plasticbottlemanufacturer1

در کارخانه بطری سازی از چه ماشین آلاتی استفاده می شود؟

فرآیند ساخت بطری در کارخانه بطری سازی از تولید بطری گرفته تا پرکردن و بسته بندی توسط ماشین آلات صنعتی انجام می شود. شما نمی توانید به تولید انبوه بطری های مختلف برسید مگر اینکه ماشین آلات خاصی را در کارخانه خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه برخی از پرکاربردترین ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه بطری سازی را به شما معرفی می کنیم.

 

ماشین تزریق پلاستیک Plastic injection molding machine در کارخانه بطری سازی

ماشین تزریق پلاستیک برای تولید انواع بطری پلاستیکی در کارخانه بطری سازی به کار می رود. این دستگاه ها که در دو نوع پرکاربرد ایستاده (عمودی) و افقی در بازار موجودند می توانند برای تولید انواع ظروف پلاستیکی توخالی مورد استفاده قرار گیرند.

فرایند بطری سازی در ماشین تزریق پلاستیک به این صورت است که ابتدا رزین مواد پلیمری که معمولا پلی اتیلن ترفتالات یا پت می باشد، توسط یک قیف وارد مخزن ماشین می شود. در این مخزن که به شکل یک سیلندر می باشد، حرارت افزایش می یابد تا رزین ها ذوب شوند. کنترل دما در این مرحله نقش مهمی در فرایند ساخت بطری ایفا می کند.

پس از ذوب شدن مواد، آنها را به تدریج داخل قالب پریفرم که از قبل براساس نوع بطری که قرار است تولید شود، طراحی شده، تزریق می کنند.

پس از تزریق کامل مواد، به مواد زمان داده می شود تا خنک شده و شکل ثالب را به خود بگیرند.

در نهایت، قالب از هم باز شده و محصول از ماشین تزریق پلاستیک خارج می شود.

همچنین بخوانید :  ماشین بادکن روتاری هات فیل دمارک DEMARK Hot fill Rotary Blowing Machine چه کاربردی دارد؟

ماشین تزریق پلاستیک دارای انواع بسیار متنوعی است که از رایج ترین آنها می توان به ماشین تزریق پلاستیک تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک، ماشین روتاری، ماشین هیدرولیک و غیره اشاره کرد.

دستگاه بادکن پت Bottle Blowing Machine در کارخانه بطری سازی

این دستگاه وظیفه رساندن حجم بطری به اندازه مورد نیاز را دارد. هنگامی که می خواهید نوع خاصی از بطری ها را در ابعاد مورد نیاز مشتری تولید کنید، باید از ماشین بادکن در کارخانه بطری سازی استفاده کنید تا ظروف را به اندازه استاندارد باد کنید.

نحوه عملکرد دستگاه بادکن پت به این ترتیب است که ابتدا نازل داخل قالب پریفرم قرار گرفته سپس هوای تحت فشار به بطری وارد می شود. پریفرم دارای سطح کشسانی محدودی است، و اندازه بطری نیز توسط دیواره‌های قالب بطری پت کنترل می‌شود.

 

دستگاه پرکن بطری Bottle Filling Machine

پس از فرآیند ساخت بطری، از ماشین پرکن بطری در کارخانه هایی نظیر تولید آب معدنی استفاده می شود. در فرآیند پر کردن آب یا نوشیدنی دیگری که قرار است بطری با آن پر شود، به داخل دستگاه پمپ می شود. دستگاه دارای نازل هایی است که این مایعات را وارد بطری هایی می کند که از قبل زیر نازل قرار داده شده اند.

 

ماشین لیبل زدن بطری Bottle Labelling Machine

پس از پر کردن بطری ها، ماشین مورد استفاده در مرحله بعدی، برچسب زن بطری است. معمولا بطری ها با استفاده از برچسب های حساس به فشار برچسب گذاری می شوند. این دستگاه بر روی برچسب از قبل چسبانده شده فشار وارد می کند تا به بطری بچسبد که روشی بسیار دقیق و قابل اعتماد است.

همچنین بخوانید :  قالب بطری پت چه کاربردی دارد؟

 

ماشین بسته بندی بطری Bottle Shrink Wrap Machine در کارخانه بطری سازی

مرحله نهایی در کارخانه بطری سازی، مرحله بسته بندی است. این فرآیند شامل قرار دادن بطری ها در بسته ها برای جابجایی آسان است. برای بسته بندی بطری ها باید از دستگاه بسته بندی کوچک استفاده کرده و بطری ها را به صورت گروهی (معمولاً در گروه های 12 تایی) کنار هم داخل فیلم شرینک قرار دهید. پس از آن، بطری ها را به داخل دستگاه بسته بندی شرینک منتقل کنید. سیلر دستگاه بسته بندی شرینک انتهای باز فیلم شرینک را می بندد. سپس با گرما دادن موجب می شود تا فیلم، به سمت محصول جمع شود.

 

جمع بندی

در این مقاله اطلاعات مختصری در مورد پرکاربردترین ماشین های مورد نیاز در یک کارخانه بطری سازی را مطرح کردیم. کیفیت ساخت و برند سازنده این ماشین آلات تاثیر قابل توجهی در کیفیت محصول نهایی تولید شده در کارخانه بطری سازی خواهد داشت. به همین علت توصیه می کنیم اگر قصد خرید هر یک از ماشین آلات بطری سازی از جمله ماشین تزریق پلاستیک یا دستگاه بادکن پت را دارید به تامین کنندگان معتبر مانند سایت سورین مراجعه کنید.

 

 

https://www.linkedin.com/pulse/what-essential-equipment-bottled-water-production-plant-john-lau-

 

 

0/5 (0 نظر)
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *