ماشین پرکن پر سرعت نوشابه

آیا خرید ماشین پرکن پرسرعت نوشابه در بازار ایران به صرفه است؟

ماشین پرکن پرسرعت نوشابه برای پر کردن انواع نوشابه های گاز دار و بدون گاز در  کارتن یا ظروفی مانند باکس یا بطری شیشه ای و پلاستیکی و فلزی تعبیه شده است. انواع دستگاه پرکن بسته به محصولات مایع، خمیر، گرانول و پودر دارای عملکردی متفاوت است.

اصطلاح ” ماشین پرکن پرسرعت نوشابه” طیف گسترده ای از ماشین ها را در بر می گیرد که از نظر کاربردهای آنها متفاوت است.

 

موارد استفاده از دستگاه پرکن مایع

دستگاه های پرکننده مایع اغلب در صنایع آرایشی و بهداشتی و دارویی برای لوسیون ها، عطرها، روغن های حمام، مایع شستشوی دست، داروها و غیره استفاده می شوند. همچنین می توان از آنها برای ضدعفونی کننده دست، به عنوان ماده شوینده، ضدعفونی کننده، سفید کننده و سایر محصولات خانگی یا صنعتی استفاده کرد. تولید محصولات غذایی مانند سس مایونز، سس سالاد، آب میوه و کوردیال نیز به طور معمول شامل استفاده از ماشین های پرکننده مایع است.

به عبارت دیگر بسته به نوع محصولی که قرار است پر شود و همینطور تعداد مورد نظر در دقیقه و سرعت پرکردن با یکدیگر تفاوت دارند.

 

ماشین پرکن پرسرعت نوشابه چیست؟

ماشین پرکن پرسرعت نوشابه قطعه ای از تجهیزات است که می تواند ظروف را با مایعاتی با ویسکوزیته های مختلف پر کند. طیف وسیعی از ماشین‌های پرکننده مایع اتوماتیک یا ماشین‌های پرکننده مایع نیمه اتوماتیک، با برندها و گزینه‌های متعدد در بازار وجود دارند.

 

این ماشین‌ها را می‌توان با تنظیمات لازم برای عملکردهای متنوعی برنامه ‌ریزی کرد تا راندمان و سرعت خروجی  خط تولید را به حداکثر برساند.

همچنین بخوانید :  چرا از آلومینیوم در ماشین تولید قوطی فلزی سه تکه Speed Three Pieces Metal Can Making Machine استفاده می شود؟

 

ماشین پرکن پرسرعت نوشابه چگونه کار می کنند؟

دستگاه های پرکن مایع را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد، از جمله دستگاه های پرکن سطحی، دستگاه های پرکن وزنی و دستگاه های پرکن حجمی.

 

دستگاه های پرکننده سطح

دستگاه های پرکننده سطح با استفاده از خلاء، فشار یا نیروی گرانش کار می کنند. بدین صورت، یک سطح از قبل تعیین شده روی دستگاه تنظیم می شود و سپس مکانیسم ظرف ها یا بطری ها را تا این سطح پر می کند.

ممکن است از خلاء برای شروع پر کردن مایع یا محصولات با سرعت کم یا متوسط ​​مانند شراب یا پودر شیر استفاده شود. از طرف دیگر فشار برای سرعت های متوسط ​​و بالا و مایعات گازدار مناسب تر است. جاذبه روش قدیمی تر برای پر کردن نوشیدنی های غیر گازدار است و می تواند در تمام سطوح با سرعت های مختلف استفاده شود.

 

دستگاه های پرکن وزنی

 

ماشین پرکن پرسرعت نوشابه وزنی با تنظیم وزن مورد نیاز کار می کنند تا دستگاه ها بتوانند وزن تعیین شده را در ظروف پر کنند. این دستگاه برای پر کردن هر چیزی از درام های عظیم مواد شیمیایی صنعتی گرفته تا شیشه های قهوه فوری استفاده می شود.

 

دستگاه های پرکن حجمی

در این میان دستگاه های پرکن حجمی بر اساس حجم کار می کنند. به طور خاص، یک فلومتر برای اندازه گیری مقدار مایعی که به ظروف وارد می شود استفاده می شود.

 

به طور کلی، دستگاه های پرکن پرسرعت نوشابه با استفاده از یک صفحه کنترل کاربر پسند کار می کنند که سرعت جریان محصول را کنترل می کند. سپس نازل ها را می توان به صورت مکانیکی تنظیم کرد تا سطح پر شدن را برای عملیات پر کردن تنظیم کنند. بطری های خالی متعاقباً در زیر نازل ها قرار می گیرند و مایع پر می شود و سپس بر اساس یکی از روش های ذکر شده در بالا عملیات پرکن انجام می شود.

همچنین بخوانید :  ماشین پرکن پر سرعت آب معدنی

اصطلاح “ماشین پرکن مایع” طیف گسترده ای از ماشین ها را در بر می گیرد که دارای کاربردهای متفاوتی است، در هر کاربردی به یک سرعت پر شدن خاص نیاز است.

خرید ماشین پرکن پر سرعت نوشابه در ایران

پیش از این اغلب دستگاه های پر کننده پر سرعت مایعات از خارج به کشور وارد می شدند، اما امروزه با تلاش در راستای دستیابی به خودکفایی و رسیدن به استقلال این دستگاه ها در بازار ایران نیز عرضه شده و به فروش می رسند.

خرید این دستگاه ها از داخل کشور مزایای زیادی دارد من جمله اینکه دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف گمرکی نیست و در نتیجه قیمت نهایی محصول مناسب تر می باشد.

 

این ماشین‌ها را می‌توان با کمی تنظیمات لازم برای عملکرد مورد نظر برنامه‌ریزی کرد تا راندمان و سرعت خروجی تولید افزایش یابد.

 

جمع بندی

طیف وسیعی از ماشین پرکن پرسرعت نوشابه در بازار ایران با برندهای ایرانی و خارجی وجود دارد و به همان اندازه که استاندارد بالایی دارد، گسترده است. معمولا نمونه های ایرانی این دستگاه از قیمت های رقابتی تری نسبت به نمونه های خارجی برخوردارند و دارای ضمانتنامه معتبر و خدمات پشتیبانی نیز می باشند.

لذا به جرات می توان گفت که خرید ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی و نوشابه در بازار ایران به صرفه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا مقاله آشنایی با فرایند پلاستیک مولدینگ قبل از خرید ماشین تزریق پلاستیک را مطالعه کنید.

منبع

https://kbw-packaging.com/how-does-a-liquid-filling-machine-work/

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *