تولید کاغذ از سنگ

تولید کاغذ از سنگ در ماشین تولید کاغذ سنگی چگونه است

تولید کاغذ از سنگ که با نام کاغذ سنگی نیز شناخته می شود، یکی از مدرن ترین فناوری های دنیای صنعتی امروز است که مانع بسیاری از مشکلات زیست محیطی از جمله قطع بیش از اندازه درختان و هدر رفتن انرژی شده است. هلدینگ سورین با علم بر این موضوع، اقدام به ارائه ماشین تولید کاغذ سنگی کرده که براساس تکنولوژی های روز دنیا به شما کمک می کند تا با مناسب ترین شیوه به سود بسیاری دست یابید.

در ادامه به بررسی تاریخچه این کاغذ ها می پردازیم و شما را با ساده ترین روش تولید آنها آشنا خواهیم کرد.

 

تاریخچه ایجاد کاغذ از سنگ آهک

تولید کاغذ از سنگ حدود هفت سال پیش ابتدا در جزیره ای به نام ونکوور کانادا پیدایش نمود، چرا که این کشور پر از منابع جنگلی و مراتع سرسبز بود. به دلیل افزایش تقاضا افراد در سراسر جهان این فناوری وارد چرخه اقتصاد جهانی شد و سایر کشور ها همچون چین، تایوان و کشورمان ایران نیز اقدام به ایجاد این نوع کاغذها کردند.

ماشین آلات مورد نیاز جهت ساخت کاغذ هایی که از سنگ آهک به وجود می آیند، فقط در سه یا چهار کشور جهان موجود است که خوشبختانه کشور ما نیز تامین کننده این دستگاه می باشد و تا کنون ایران به عنوان چهارمین کشور تولید کننده کاغذ سنگی در خاورمیانه محسوب می شود.

ایران به جهت برخورداری از منابع فراوان سنگ آهک در اصفهان، لرستان و کرمان، از جمله کشور هایی است که می تواند به تعداد محدود به ساخت کاغذهای سنگی بپردازد و حتی به کشور های دیگر آنهارا صادر کند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با عملکرد خط تولید کاغذ از سنگ آهک

 

تولید کاغذ از سنگ از منظر اقتصاد

با راه اندازی کسب و کار تولید کاغذ از سنگ، سالانه می توانید از مصرف 5900 لیتر آب، 150 کیلوگرم مواد جامد زائد، 19 گرم فاضلاب صنعتی و 16 میلیون انرژی برق جلوگیری کنید. فراموش نکنید، اصلی ترین کمکی که شما با ایجاد کاغذهای سنگی به محیط زیست می کنید، ممانعت از 16قطع  اصله درخت است.

بهترین راه ساخت کاغذ سنگی این است که از خرده های سنگ آهک باقی مانده در کارخانه های سیمان سازی که بسیار ارزان و فراوان هستند، استفاده کنید. نیازی به هیچگونه آب و اسید و هدر رفتن 16 میلیون انرژی برق نیست، درنتیجه هزینه های تولید به خودی خود کاهش خواهد یافت. اما کاهش هزینه های تولید به معنی پایین تر رفتن قیمت کاغذ سنگی دربرابر قیمت کاغذ سلولوزی نمی باشد.

در حال حاضر از نظر اقتصادی این کاغذ ها استفاده بیشتری نسبت به سایر کاغذ ها دارند و باعث کاهش اشتیاق تولید کنندگان کاغذ های دیگر شده اند و شما می توانید با راه اندازی کسب و کار تولید کاغذهای سنگی و با دنبال کردن روش تولید صحیح به سود خوبی دست یابید.

 

چطور کاغذ سنگی بسازیم؟

موثر ترین روش تولید کاغذ از سنگ به شرح زیر می باشد:

  • ابتدا مواد اولیه کاغذ سنگیتان را به نسبت های مدنظر خود از نظر نوع و کاربرد کاغذ به صورت اتوماتیک با یکدیگر مخلوط کنید.
  • سپس با ادامه روال اختلاط مواد اولیه منتظر بمانید تا یک مخلوط یکنواخت بدست آید.
  • به منظور شکل دادن کامپوزیت به صورت ورق می بایست از پرسهای غلطکی که ترکیبی هستند استفاده کنید و به نسبت مدنظر خود آنرا روی مواد اولیه پهن و پخش نمایید.
  • بعد از کامپوزیت کردن مواد به صورت ورق وقت عبور دادن آنها از لابلای سیلندرهای تحت فشار است، در این مرحله غلطک های 5 گانه که بسیار سنگین و برای اعمال فشار روی ورق های پهن شده هستند، شروع به کار می کنند.
  • نوبت به مرحله خنک کردن و رل کردن ورق ها می رسد، در این مرحله مراقب زمان باشید.
  • در آخر ورق هارا کناره بری و به رلهای کوچک تر تبدیل کنید تا مراحل تولید کاغذ سنگیتان به درستی به پایان برسد.
همچنین بخوانید :  آشنایی با تجهیزات ماشین پرکن پرسرعت آب معدنی

چرا راه اندازی کسب و کار ساخت کاغذهای سنگی تقاضای زیادی پیدا کرده است؟

  • کشورمان ایران از نظر منابع آب و قطع درختان، امروز نیازمند مراقبت وافر می باشد با تولید کاغذ هایی که منابع سنگ آهک آن در استان هایی مانند اصفهان و لرستان و غیره است، می توانید در کنترل بحران آب و سرعت قطع درختان کمک کننده باشید.
  • وقتی به اندازه کافی کاغذ در کشور داشته باشیم، می توانیم رشد فرهنگی و دانش را سرعت ببخشیم.
  • مشکل ارز امروز بسیار مورد بحث قرار گرفته است و شما می توانید با تولید کاغذ هایی که با قطع درختان ساخته نشده اند، از واردات کاغذ جلوگیری نمایید.
  • با تولید کاغذ با کمک ماشین تولید کاغذ سنگی می توان از خام فروشی مواد معدنی ممانعت کرد و از ثروت ملی محافظت کرد.

 

جمع بندی

خرید یک ماشین تولید کاغذ سنگی طبق موارد گفته شده به شما کمک می کند تا راحت تر به تولید کاغذ های سنگی که عملکرد بهتری نسبت به کاغذ های معمولی دارند، بپردازید. کاغذ سنگی نرم تر از سایر کاغذ ها است، ضد آب و ضد روغن می باشد و به خوبی جوهر را برروی خود می پذیرد.

این کاغذ برای انجام کارهای چاپی نیز گزینه بهتری نسبت به سایر کاغذ هاست. حال اگر تصمیم به راه اندازی کسب و کار تولید کاغذ از سنگ را با جدیت گرفته اید، می توانید با تماس با کارشناسان ما سوال های خود را به راحت ترین جواب ها برسانید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *