تولید کاغذ سنگی در ایران

مراحل راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی در ایران

خط تولید کاغذ سنگی در ایران موضوعی است که بهتر است به طور کامل و واضح به آن توجه کنیم. ابتدا باید بدانیم کاغذ سنگی چیست، مراحل تولید این نوع از کاغذ به چه صورت است و خط تولید کاغذ سنگی در ایران در چه مرحله و شرایطی قرار دارد.

کاغذ سنگی چیست؟

ابتدا باید بدانید که کاغذ سنگی چیست و چگونه تولید می شود و یا آن که به طور کلی چه مزیت ها  کاربردهایی دارد. وقتی این موضوع را متوجه شویم، بهتر می توانیم متوجه این موضوع شویم که خط تولید کاغذ سنگی در ایران به چه صورت است و چگونه به مرحله اجرا می رسد.

کاغذ سنگی قدمت زیادی ندارد و شاید بتوانیم بگوییم که حدود نیم دهه یا همان 5 سال از زمانی که نخستین بار این نوع از کاغذ تولید شده است می گذرد. برای نخستین بار کاغذ سنگی از پودر سنگ ساخته شد و توانست انقلاب بزرگی را در عرصه تولید کاغذ از خودش به جا بگذارد. این کاغذها از متریال اولیه سنگ درست شده اند و گویا قرار نیست دیگر نگران قطع شدن درختان باشیم و مسلما این موضوع می تواند تا حد زیادی به نفع طبیعت باشد. مورد دیگر در تولید کاغذ سنگی مربوط به آن می شود که هیچ گونه آب و مواد سفید کننده ای در این میان لازم نیست و همین موضوع می تواند مزیت خوبی به شمار رود.

ویژگی های خط تولید کاغذ سنگی در ایران

ابتدا بهتر است بدانیم که ویژگی های مربوط به کاغذ سنگی شامل چه مواردی می شود. هر قدر میزان آشنایی ما با کاغذ سنگی بیشتر باشد، بهتر می توانیم دلیل اهمیت داشتن این موضوع را درک کنیم و متوجه شویم که چرا کاغذ سنگی تا این حد محبوب شده است و افراد زیادی به دنبال استفاده از آن هستند. ویژگی ها و مزیت های مربوط به کاغذ سنگی شامل موارد زیر هستند:

  • صد در صد قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارند.
  • مقاومت بالایی را در برابر روغن و حشرات از خود نشان می دهند.
  • بدون اسید بوده و دارای ph خنثی می باشند.
  • در زمان سوختن هیچگونه دود سمی را از خود متصاعد نمی کنند.
  • هیچگونه بار الکتریسیته ساکنی را با خود ندارند.
  • می توانند به دلیل بافت لاتکسی که دارند در برابر پارگی مقاومت کنند.
  • جایگزین مناسبی برای کاغذهای معمولی و پلاستیک هستند.
  • به دلیل آن که دارای بافت نرم تری می باشند نیز نیازی به روکش سلفون و لمینت ندارند.
همچنین بخوانید :  چرا ماشین تزریق سریع ظروف آی ام ال (Fast Injection Machine for IML packaging) به صرفه تر از انواع دیگر است؟

خط تولید کاغذ سنگی در ایران چگونه است؟

حال که متوجه مزیت های استفاده از این نوع کاغذ شده اید، بهتر است بدانیم خط تولید کاغذ سنگی در ایران چگونه است و ماشین تولید کاغذ سنگی چه کاربردهایی می تواند داشته باشد. به طور کلی دو بخش کلی و مجزا برای تولید کاغذهای سنگی وجود دارد که می توانیم این دو بخش را شامل تهیه پلیت و تهیه کاغذ بدانیم.

·       تهیه پلیت

اولین مورد در خصوص تهیه پلیت است. در این مرحله متریال و یا همان مواد اولیه در مخزن مخصوصی با یکدیگر مخلوط شده و سپس به وسیله نوار نقاله وارد منبع تغذیه پیچه می شوند. پس از این مرحله این مواد وارد اکستر ودر شده و سپس به یک صفحه متحرک هیدرولیکی انتقال پیدا می کنند. پس از آن که مواد به صفحه متحرک هیدرولیکی انتقال پیدا کردند، موادی که در نهایت تولید شده بود برش خورده و به غربال وایبرتور ارسال می شوند و سپس در آخرین گام نیز به بخش و قسمت بسته بندی می رسند.

·       تهیه کاغذ

مورد بعدی در خصوص مرحله تهیه کاغذ است. در این مرحله پلیت ها که به منبع تغذیه تزریق شده اند را وارد اکسترودر می کنند. این پلیت ها نیز به وسیله حرارت ذوب می شوند و سپس موادی که ذوب شده اند به وسیله دستگاه کلندر به شکل ورقه ورقه از دستگاه خارج می شوند. در مرحله بعدی این ورقه ها تا جایی کشیده می شوند که لازم است و قرار است به ضخامت مورد نظرشان برسند. ضخامت مورد نظر به وسیله سنسورها کنترل می شود و سپس در مرحله بعدی نیز لبه های اضافه و کناره های ورقه ها تمیز شده و به شکل رول نهایی درآمده و بسته بندی می شوند.

همچنین بخوانید :  تولید کاغذ از سنگ در ماشین تولید کاغذ سنگی چگونه است

جمع بندی

مواردی که در خصوص خط تولید کاغذ سنگی در ایران مطرح شدند، می توانند مواردی باشند که به شما کمک می کنند تا اگر نیاز به خرید این دستگاه ها دارید، بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید و دستگاه های با کیفیت تر و همچنین با قیمت مناسب تری را پیدا کرده و خریداری نمایید. پیدا کردن یک فروشگاه مناسب در این زمینه می تواند کمی کار مشکلی باشد، به همین جهت می توانید پیش از هر کاری اطلاعات مهم فروشگاه ها را جمع آوری کنید. به طور کلی فروشگاه سورین یکی از مواردی است که در زمینه فروش ماشین تولید کاغذ سنگی و یا تمامی قطعات مربوط به این دستگاه و همچنین دستگاه های دیگر بسیار فعال است و از این بابت نگرانی برای خریداران وجود ندارد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *