تبدیل پریفرم به بطری

فرایند تبدیل پریفرم به بطری چگونه است؟

تبدیل پریفرم به بطری نقش گسترده ای در کاهش تقاضای مشتریان بطری های پت داشته است. امروزه می دانیم برای تولید بطری های پلاستیکی وقت و زمان زیادی صرف می شود و خوشبختانه می توان با بازیافت آنها، بطری های جدید تولید و هزینه ی ساخت را کاهش داد.

تفاوت بطری هایی که از قالب پریفرم ساخته می شوند با دیگر بطری ها این است که قابلیت سازگاری بیشتری با بدن انسان دارند و مصرف آنها مضر نیست. شما می توانید از بطری ها برای نگهداری نوشیدنی، مواد خوراکی و محلول های بهداشتی استفاده کنید.

در ادامه با مرحله به مرحله ساخت بطری از پریفرم آشنا خواهید شد.

 

پریفرم چیست؟

اگر از قبل با واژه پریفرم آشنا شده اید، می دانید پریفرم ها قطعه هایی شفاف و دارای سطح هموار هستند که برای ساخت بطری های پلاستیکی انعطاف پذیر بهترین انتخاب می باشند. پریفرم ها لوله هایی با ظاهر شیشه ای اما شکننده نیستند و به دلیل مقاومت بالایی که از خود نشان می دهند در زمینه تبدیل پریفرم به بطری مشغول به فعالیت اند.

استفاده از پریفرم برای ساخت بطری باعث کاهش هزینه های تولید می شود چرا که سبک و قیمت مقرون به صرفه ای دارند.

 

چگونه پریفرم را به یک بطری تبدیل کنیم؟

فرآیند تبدیل پریفرم به بطری برای تولید قطعه هایی به شکل لوله آزمایش شفاف؛ انجام می شود. این محصول با تبدیل مواد پت به قطعاتی شبیه به بطری تولید می شود که به بطری ها ظاهری شبیه به شیشه و قابل انعطاف می دهد! نوع پریفرمی که برای ساخت بطری استفاده می شود در میزان مقاومت و دیگر ویژگی های بطری شما تاثیر گذار است، به همین دلیل لازم است که در تولید قطعات پلاستیکی حتما از پریفرم استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  دستگاه تولید پت در چه صنایعی کاربرد دارد؟

مراحل تولید بطری پت از پریفرم

  • تولید بطری با به کارگیری روش قالب گیری تزریقی انجام می شود.
  • سپس بطری ها پت برای رسیدن به دمای قالب گیری با شکل پیش فرم، گرم می شوند و بعد وارد قالب مخصوص خود می شوند.
  • در مرحله سوم، هوای فشرده وارد قالب مخصوص می گردد و مواد بطری را به دیوار قالب فشار می دهد. همچنین همزمان با فشرده شدن مواد به دیوار قالب، میله های مخصوص نیز بطری را در دو جهت می کشند تا به شکل قالب مدنظر در آید.
  • در مرحله آخر که مرحله خنک کاری و تولید نهایی بطری نام دارد، با سرد شدن بطری وقت آن رسیده تا بطری ساخته شده را از قالب به صورت دستی یا اتوماتیک جدا کنید و چندین بطری با کیفیت را وارد بازار نمایید.

 

مزایا استفاده از پریفرم برای تولید بطری

شاید برایتان سوال باشد که چرا فرآیند تبدیل پریفرم به بطری؟ افراد زیادی با انجام این فرآیند باعث شدند تا مزایای آن شفاف تر شود، به عنوان مثال:

  • زمانی که شما از این فرآیند استفاده کنید، با هزینه های کمتری در تولید مواجه خواهید شد و به دلیل تاثیرگذاری پریفرم در تولید بطری های پلاستیکی بازخورد اقتصادی بیشتری نیز دریافت می کنید. از پریفرم در صنایع بسیاری استفاده می شود، بنابراین اگر مراحل تولید بطری هارا به درستی انجام دهید، خیلی زود به سود بسیاری خواهید رسید.
  • با ساخت بطری پلاستیکی از پریفرم آسیب کمتری به محیط زیست خواهید زد و همچنین به دلیل انعطاف پذیری بالای آنها بعد از بازیافت می توانید بطری های جدیدی بسازید.
  • قالب پریفرم به عنوان یک واسطه قدرتمند، قادر است به شما در تولید انبوه بطری های پلاستیکی کمک کند و استاندارد های لازم را در تولید به بطری پلاستیکی شما تزریق نماید.
  • شما می توانید با استفاده از پریفرم تولید انبوهی در بسته بندی و حمل و نقل آب معدنی، محصولات لبنیاتی، سس ها، روغن و انواع محفظه های پلاستیکی داشته باشید.
  • با استفاده از پریفرم می توانید بطری های پلاستیکی ظریفی تولید کنید، اگر بر نتیجه پروژه های کسب و کار هایی که از پریفرم برای تولید بطری های پلاستیکی دقیق شوید، می بینید که حتی جزئیات بسیار ریز هم می توانید بر محصولات خود اضافه کنید.
همچنین بخوانید :  کاربرد دستگاه پرکن مایعات

 

اهمیت استفاده از پریفرم در تولید بطری پلاستیکی

امروزه با تبدیل پریفرم به بطری می توانید نقش پررنگی در تولید و بسته بندی صنایع غذایی داشته باشید. اصلی ترین کاربرد این فرآیند بخاطر این است که هیچ گونه تغییری بر طعم و بوی مواد غذایی نخواهد گذاشت.

به علاوه، بطری های پلاستیکی که از پریفرم ها ساخته می شوند، ضریب نفوذ پذیری پایین تری نسبت به دیگر قالب ها دارند و برای تولید هر قطعه ای مناسب ترین انتخاب هستند.

 

جمع بندی

امروزه مصرف قالب پریفرم افزایش یافته و بیشتر تولید کنندگان برای ساخت بطری های پلاستیکی خود از این قالب ها استفاده می کنند. هلدینگ سورین به عنوان بهترین تامین کننده قالب های پریفرم و سایر تجهیزات جانبی ویژه صنعت پلاستیک به مصرف کنندگان کمک می کند تا بتوانند بطری های پلاستیکی در وزن و حجم متفاوت و با کیفیت تولید کنند. همچنین، کارشناسان ما به طور رایگان و بیست و چهار ساعته برای پاسخ به سوالات شما در هر موضوعی در دسترس هستند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *