ماشین آلات تولید کاغذ سنگی

معرفی ماشین آلات تولید کاغذ سنگی

فرآیند تولید توسط ماشین آلات تولید کاغذ سنگی اساساً با کاغذهایی که از چوب ساخته می شوند، متفاوت است. در حال حاضر تولیدکنندگان انگشت شماری در سراسر جهان امکان تولید کاغذ سنگی را دارند اما به نظر می رسد در آینده بخش عظیمی از صنعت تولید کاغذ را به خود اختصاص دهد.

در این مقاله به معرفی این دستگاه های صنعتی پرداخته و فرایند تولید کاغذ توسط آنها را شرح می دهیم:

 

مراحل ساخت کاغذ سنگی در ماشین آلات تولید کاغذ سنگی

پنج مرحله کلیدی برای تولید کاغذ سنگی وجود دارد که عبارتند از:

  • تهیه مواد خام
  • سنگ زنی
  • گلوله سازی
  • اکستروژن
  • هندلینگ سطحی

 

تهیه مواد خام برای ماشین آلات تولید کاغذ سنگی

تولید کاغذ سنگی با استفاده از ماشین آلات  با تهیه سنگ کربنات کلسیم شروع می شود که معمولاً به عنوان زباله از معادن سنگ مرمر خارج می شود. این سنگ ها در یک انبار بزرگ در محل جمع آوری می شوند. از این سنگ ها، مواد خامی که برای تولید کاغذ سنگی لازم است، استخراج می شود که دارای رنگ سفید خالص و طبیعی است.

 

2. آسیاب کردن

سنگ های کربنات کلسیم ابتدا خرد شده و لایه بیرونی ناخالص آنها کنده می شود. سپس هسته داخلی به پودری ریزتر از آرد تبدیل می شود. این پودر در کیسه هایی داخل انباری نزدیک ماشین آلات  نگهداری می شود تا به عنوان ماده اولیه برای این دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

3. گلوله سازی

طی فرایند گلوله سازی، ماده اصلی برای تولید کاغذ سنگی ساخته می شود. مقدار کمی پلی اتیلن با چگالی بالا با پودر کربنات کلسیم مخلوط می شود تا گلوله هایی ایجاد شود که ترکیب کاملی از کاغذ سنگی را دارند. در این مرحله، مهندسین باید نسبت دقیقی برای مخلوط کردن این دو ماده با هم تعیین کنند تا کاغذ تولید شده توسط ماشین آلات تولید کاغذ سنگی کیفیت بالایی داشته باشد. به طور معمول، 80% کربنات کلسیم به صورت پودر خرد شده با 20% رزین پلی اتیلن HDPE غیر سمی با چگالی بالا مخلوط می‌شود. رزین به عنوان یک “پیوند” برای نگه داشتن ذرات کربنات کلسیم در کنار هم هنگام تبدیل شدن به ورقه های مسطح عمل می کند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با انواع دستگاه های خشک کن مواد Material Dryer

 

4. اکستروژن

پس از خروج گلوله ها از فرآیند گلوله سازی، آنها را طی فرایندی ذوب کرده و به صورت ورقه مسطحی در می آورند که شبیه فرآیند تولید فیلم پلاستیکی است. فقط این مرحله بسیار دشوارتر از تولید پلاستیک سنتی می باشد، زیرا کاغذ سنگی حاوی مقدار زیادی کربنات کلسیم است. در این مرحله، دما و سرعت اکستروژن باید به دقت کنترل شود تا کیفیت بالای کاغذ نهایی تولید شده در ماشین آلات تولید کاغذ سنگی تضمین شود. به منظور افزایش کیفیت کاغذ تولید شده، دستگاه اکستروژن برای یک ضخامت خاص کالیبره می شود.

 

کاغذی که در این مرحله تولید می شود برای مصارفی که نیازی به چاپ روی آنها نیست به عنوان مثال برای بسته بندی، مناسب است اما اگر کاغذ سنگی برای مصارف چاپی مورد نیاز باشد باید مرحله پنجم آماده سازی روی آن انجام گیرد.

 

5. هندلینگ سطحی

طی فرایندی که در مرحله آخر انجام می گیرد، کاغذ خام به کاغذ و مقوای قابل چاپ تبدیل می شود که بر این اساس RPD و RBD نامیده می شوند.

در نهایت، کاغذ تولید شده وزن و بسته بندی شده و برای مشتری ارسال می شود. ضایعات باقی مانده از این فرآیند نیز برای تولید کاغذ سنگی مجددا بازیافت می شوند.

 

برخلاف فرایند تولید کاغذ سنتی، ماشین آلات   به طور طبیعی دوستدار محیط زیست هستند زیرا در طول فرآیند تولید خود از هیچ گونه آب زائد، سفید کننده یا اسید استفاده نمی کنند.

 

آیا کاغذ سنگ را می توان بازیافت کرد؟

اگرچه کاغذ سنگی از 20 درصد پلاستیک ساخته شده است، اما قابل بازیافت است و می توان از کاغذهای بازیافت شده برای ساخت قوطی های شیر، ظرف ماست و غیره استفاده کرد. همچنین محصولات تولید شده توسط ماشین آلات تولید کاغذ سنگی با 14 تا 18 ماه قرار گرفتن در معرض نور خورشید قابل تجزیه (زیست تخریب پذیر در برابر نور خورشید) هستند.

همچنین بخوانید :  انواع قطعات یدکی ماشین آلات صنعتی خطوط کی اچ اس

 

مزایای استفاده از کاغذ سنگی

بادوام و مقاوم در برابر پارگی

ضدآب

تولید بدون نیاز به چوب

قابل تجزیه شدن با نور خورشید

100% قابل بازیافت

انتشار کربن کمتر

بدون نیاز به استفاده از اسید، کلر، سفید کننده و سموم

عدم نیاز به آب طی فرایند تولید

 

کاغذ سنگی برای نوشتن چگونه است؟

کاغذ سنگی مانند کاغذهای سنتی کاملا برای نوشتن مناسب است. کاغذ ساخته شده در ماشین آلات تولید کاغذ سنگی دارای یک روکش فوق العاده صاف است که تجربه ای منحصر به فرد از نوشتن را به شما می دهد. کاغذ سنگی ضد آب است و می تواند در برابر روغن، چربی و کثیفی مقاومت کند که آن را به دفترچه یادداشت عالی برای نوشتن در فضای باز تبدیل می کند.

 

خرید ماشین آلات تولید کاغذ سنگی

خرید دستگاه های تولید کاغذ سنگی و سایر ماشین آلات صنعتی از سایت سورین امکان پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سایت سورین در ارتباط باشید.

 

منبع

What is Stone Paper?

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *