ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه

عملکرد ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه چگونه است؟

ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه دارای پیچیده ترین و باکیفیت ترین قطعات است که به شما در تولید سبد میوه ی که کاربرد مهمی جهت انتقال میوه دارد، کمک می کند. رایج ترین ماشین تزریق های پریفرم در بازار 90 تا 2200 تن وزن دارند.

درادامه، شما می توانید درباره بهترین ماشین تزریق پریفرم و روش تولید محصولات آن مطالعه نمایید.

 

سبد میوه با ماشین تزریق پریفرم

معمولا شرکت های وارد کننده ی ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه به ایران، دستگاه های 400 و 320 تنی هستند که شما می توانید با کمک آنها سبدهای میوه 18 یا 14 کیلوگرمی تولید کنید. هزینه تهیه دستگاه تزریق پریفرم 320 تنی کمتر از دستگاه تزریق پریفرم 400 تنی است، بنابراین شما می توانید با خرید دستگاه اول خط تولید راحت تری راه اندازی نمایید.

ماشین تزریق پریفرم به طور کلی یک ماشین صنعتی قدرتمند است که طراحی متفاوت تری نسبت به سایر دستگاه ها دارد، چراکه بیشتر در زمینه تولید محصولات پلاستیکی فشرده کاربرد دارد. عملکرد این دستگاه در تولید سبد میوه به این صورت است که ابتدا مواد از قیف به استوانه دستگاه منتقل می شود و بعد از ذوب شدن این مواد توسط نازل، به قالب روی گیره تزریق می شود. سپس با خنک شدن مواد در داخل قالب، یک سبد میوه ی با کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.

چرا روش تزریق پریفرم؟

رایج ترین دلیلی که بیشتر افراد روش تزریق پریفرم را به سایر روش های تولید مقدم می دانند، این است که این دستگاه بهترین ماشین آلات تولید مقادیر نامحدود و عظیم قطعات پلاستیکی است. مدل های مختلفی برای ماشین تزریق پریفرم وجود دارد که انتخاب از بین آنها بسته به آنچه شما قصد تولید آنرا دارید، وابسته است.

همچنین بخوانید :  میکسر مواد ، میکسر رنگ Material Mixer , Color Mixer

 

انتخاب بهترین ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه

انتخاب بهترین ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه اولین و مهم ترین قسمت تولید محصولات باکیفیت و مرغوب است. انتخاب درست شما، باعث افزایش تعداد مشتریان و حفظ مشتریان قدیمیتان خواهد شد.

برای کاهش هزینه خرید ماشین تزریق پریفرمی که قصد خرید آنرا دارید، می بایست به موارد زیر توجه کنید.

  • به حداقل رساندن نرخ قطعاتی که برگشت خورده اند
  • کاهش مصرف انرژی ماشین تزریق پریفرم برای تولید محدود یا نامحدود سبد میوه
  • افزایش زمان سیکل دستگاه
  • حذف زمان توقف

 

مراحل تولید ماشین تزریق پریفرم

مراحل تولید توسط ماشین تزریق پریفرم برای سبد میوه بسیار کوتاه و در حدود 2 ثانیه تا 2 دقیقه است. این فرآیند به طور کامل به مراحل زیر تقسیم بندی می شود:

فرآیند بستن

ابتدا دو نیمه قالب را با واحد گیره به یکدیگر قفل می کنیم اما فقط یکی از آن دو می توانند حرکت کنند. واحد گیره با کمک نیروی هیدرولیکی، دو نیمه قالب را به یکدیگر نزدیک می کند تا فشرده شوند و سپس با اعمال فشار در طی مرحله تزریق ثابت و بی حرکت می شوند. برای دستگاه های تزریق پریفرم بزرگ زمان بیشتری جهت بستن و فشردن دو نیمه قالب به هم نیاز است.

فرآیند تزریق

مواد اولیه پلاستیک معمولا به شکل قطعه های پلاستیک وارد دستگاه تزریق پریفرم می شوند و با کمک واحد تزریق به سمت قالب حرکت می کنند. در این فرآیند، مواد پلاستیکی خام به واسطه اعمال حرارت و فشار وارد قالب تزریق می شوند که تجمع فشار پشت این مواد باعث تراکم بیشتر در فضای داخل قالب می شود. مقدار لازم جهت پیمودن کامل فضای قالب با اصلاح شات شناخته می شود. با اینحال، نمی توان زمان تزریق را پیش بینی کرد زیرا حرکت مواد در قالب کمی پیچیده و متغیر است.

همچنین بخوانید :  قیمت خرید دستگاه بادکن پت

فرآیند خنک کاری

اکنون وقت آن رسیده تا مواد مذاب درون قالب، خنک کاری شوند. همزمان با فرآیند خنک کاری، مواد پلاستیکی شکل و حالت مدنظر را به خود می گیرند. اگرچه ممکن است موادی که درحال خنک شدن هستند، کمی از نظر اندازه کوچک شوند، اما شما می توانید در فرآیند تزریق مانع این اتفاق شوید و فشار بیشتری را به پشت مواد تجمع شده به قالب اعمال کنید. قالب تا پایان فرآیند خنک کاری به صورت بی حرکت باقی می ماند.

فرآیند خروج

پس از فرآیند خنک کاری، قطعه سرد شده از سیستم پران در قسمت پشتی قالب، خارج می شود. هنگام این فرآیند، مکانیزم خاصی با فشار برروی قطعه اعمال می شود که باعث کوچک تر شدن قطعه و جذب شدن به هسته اصلی قالب می شود. جهت تسهیل عملیات خروج، گاها پیش از فرآیند تزریق، می توانید از اسپری کمکی استفاده کنید که به فضای داخلی کویته ی قالب کمک می کند تا مراحل ساده تر به پایان برسد. پس از خروج قطعه، قالب مجددا قفل و برای مراحل تزریق بعدی آماده می شود.

 

جمع بندی

در صورتی که مشخصات فنی ماشین تزریق پریفرم همچون سایر پمپ، موتور و جنس سیندلر و غیره به طور ویژه برای تولید سبد میوه تعبیه شده باشد، یعنی این دستگاه بهترین انتخاب برای تولید نامحدود سبد های میوه است که در دراز مدت باعث سود فراوانی برای کسب و کار شما خواهد شد. لازم بذکر است کارشناسان هلدینگ سورین با پاسخ دهی 24 ساعته رایگان به شما کمک می کنند تا بهترین تصمیم را درمورد خرید ماشین تزریق پریفرم بگیرید.

همچنین بخوانید :  فروش بهترین ماشین تزریق پلاستیک
0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *