورین را به عنوان یکی از معتبرترین فروشندگان انواع دستگاه های قالب گیری تزریقی و قالب پریفرم به شما معرفی می کنیم.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *