هزینه خرید و ساخت قالب تزریق پلاستیک

هزینه خرید و ساخت قالب تزریق پلاستیک

هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک چقدر است؟ آیا هزینه این کار می تواند به قدری زیاد باشد که صاحبان دستگاه های تزریق پلاستیک را با مشکل روبرو کند؟ برای آن که بدانید هزینه این کار چقدر است و چه مولفه هایی می تواند بر روی این قیمت تاثیر مثبت و منفی داشته باشد، بهتر است بدانید که این قالب ها چه کارایی هایی دارند و چگونه تولید می شوند. در ادامه توضیحات بیشتری را در این خصوص ارائه کرده ایم که بهتر می دانیم تا در خصوص آن ها صحبت کنیم.

مولفه های موثر بر قیمت قالب تزریق پلاستیک

چه مولفه هایی بر روی هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک می توانند اثر داشته باشند؟ اطلاع پیدا کردن از این مولفه ها می تواند به شما کمک کند که در زمان خریدن این نوع از قالب ها بتوانید بهتر قیمت واقعی اجناس را درک کنید و نیازی نباشد تا دائما به دنبال آن باشید که بدانید قیمت ارائه شده درست است یا خیر.

جنس قالب ها

جنس قالب هایی که تولید می شوند، اولین مولفه ای است که بر روی هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک می تواند اثرگذار باشد. قالب ها معمولا از جنس های مختلفی همچون فولاد تهیه می شوند، اما این موضوع در صورتی است که جنس قالب ها می تواند متفاوت باشد و از مواد دیگری نیز تهیه گردد و یا حداقل دارای روکش های مختلفی باشد. هر قدر فلز استفاده شده برای تهیه قالب ها گران قیمت تر باشد، هزینه ساخت قالب و قیمت نهایی آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید و قیمت دستگاه تزریق پلاستیک خانگی

تاثیر اندازه در هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک

اندازه قالب های تولید شده یکی دیگر از مولفه های بسیار مهم است. این اندازه ها به شکلی است که می توانند کوچک، متوسط و بزرگ باشند. هر قدر اندازه قالب ها بزرگ تر باشد، مسلما هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک برای آن ها نیز بیشتر خواهد بود. این مسئله سبب می شود تا انتخاب کردن نوع قالب ها و خرید آن ها با دقت بیشتری انجام شود و قالبی انتخاب شود که برای تولید بطری های مورد نظر شما، مناسب ترین اندازه را دارد.

شیوه تولید قالب ها

علاوه بر دو مولفه عنوان شده، شیوه تولید قالب ها نیز می تواند اهمیت ویژه ای در این زمینه داشته باشد. معمولا قالب ها را به شیوه های مختلفی همچون نورد گرم و نورد سرد تولید می کنند. هر کدام از این روش ها می توانند در نهایت یک محصول یکسان را تولید کنند، اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که محصول تولید شده می تواند از لحاظ کیفیت و مقاومت در دو روش مذکور، متفاوت باشد.

جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله در خصوص هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک مطرح شدند، می توانند به شما کمک کنند تا جایی که امکان دارد این قالب ها را بهتر بشناسید و زمانی که برای خرید این قالب ها به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنید، بتوانید بهترین قالب ها را تهیه نمایید. در زمان خرید این نوع از قالب ها بهترین کار آن است که به یک فروشگاه معتبر و مطمئن همچون فروشگاه سورین در این زمینه مراجعه کنید. این کار سبب می شود تا قیمتی که بابت خرید قالب ها پرداخت می کنید بسیار مناسب باشد و از سوی دیگر نیز می توانید قالب های بسیار باکیفیتی را خریداری کنید.

همچنین بخوانید :  دستگاه تولید پت چگونه کار می کند؟

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *