پریفرم پت

بطری های پلاستیکی چگونه توسط پریفرم پت تولید می شوند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که بطری های PET چگونه از پریفرم پت و قالب پریفرم تولید می شوند؟ در واقع، تولید بطری های PET یک فرآیند چند مرحله ای است که به دقت و همچنین کنترل کیفیت دقیق نیاز دارد. به عنوان اولین مرحله، گرانول PET با استفاده از ماشین‌های تزریق پلاستیک و داخل قالب پریفرم پیشرفته به پریفرم پت تبدیل می‌شود. در مرحله دوم، بطری های PET نهایی با استفاده از دستگاه بادکن پت تولید می شوند.

در این مقاله مراحل تولید بطری های پلاستیکی از پریفرم را به طور کامل بررسی می کنیم:

 

ذوب رزین PETدر ماشین تزریق پلاستیک

برای اینکه پریفرم های پت با استفاده از ماشین آلات قالب گیری تزریقی پیشرفته تولید شوند، ابتدا گرانول پت، تا زمان مورد نیاز در سیلو نگهداری شده و در آنجا از باران و تابش خورشید محافظت می شود. در شروع فرایند تولید، گرانول از طریق یک سیستم لوله به واحد ذوب دستگاه منتقل می شود. در آنجا بین 6 تا 8 ساعت باقی می ماند و با هوای خشک (نقطه شبنم – 30 درجه سانتیگراد) گرم می شود تا به دمای 170 درجه سانتیگراد برسد. به محض اینکه مواد به زیر رطوبت معینی رسید، می توان آن را ذوب کرد تا برای تزریق به قالب پریفرم آماده شود.

 

تبدیل پت ذوب شده در قالب به پریفرم

گرانول ذوب شده که به دمای 280 درجه سانتیگراد رسیده و به یک مخلوط همگن تبدیل شده، به قالب پریفرم تزریق می شود تا به پریفرم PET تبدیل شود. مواد تزریق شده با آب سرد 6 درجه سانتی گراد خنک می شوند.

همچنین بخوانید :  برای خرید قالب درب بطری پت به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

خارج کردن پریفرم پت پس از خنک کردن از ماشین تزریق پلاستیک

فرآیند خنک‌سازی پریفرم‌ها در مرحله قالب‌گیری تزریقی بسیار مهم است، زیرا از تبلور پریفرم جلوگیری می‌کند. اگر پریفرم ها خیلی آهسته سرد شوند، شیری می شوند و نمی توان آنها را به بطری پلاستیکی تبدیل کرد. پس از اتمام یک چرخه، پریفرم ها از ابزار قالب گیری تزریق خارج می شوند و قبل از بسته بندی و آماده شدن برای حمل و نقل در یک ایستگاه خنک کننده خنک می شوند. در این فرآیند بسته به اینکه از چه نوع قالب پریفرم و کدام مدل ماشین تزریق پلاستیک استفاده می شود، در هر سیکل بین 32 تا 96 پریفرم تولید می شود.

 

تبدیل پریفرم پت به بطری در دستگاه بادکن پت

برای تبدیل پریفرم پت به بطری باید از دستگاه بادکن پت استفاده کرد. در این دستگاه، ابتدا پریفرم های PET دوباره تا دمای 110 درجه سانتیگراد گرم می شوند. پس از رسیدن به این دما، پریفرم از طریق هوای فشرده تمیز و خنک، باد می شود تا شکل قالب بطری را کاملاً پر کند. این فرآیند به طور همزمان پریفرم را خنک می کند. پس از مرحله بادکردن پریفرم پت، بطری‌های PET با استفاده از یک بخش انتقال هوا به پالت‌ساز منتقل می‌شوند و در آنجا روی هم چیده شده و فویل می‌شوند.

بطری ها و پریفرم های PET به صورت جداگانه و بر اساس تقاضا و نیاز بازار در دو دستگاه مختلف تولید می شوند. از آنجاییکه بیشترین کاربرد بطری های پت در صنایع غذایی و نوشیدنی است، کیفیت بالای محصول اهمیت زیادی دارد. به منظور ارائه محصولات با کیفیت و پیشرفته، کنترل دقیق روی پریفرم ها و بطری های تولید شده در ماشین تزریق پلاستیک و دستگاه بادکن پت اعمال می شود.

همچنین بخوانید :  از قالبهای پریفرم برای تولید چه محصولاتی استفاده می‌شود؟

کل فرایند تولید در حال انجام نیز به طور پیوسته کنترل می شود و از آنجایی که ماشین آلات به طور مداوم کار می کنند، پریفرم ها و بطری های PET باید مرتباً بررسی شوند تا کیفیت لازم را برای ذخیره سازی مواد غذایی و نوشیدنی داشته باشند.

 

کاربرد پریفرم پت

بیشترین کاربرد پریفرم پت در تولید بطری های آب معدنی، بطری روغن خوراکی، بطری مواد شوینده و به طور کلی هر نوع ظرف ذخیره سازی توخالی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. پریفرم ها در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند و هر کدام برای تولید نوع خاصی از بطری ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

خرید ماشین آلات و قالب ساخت پریفرم و بطری از هلدینگ سورین

هلدینگ سورینگ مفتخر است که انواع ماشین تزریق پلاستیک، دستگاه بادکن پت و قالب پریفرم را از برندهای معتبر نظیر هاسکی و دمارک به فروش می رساند. اگر قصد خرید هریک از تجهیزات و ماشین آلات تولید پریفرم را دارید یا می خواهید کارخانه تولید پریفرم را راه اندازی کنید، می توانید جهت خرید بهترین دستگاه تزریق و بادکن پت براساس نیاز خود با کارشناسان و مهندسین ما در تماس باشید.

 

http://www.varioform.at/en/produktion/

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *