ماشین تزریق پلاستیک

ماشین تزریق پلاستیک چگونه کار می کند؟

ماشین تزریق پلاستیک شامل تزریق یک پلیمر مذاب تحت فشار بالا به داخل قالبی است که در آن شکل می‌گیرد. بخش های جداگانه این فرآیند بسیار ساده است.کل فرآیند قالب گیری تزریقی معمولا از 2 ثانیه تا 2 دقیقه طول می کشد و کلا چهار مرحله در فرایند تولید آن وجود دارد که عبارتند از مراحل ذوب رزین و بسته شدن قالب، تزریق مواد مذاب به قالب، خنک سازی و خارج کردن محصول.

در این مقاله به این سوال که ماشین تزریق پلاستیک چگونه کار می کند، پاسخ می دهیم.

 

مرحله ذوب رزین و بسته شدن قالب در دستگاه تزریق چگونه کار می کند؟

قبل از تزریق مواد به قالب، هر دو نیمه قالب باید بسته شوند. این کار توسط یک گیره انجام می شود. سپس هر دو نیمه به دستگاه قالب گیری تزریقی متصل می شوند درحالیکه فقط یک نیمه قالب می تواند حرکت کند. همزمان با بسته شدن قالب ها، رزین پت در حال ذوب شدن است تا برای تزریق شدن به قالب آماده شود.

گیره، به هر دو نیمه قالب فشار کافی وارد می کند تا قالب در حین تزریق مواد، محکم نگه داشته شده و از هم باز نشوند. بسته شدن قالب در ماشین های بزرگتر (که قدرت گیره در آن بیشتر است) زمان بیشتری می برد.

 

مرحله تزریق در قالب گیری تزریقی چگونه کار می کند؟

گرانول های پلاستیکی با استفاده از قیف به داخل قالب، تزریق می شوند. این رزین ها از طریق واحد تزریق به سمت قالب حرکت می کنند. گرما و فشار به ذوب شدن گرانول ها کمک می کند. هر حجم ماده تزریق شده را “شات” می نامند. زمان تزریق یک شات زمانی به پایان می رسد که 95٪ تا 99٪ قالب پر شود. محاسبه دقیق زمان تزریق سخت است زیرا جریان پلاستیک همیشه در حال تغییر و پویا است. زمان تزریق را می توان با عوامل دیگری مانند فشار تزریق، قدرت و حجم شات تخمین زد. فشار ماشين تزریق پلاستیک می تواند بین 35-140 مگاپاسکال باشد. میزان تزریق و فشاری که می توان به آن رسید توسط سیستم هیدرولیک موجود در دستگاه تعیین و کنترل می شود.

همچنین بخوانید :  هزینه خرید و ساخت قالب تزریق پلاستیک

 

خنک سازی در ماشین تزریق پلاستیک چگونه انجام می شود؟

فرآیند خنک‌سازی شامل این است که پلاستیک تزریق شده پس از تماس با سطح داخلی قالب، شروع به خنک شدن می‌کند. وقتی پلاستیک سرد و سخت می شود شکل دلخواه را به خود می گیرد. ممکن است قطعه در حین خنک شدن کمی کوچک شود. فقط زمانی که دوره خنک شدن کامل شد، می توان قالب را باز کرد.

از روی ضخامت دیواره قطعه و خواص ترمودینامیکی پلاستیک است که می توان زمان خنک شدن را تخمین زد.

 

مرحله خروج محصول در دستگاه تزریق پلاستیک چگونه کار می کند؟

آخرین مرحله ماشین تزریق پلاستیک، خروج محصول است. این کار با سیستم اجکتور انجام می شود. هنگامی که قالب باز می شود تا قطعه به بیرون رانده شود، باید از یک نیروی فشاری استفاده شود زیرا قطعه جمع می شود و به قالب می چسبد. قالب را می توان پس از تخلیه دوباره بسته و شات دیگری را برای شروع مجدد فرآیند ماشین تزریق پلاستیک به آن تزریق کرد.

طراحی قالب پریفرم برای قالب گیری تزریقی چگونه انجام می شود؟

طراحی قالب یک عامل کلیدی در تعیین کیفیت محصول نهایی است. استحکام، دوام، شکل و اندازه محصول نهایی، همه به نوع قالب مورد استفاده بستگی دارد. قالب باید محکم باشد و بتواند فشارهای وارده در طول فرآیند تزریق را تحمل کند. پلیمر همچنین باید بتواند به درستی در طول قالب جریان یابد. همچنین قالب باید با دقت طراحی شود تا انتقال حرارت برای کنترل فرآیند خنک سازی امکان پذیر باشد.

طراحی قالب پریفرم مورد استفاده در ماشین تزریق پلاستیک یک فرآیند پیچیده است و به افراد بسیار آموزش دیده نیاز دارد تا بر کل فرآیند نظارت کنند.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات و قیمت ماشین تزریق پلاستیک کوچک خانگی

 

از کجا بهترین ماشین تزریق پلاستیک را بخریم؟

ما در هلدینگ سورین تمام تلاش خود را می کنیم تا انواع ماشین آلات صنعتی از جمله دستگاه باد کن پت، دستگاه تزریق پلاستیک و قالب های پت و پریفرم را برای تولید قطعات پلاستیکی با کیفیت که در طیف گسترده ای از صنایع کاربرد دارند، از برندهای معتبر تامین کنیم.

اگر نیاز به خرید انواع ماشین آلات مود استفاده در صنایع بسته بندی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید، آنها بسیار خوشحال می شوند که در مورد نیازهای شما مشورت داده و یک پیشنهاد بسیار رقابتی با قیمت مقرون به صرفه به شما ارائه دهند.

 

http://www.automaticplastics.com/the-cycles-of-the-injection-moulding-process/

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *