راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق، برای تولید طیف گسترده ای از محصولات پرکاربرد، از جمله اقلام پلاستیکی رایج مانند درب بطری ها و همچنین ظروف توخالی، سرنگ ها و موارد دیگر استفاده می شود. راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک به شما کمک می کند تا براساس نیاز خود بهترین دستگاه را انتخاب نمایید.

دستگاه تزریق پلاستیک عمدتاً در مواردی استفاده می شود که نیاز به ساخت هزاران یا میلیون ها قطعه یکسان با استفاده از یک قالب وجود دارد. این ماشین آلات دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم:

 

راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک براساس نوع

انواع مختلفی از دستگاه های تزریق پلاستیک وجود دارد، از جمله:

قالب گیری تزریقی اتوماتیک

قالب گیری تزریقی نیمه اتوماتیک

ماشین تزریق پلاستیک پرسرعت

ماشین تزریق پلاستیک افقی

ماشین تزریق پلاستیک عمودی

دستگاه تزریق پلاستیک خانگی

دستگاه  تزریق پلاستیک رومیزی

این ماشین آلات همچنین در تناژهای مختلف از ۴۰ تن گرفته به بالا در بازار موجودند.

یکی از مواردی که باید در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک به آن توجه کنید، اندازه و ظرفیت مورد نیاز شما است که بهتر است با توجه به فرایند تولید و حجم تولید با مشورت متخصصین و مهندسین باتجربه انتخاب شود.

 

راهنمای خرید دستگاه براساس مواد اولیه

ماشین تزریق پلاستیک را می توان برای ساخت محصولات متنوع از انواع مواد پلاستیکی مانند الاستومرها، پلاستیک ها و معمولاً ترموپلاستیک ها و پلیمر ها به کار برد.

همچنین می توان مواد را با هم ترکیب کرد تا خواص و اثرات متفاوتی را برای محصول نهایی بوجود آورند.

همچنین بخوانید :  ماشین پالاتایزر Palletizer چه کاری انجام می دهد؟

 

راهنمای خرید دستگاه تزریق براساس کاربرد

قالب‌گیری تزریقی برای طیف گسترده‌ای از کاربردها استفاده می‌شود که در آن فرآیند تولید تکرارپذیر مورد نیاز است. محصولات متنوع تولید شده توسط این دستگاه شامل اقلام تولیدی مانند پریفرم بطری آب معدنی، بسته بندی، درب بطری، اسباب بازی، آلات موسیقی (و اجزاء)، صندلی، میزهای کوچک، ظروف ذخیره سازی، قطعات مکانیکی، و قطعات و اجزای خودرو می شود.

استفاده از دستگاه ماشین تزریق پلاستیک رایج ترین روش برای ساخت قطعات پلاستیکی به ویژه در حجم بالا می باشد.

 

 

مزایای خرید ماشین تزریق پلاستیک

مزیت اصلی ماشین تزریق پلاستیک این است که می توان تولید را برای تعداد زیادی از قطعات افزایش داد. زمانی که هزینه های اولیه طراحی و قالب ها پوشش داده شود، هزینه ساخت بسیار پایین است. درنتیجه با تولید قطعات بیشتر، هزینه تولید کاهش می یابد.

در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک، معمولا به تولید کمترین ضایعات نیز توجه می شود. به طور کلی، ضایعات این دستگاه در مقایسه با فرآیندهای تولید سنتی مانند ماشین‌کاری CNC بسیار کمتر است. با این حال، قالب‌گیری تزریقی نیز مقداری ضایعات تولید می‌کند که عمدتاً شامل اسپری‌ها، رانرها، ورودی‌ها و هر گونه مواد سرریز که از حفره قالب نشت می‌کند، می شود.

مزیت نهایی ماشین تزریق پلاستیک این است که امکان تولید بسیاری از قطعات یکسان را فراهم می کند که اطمینان و پایداری قطعه را در تولید با حجم بالا تضمین می کند.

 

معایب دستگاه تزریق پلاستیک

در حالی که ماشین تزریق پلاستیک مزایای خود را دارد، این فرآیند دارای معایبی است.

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک مطرح می شود، هزینه های اولیه آن است که می تواند بالا باشد. به منظور براورد هزینه ها، قبل از اینکه بتوانید هر قطعه ای را تولید کنید، باید یک نمونه اولیه ایجاد شود. پس از انجام این کار، یک ابزار قالب اولیه باید طراحی و تست شود. تمام این مراحل، به زمان و هزینه نیاز دارد که می تواند فرآیندی پرهزینه باشد.

همچنین بخوانید :  چرا خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری های پلاستیکی مناسب است؟

از طرفی، دستگاه تزریق پلاستیک نیز برای تولید قطعات بزرگ به صورت یک قطعه ایده آل نیست که به دلیل محدودیت های اندازه ماشین ها و ابزارهای قالب پریفرم است.

 

راهنمای خرید دستگاه سازگار با محیط زیست

یکی از نکات مورد توجه در راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک، سازگاری فرایند آن با محیط زیست است. از آنجایی که ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی کارآمدتر شده و موادی مانند پلیمرهای ترموست قادر به مقاومت در برابر دما و شرایط سخت هستند، فرآیندهایی که با تکنولوژی پیشرفته انجام می شوند، سازگار با محیط زیست هستند.

همانطور که گفتیم، ضایعات مواد در ماشین تزریق پلاستیک نسبت به بسیاری از فرآیندهای تولید دیگر کمتر است. البته، مواد استفاده شده از نظر ماندگاری، اینکه آیا می توان آنها را از مواد بازیافتی تهیه کرد و نحوه دفع آنها بر محیط زیست تأثیر می گذارد. همچنین ملاحظاتی در مورد تأثیر کربن بر عمر محصولات ایجاد شده از جمله در حین ساخت وجود دارد.

ماشین های تزریق پیشرفته اکنون بین 20 تا 50 درصد انرژی کمتری نسبت به ده سال پیش مصرف می کنند که اثرات کمتری روی محیط زیست می گذارد.

 

خرید ماشین تزریق پلاستیک از هلدینگ سورین

ماشین تزریق پلاستیک کاربردهای زیادی برای تولید به خصوص برای تولید قطعات با حجم بالا دارد. در حالی که ماشین های تزریق و قالب گیری می توانند گران باشند، هزینه های تولید پس از تکمیل فرایند پایین است. با ارائه قابلیت تولید قطعات تقریباً یکسان، از ماشین تزریق پلاستیک برای تولید قطعات در انواع مواد استفاده می شود.

اگر برای خرید ماشین تزریق پلاستیک نیاز به راهنمای تخصصی دارید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

همچنین بخوانید :  بررسی عملکرد و قیمت دستگاه پریفرم ساز

https://pars-bm.com/price-of-injection-molding-machine-and-cost-of-its-equipment/?lang=en

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *