قیمت ماشین تزریق پلاستیک

مقایسه قیمت انواع ماشین تزریق  پلاستیک   

قیمت ماشین تزریق  پلاستیک به این علت که فرآیند شکل دهی با استفاده از قالب است، می تواند با توجه به نوع دستگاه و نوع قالب طراحی شده متفاوت باشد. طی این فرایند، موادی مانند رزین های مصنوعی (پلاستیک ها) حرارت داده شده و ذوب می شوند و سپس داخل قالب تزریق شده و در آنجا سرد می شوند تا شکل قالب طراحی شده را به خود بگیرند. به دلیل شباهت به فرآیند تزریق مایعات با استفاده از سرنگ، این فرآیند را قالب گیری تزریقی می نامند.

روند کلی فرآیند به این صورت است: مواد ذوب شده و در قالب ریخته می شوند و در آنجا سفت می شوند و سپس محصولات خارج شده و برای مصرف ارسال می شوند.

قیمت ماشین تزریق  پلاستیک، با توجه به نوع دستگاه و نحوه عملکرد آن متفاوت است. ماشین آلاتی که اشکال پیچیده تولید می کنند یا از نوع اتوماتیک و سریع هستند که محصولات در حجم‌های زیاد در آنها ساخته می شوند، قیمت بالاتری دارند.

فرایند قالب گیری تزریقی برای تولید کالاها و محصولاتی که در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود، کاربرد دارد.

 

قیمت انواع ماشین تزریق  پلاستیک

ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی انواع مختلفی دارند، مانند ماشین‌های الکتریکی که توسط موتورهای سروو حرکت می‌کنند، ماشین‌های هیدرولیکی که توسط موتورهای هیدرولیک هدایت می‌شوند و ماشین‌های هیبریدی که توسط ترکیبی از سروو موتور و موتور هیدرولیک هدایت می‌شوند.

ساختار ماشین تزریق  پلاستیک را می توان به طور خلاصه به این صورت خلاصه کرد که شامل یک واحد تزریق است که مواد ذوب شده را به داخل قالب می فرستد و یک واحد گیره که قالب را به هم فشرده یا از هم جدا می کند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با بهترین مارک سازنده ماشین تزریق پلاستیک

در سال‌های اخیر، استفاده از CNC به طور گسترده در ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی مورد استفاده قرار گرفته است که باعث کاهش قیمت انواع ماشین تزریق  پلاستیک شده که تزریق با سرعت بالا را تحت کنترل برنامه‌ریزی‌شده ممکن می‌سازند. از سوی دیگر، تعدادی از ماشین های تخصصی مانند مدل هایی که دارای نمایشگرهای LCD برای کنترل فرایند هستند نیز استفاده می شوند. با توجه به تنوع این دستگاه ها، قیمت ماشین تزریق  پلاستیک متغیر است و براساس نوع دستگاه و امکانات و نحوه عملکرد آن تعیین می شود.

 

ساختار اولیه ماشین های قالب گیری تزریقی

سیلندر (مواد را گرم می کند)

نازل (مواد ذوب شده را تزریق می کند)

قیف (تغذیه کننده مواد است)

قالب (مواد داخل حفره قالب بین دو صفحه ریخته می شود)

 

 فرآیند قالب گیری تزریقی

فرایند ماشین تزریق پلاستیک با ریختن گرانول‌ها در قیف که محل ورود مواد است، آغاز می‌شود. سپس گرانول ها در داخل سیلندر گرم شده و ذوب می شوند تا برای تزریق آماده شوند. در مرحله بعد مواد از طریق نازل واحد تزریق قبل از اینکه وارد کانالی به نام اسپرو شده و سپس از طریق رانرهای منشعب به داخل حفره قالب منتقل می‌شوند. پس از سرد شدن و سفت شدن مواد، قالب باز می شود و قسمت قالب گیری شده از قالب خارج می شود. قیمت ماشین تزریق  پلاستیک با توجه به اینکه این فرایند از طریق موتور یا به صورت هیدرولیک انجام می شود، متفاوت خواهد بود.

مهم است که مواد ذوب شده به طور یکنواخت در سراسر قالب تزریق شوند زیرا معمولا بیش از یک حفره در قالب وجود دارد که امکان تولید بیش از یک محصول را به صورت همزمان فراهم می کند. بنابراین، شکل قالب باید به گونه ای طراحی شود که این امر را تضمین کند، مانند داشتن رانر با ابعاد یکسان. هرچقدر طراحی قالب پیچیده تر باشد، قیمت ماشین تزریق  پلاستیک نیز افزایش می یابد.

همچنین بخوانید :  مقایسه روش های تولید درب بطری پلاستیکی با ماشین درب کامپرشن روتاری

دستگاه تزریق برای تولید انبوه محصولات با دقت بالا، مناسب است البته باید انتخاب مواد رزین، دقت پردازش قالب، و دما و سرعت تزریق ماده مذاب به درستی تعیین شود.

 

مقایسه اجزا و قیمت انواع ماشین تزریق  پلاستیک

همه انواع ماشین های قالب گیری تزریقی از دو قسمت تشکیل شده اند – واحد تزریق و واحد گیره. تا زمانی که نیاز کاربر نهایی مشخص نشود، فرایند آن ساده به نظر می رسد. صنایع مختلف و در واقع کاربردهای مختلف به ماشین آلات بسیار متفاوتی نیاز دارند که موجب تغییر قیمت ماشین تزریق  پلاستیک می شود.

ماشین های کاملا هیدرولیک نیروی گیره بسیار بالایی دارند که برای تولید قطعات بزرگ مورد نیاز است.

تمام ماشین های الکتریکی برای زمان های تزریق کوتاه عالی هستند و محصولات بسیار صاف و یکدستی تولید می کنند.

ماشین های هیبریدی راندمان انرژی عالی دارند و آزادی بیشتری برای طراحی قالب های خلاقانه به شما می دهند.

به همین علت یکی از عواملی که روی قیمت ماشین تزریق  پلاستیک تاثیر می گذارد نوع الکتریکی یا هیدرولیکی بودن آن است.

همچنین، قالب‌گیری می تواند به صورت افقی یا عمودی انجام می گیرد.

طی سال‌های گذشته، انواع ماشین تزریق پلاستیک به گونه‌ای طراحی شده‌ که با نیازهای مشتری برای تولید محصول مورد خود، متناسب باشد.

بنابراین بهتر است جهت استعلام قیمت ماشین تزریق  پلاستیک که با نیازهای شما تناسب داشته باشد با کارشناسان سورین تماس بگیرید.

 

https://www.keyence.com/ss/products/measure-sys/machining/injection-molding/about.jsp

 

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *