قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک

مقایسه مشخصات و قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک  

قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک ممکن است بر اساس ویژگی‌هایی مانند سیستم رانر، تعداد حفره و ابعاد، به چندین دسته مختلف طبقه‌بندی شود. این طبقه بندی ها انحصاری نیستند، بلکه هر قالب با برچسبی در یک دسته قرار می گیرد. به عنوان مثال، ممکن است قالبی داشته باشید که از یک سیستم رانر سرد، سه صفحه و حفره های متعدد تشکیل شده باشد. درک مفهوم هر یک از این دسته ها در فرآیند قالب گیری به شما کمک می کند تا نوع مناسب قالب را برای پروژه خود انتخاب کنید.

 

انواع قالب ماشین تزریق پلاستیک

انتخاب نوع قالب مناسب برای تولید محصول مورد نظرتان در ماشین تزریق پلاستیک بسیار مهم است زیرا نوع قالب به طور مستقیم بر کیفیت محصول، سرعت تولید و در نتیجه بر هزینه های کلی تأثیر می گذارد.

البته نوع قالبی که انتخاب می‌کنید بر قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین هرچقدر نیاز به پیچیدگی بیشتر یا استفاده از مواد خاص تر در قالب باشد، قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک نیز بیشتر است.

روش های مختلفی برای دسته بندی قالب بر اساس مشخصات مختلف آن وجود دارد. در زیر، سه دسته اصلی را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 

قیمت قالب از لحاظRunner

دسته اول انواع قالب های تزریق را بر اساس نوع سیستم رانر آن طبقه بندی می کند. سیستم رانر مجموعه ای از کانال ها شامل گیت، اسپرو و ​​رانر می شود که مواد پلاستیکی مذاب را از نازل دستگاه به نواحی مورد نظر در حفره قالب هدایت می کند.

همچنین بخوانید :  راه اندازی انبار مکانیزه (Demark Automatic Ware House System)

به طور کلی، دو نوع رانر در ماشین تزریق پلاستیک استفاده می شود:

رانر داغ

رانر سرد

 

قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک از لحاظ تعداد صفحه

دسته دیگری که قالب های تزریق ممکن است بر اساس آن دسته بندی شوند، تعداد یا نحوه قرار گرفتن صفحات آنها است. قالب پریفرم از صفحاتی تشکیل شده است که حفره ها در آنها وجود دارد. هنگامی که صفحات در دستگاه قالب گیری تزریقی به هم فشرده می شوند، این صفحات حفره کامل قالب را برای تولید مناسب قطعه تشکیل می دهند.

انواع مختلفی از قالب ها براساس تعداد صفحات آنها وجود دارد:

دو صفحه ای

سه صفحه ای

چند صفحه ای

 

قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک بر حسب حجم

دسته نهایی انواع قالب های تزریقی بر اساس حجمی است که قالب می تواند در هر چرخه تولید کند. تعداد حفره ها در یک قالب، تعداد پریفرم های تولید شده در هر چرخه و سرعت تولید را تا حد زیادی تعیین می کند.

 

تک حفره

یک قالب تک حفره ای تنها یک قطعه در هر چرخه تولید می کند که کندترین نوع قالب در مقایسه با سایر قالب های ماشین تزریق پلاستیک است.

البته، قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک تک حفره بسیار ارزان تر از سایر گزینه ها است و همین هزینه نسبی کمتر باعث می شود که تولیدات با حجم کمتر توسط این قالب، مقرون به صرفه تر باشند.

 

چند حفره

یک قالب چند حفره ای برای ساخت چندین قطعه یکسان در هر چرخه طراحی شده است. قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک چند حفره گرانتر است زیرا با هر حفره ای که اضافه می شود تولید قطعات، زمان بیشتری طول می کشد. تولیدات در حجم زیاد معمولاً با این نوع قالب انجام می شود زیرا در هر چرخه تعداد قطعات بیشتری تولید می شود که به سرعت تولید کمک می کند.

همچنین بخوانید :  دستگاه ساخت قالب پالت پلاستیکی  Pallet Mold

 

قیمت قالب های پریفرم سه بعدی

قالب های چاپ سه بعدی، گزینه دیگری برای فرآیند تولید در ماشین تزریق پلاستیک هستند اما استفاده از آنها چندان رایج نیست. قالب های اصلی ماشین  تزریق پلاستیک معمولی، هفته‌ها طول می‌کشد تا برش داده شود، که ممکن است تولید را به تاخیر بیندازد.

برای شروع سریعتر تولید، می توانید در این مدت از قالب سه‌بعدی به عنوان جایگزین آن استفاده کنید، زیرا قالبی که به این روش ساخته شده است را می‌توان در کمتر از ۴۸ ساعت تولید کرد.

البته توجه به این نکته ضروری است که این قالب ها از پلاستیک ساخته شده اند و بنابراین، فقط می توانند تقریباً 100 چرخه را قبل از تغییر شکل دادن، تکمیل کنند.

علاوه بر این، هرچند افزایش سرعت تولید ممکن است یک مزیت بزرگ باشد، اما قیمت قالب ماشین تزریق پلاستیک سه بعدی بسیار گران است. بنابراین، باید فقط در صورت نیاز فوری به قطعات یا برای تولید محصولات کوچک استفاده شوند.

 

خرید قالب تزریق پلاستیک با قیمت مناسب

اگر به دنبال خرید قالب تزریق پلاستیک با قیمت مناسب و مشخصات طراحی عالی و بدون ایراد هستید، می توانید با کارشناسان هلدینگ سورین تماس بگیرید.

 

https://3space.com/types-of-molds-in-injection-molding/

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *