خرید اکستروژن بادی

راهنمای خرید دستگاه اکستروژن بادی

خرید اکستروژن بادی چگونه انجام می شود؟ به طور کلی دستگاه اکستروژن بادی به چه دستگاهی گفته می شود؟ اگر بخواهید این نوع از دستگاه ها را خریداری کنید، لازم است که به طور حتم، هم در مورد ویژگی های مربوط به این دستگاه و هم در خصوص قیمتی که برای خرید دستگاه ارائه می شود، اطلاعات کامل تر و جامع تری را به دست آورید. فراموش نکنید که این نوع از دستگاه ها می توانند در تولید بطری های پلاستیکی و… بسیار کارآمد باشند.

دستگاه اکستروژن بادی  چیست؟

برای خرید اکستروژن بادی ابتدا باید بدانید که دستگاه اکستروژن بادی چیست؟ دستگاه های اکستروژن بادی معمولا می توانند شامل چند دسته مختلف شوند که هر کدام از آن ها نیاز به آن دارند که برای کاربری های مختلفی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

دستگاه اکستروژن بادی در حقیقت یکی از قسمت های دستگاه تزریق پلاستیک است که اگر به درستی از آن استفاده نشود، احتمال این موضوع وجود دارد که بطری ها و ظروف پلاستیکی تولید شده نیز از کیفیت بالایی برخوردار نباشند. این دستگاه می تواند چندین عملیات مختلف را به منظور آماده کردن ظروف پلاستیکی به صورت متوالی و متداوم انجام دهد. معمولا در دستگاه های اکستروژن بادی می توانید یک قالب را ببینید که مواد اولیه پت را حرارت داده و با دمش باد آن را بر روی این قالب ها می کشند تا شکل و فرم مورد نظر بطری یا ظرف ما را به دست بیاورند.

آشنایی با مراحل تولید پت قبل از خرید اکستروژن بادی

همان طور که متوجه شدید دستگاه اکستروژن بادی نقش اساسی را در تولید بطری ها بر عهده دارد و همین موضوع سبب می شود تا این نوع از دستگاه ها نیز اهمیت زیادی در این زمینه داشته باشند. دستگاه های تولید بطری پت در حقیقت باید چند مرحله مهم را پشت سر بگذارند تا بتوانند بطری های مناسبی را بسازند. این مراحل را در این قسمت به صورت خلاصه توضیح داده ایم.

همچنین بخوانید :  مقایسه قیمت ماشین تزریق پلاستیک ایستاده (عمودی) و افقی

·       اکسترود پلاستیک

در مرحله اول اکسترود پلاستیک انجام می شود. پلاستیک یا همان ماده اولیه تولید پلاستیک را حرارت داده و سپس آن را به صورت لوله ای توخالی اکسترود می کنند.

·       بسته شدن درب قالب

مرحله بعدی بسته شدن درب قالب است. زمانی که پاریزون در موقعیت مناسبی قرار گیرد، درب قالب نیز بسته می شود.

·       دمیدن هوا

در مرحله بعدی و بعد از بسته شدن درب قالب، نیاز است تا هوای فشرده وارد محوطه مورد نظر ما شود. در این بخش هوای فشرده که به وسیله دستگاه اکستروژن بادی تولید می شود، به داخل محفظه دمیده شده و این موضوع می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

·       شکل گیری قالب

در مرحله بعدی می توانیم به شکل گیری قالب برسیم. در این مرحله در حقیقت بعد از دمیده شدن هوای فشرده، می بینیم که پلاستیک شکل قالب را به خود گرفته و تقریبا به مراحل پایانی کار نیز نزدیک شده است.

·       خروج قطعه پلیسه گیری

در این مرحله لازم است تا قطعه پلیسه گیری شده از درون قالب خارج شود. این موضوع سبب می شود تا بطری پلاستیکی ما به شکل نهایی خودش دربیاید و تقریبا آماده استفاده گردد.

·       قرار گیری در مراحل تست و استفاده

حالا بطری که آماده شده است می تواند در مراحل بعدی خط تولید قرار گیرد و برای پر کردن انواع نوشیدنی ها، آب معدنی و… استفاده شود.

خرید اکستروژن بادی چه مزیتی دارد؟

همان طور که متوجه شدید این مدل از دستگاه ها یکی از مولفه ها و بخش های اصلی و اساسی در دستگاه تزریق پلاستیک به شمار می روند. برخی از کارخانه های تولید آب معدنی و یا کارخانه هایی که به طور کلی به بطری های پت نیاز دارند، ترجیح می دهند تا وقت و هزینه اولیه برای خرید دستگاه تولید پت و دستگاه اکستروژن بادی را صرف نکنند و بطری های آماده را خریداری نمایند.

همچنین بخوانید :  ترفندهایی برای بهینه سازی سرعت ساخت قالب پریفرم نرمال (Normal speed Preform mold)

این در حالی است که در طولانی مدت این موضوع می تواند هزینه های بیشتری را نسبت به زمانی که این دستگاه ها را خریداری می کنید، برای شما داشته باشد. به همین دلیل سعی کنید تا اگر دائما نیاز به استفاده از این بطری ها دارید، به شکلی این کار را انجام دهید که خودتان بتوانید اقدام به تولید این بطری ها نمایید.

جمع بندی

مواردی که در خصوص خرید اکستروژن بادی مطرح شد، همگی مواردی هستند که لازم می دانیم تا در مورد آن ها اطلاعات کامل و جامعی را به شما ارائه کنیم. برای خریدن این نوع از دستگاه ها می توانید به فروشگاه های معتبری همچون فروشگاه سورین که در این زمینه فعالیت می کنند، مراجعه کنید. در فروشگاه سورین در حقیقت علاوه بر دستگاه ها و ماشین آلاتی که در زمینه تولید بطری پت و دستگاه های اکستروژن بادی کار می کنند، می توانید قطعات یدکی مربوط به این دستگاه ها را نیز پیدا کنید. این موضوع سبب می شود تا هرچه راحت تر و بهتر بتوانید این ماشین آلات را مورد استفاده قرار دهید.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *