ماشین تزریق IML

با خرید ماشین تزریق IML چه محصولاتی می توان تولید کرد؟

ماشین تزریق  IML injection machine نوعی ماشین تزریق برای ساخت انواع محصولات است. In Mold Labeling (IML) نوعی تکنیک با کارایی بالا است. با قرار دادن برچسب چاپ شده در قالب قبل از تزریق و چسباندن برچسب با محصولات پلاستیکی در طول فرآیند تزریق، lML می تواند محصولات با کیفیت بالا را به طور کارآمد، مقرون به صرفه و همچنین سازگار با محیط زیست تولید کند.

ویژگی های ماشین تزریق IML

  • ماشین‌های تزریق lML ، سیستم‌های علامت‌گذاری، قالب‌ها و برچسب‌های ویژه را برای از بین بردن خطر خرید فردی و جعل سبک و مارک دیگر شرکت ها ایجاد می کند.
  • این دستگاه می تواند ویژگی های ضد جعل و انواع اشکال طراحی برچسب را به مشتریان ارائه دهد.
  • همچنین این دستگاه می تواند خدمات برنامه ریزی کل کارخانه را به مشتریان ارائه دهد.

طرز کار ماشین تزریق IML

اصطلاح “برچسب گذاری در قالب” از فرآیند تولیدی ناشی می شود که در آن یک برچسب روی ظرف بسته بندی پلاستیکی به جای اینکه روی سطح محصول نهایی با چسب چسبانده شود، در هنگام تشکیل ظرف در داخل قالب قرار می گیرد. به عبارت دیگر، طرز کار دستگاه تزریق IML به صورت زیر است:

  • یک برچسب پلی پروپیلن (PP) از پیش چاپ شده در قالبی قرار می گیرد که شکل محصول نهایی، به عنوان مثال، شکل ظرف کره خوری را دارد.
  • سپس PP مذاب به قالب اضافه می شود، با برچسب آمیخته می شود و
  • در نهایت در حین پخت، شکل قالب را به خود می گیرد.

خرید بهترین ماشین تزریق IML

آیا قصد خرید دستگاه قالب گیری برای تولید محصولات IML را دارید؟ اگر چنین است، توصیه های زیر را که توسط سازندگان پیشرو ماشین آلات IML برای انتخاب هوشمندانه ارائه شده است دنبال کنید.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید ماشین تزریق پلاستیک

انتخاب بخش تزریق

ماشین تزریق IML نیاز به واحدهای تزریقی دارد که می‌توانند کالا را با توجه به این سه معیار تحویل دهند: پر کردن مداوم دیواره‌های بسیار نازک، تکرارپذیری؛ و نرخ بازیابی بالا برای چرخه های پرسرعت با پلی پروپیلن.

برای برآورده کردن اولین نیاز، بخش تزریق باید فشار بالایی را در سیستم ایجاد کند و فشار تزریق را به صورت آنی بر کل سیستم وارد کند.

الزامات کنترل

برای اطمینان از قرار دادن دقیق برچسب، به یک حرکت گیره صاف نیاز دارید، بنابراین  به یک سیستم گیره نیاز دارید که بتواند هم شتاب مستقیم را ارائه کند و هم بست صافی را ارائه دهد. موقعیت باز بودن گیره باید پس از شلیک  – در حدود ± 0.1 میلی مترباشد تا آن را به یک سیستم قالب گیری مناسب ربات تبدیل کند.

برای برنامه‌های بسته‌بندی دیواره نازک، گیره دستگاه قالب‌گیری شما نیز باید کاملاً مقاوم باشد و خمش کم یا صفر را ارائه دهد. این به این دلیل است که قالب های IML معمولاً بسیار سنگین هستند. بسیاری از آنها قالب های پشته ای بزرگی هستند که به سختی وزن یک پر را دارند.

 

محصولات تولیدی با دستگاه IML

IML در قطعات خودرو، اسباب بازی ها و محصولات به کار رفته برای نگهداری از چمن و باغ و بیش از همه در بسته بندی مصرف کننده به کار می رود. اما برای کسب موفقیت و دستیابی به یک سیستم IML، مخصوصاً برای بسته بندی، به برچسب های آماده شده، قالب های مناسب، سیستم حمل و نقل مناسب محصول و مهمتر از همه به یک دستگاه قالب گیری دقیق و پرسرعت نیاز است. دمارک یکی از شرکت های معتبر تولید کننده ماشین تزریق IML در ایران است که بیش از 20 سال سیستم های قالب گیری IML را عرضه می کند.

همچنین بخوانید :  مقایسه روش های تولید درب بطری پلاستیکی با ماشین درب کامپرشن روتاری

مزایای خرید دستگاه تزریق IML

اول از همه، این یک فرآیند یک مرحله‌ای است که در آن برچسب‌ها در طول چرخه قالب‌گیری چاپ می ‌شوند و در قالب قرار می‌گیرند . اهمیت این فرایند تا حدی است که حذف برچسب تولید محصول را تقریبا غیرممکن می ‌کند. در صنعت غذا و نوشیدنی، کیفیت بسته بندی IML به حفظ محصولات کمک می کند. برخی از مزایای ماشین تزریق عبارتند از:

صرفه جویی در هزینه

IML بسیار مقرون به صرفه است زیرا یک عملیات یک مرحله ای است، هیچ مرحله ثانویه، تجهیزات یا افراد مورد نیاز برای چاپ و/یا اضافه کردن برچسب وجود ندارد، که آن را به یک فرآیند تولید بسیار کارآمد تبدیل کند.

نام تجاری

IML ها جای چاپ افست را می گیرند و اجازه می دهند آثار هنری پیچیده تری را در مقابل برچسب های چسبنده ایجاد کنند. آنها در کاربردهای قالب‌گیری تزریقی محبوب هستند زیرا جلوه‌ای سه‌بعدی ارائه می‌کنند و در سبک‌های مختلف – براق، مات، دو طرفه، 5 رنگ، 7 رنگ و موارد دیگر در دسترس هستند – به شرکت‌ها انعطاف ‌پذیری و تنوع را از طریق بسته بندی محصول با نام تجاری خود ارائه می‌کنند.

پایداری

ماشین تزریق IML از پلی پروپیلن ساخته شده اند، همان ماده ای که برای تولید محصول قالب گیری استفاده می شود، بنابراین تجزیه زیستی می تواند بلافاصله شروع شود. نیازی به برداشتن برچسب نیست، این مورد زمانی است که برچسب چسبی که از مواد دیگری ساخته شده است، روی محصول چسبانده می شود.

 

جمع بندی

ماشن های IML دستگاه های بسیار مفیدی برای برچسب زنی در حین تولید و حفظ نام تجاری برندها هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه هایی از این قبیل مقاله آشنایی با فرایند پلاستیک مولدینگ قبل از خرید ماشین تزریق پلاستیک را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید :  دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک چگونه کار می کند؟

 

 

https://www.fcs.com.tw/en/products_i_IML-Injection-Molding-Machine.html

https://www.plasticstoday.com/automotive-and-mobility/covestro-boosts-tpu-specialty-film-output

 

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *