دستگاه بادکن پت برای تولید بطری

چرا خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری های پلاستیکی مناسب است؟

دستگاه بادکن پت برای تولید بطری فرایندی است که از هوای دمیده شده در حفره قالب برای ساخت یک قطعه توخالی استفاده می کند. این دستگاه علاوه بر ساخت بطری برای تولید قطعات مورد نیاز صنایع ساختمانی، صنعتی، خودروسازی، پزشکی و بسته بندی و غیره نیز استفاده می شود و به روشی مشابه ماشین تزریق پلاستیک استاندارد عمل می‌کند.

در دستگاه بادکن پت برای تولید بطری، گرانول های پلاستیکی، ذوب شده و به داخل حفره قالب تزریق می‌شوند تا شکل مورد نیاز را تشکیل دهند. تفاوت در دمیدن هوای فشرده است که پلاستیک را به سمت جداره قالب هل می دهد و محصول توخالی را ایجاد می‌کند.

 

دستگاه بادکن پت برای تولید بطری چگونه کار می کند؟

فرآیند باد کردن در قالب، زمانی آغاز می‌شود که گرانول های پلیمری گرم شده و داخل قالب به شکل لوله‌ای به نام پریفرم در می‌آیند. سپس یک سوراخ در یک انتهای لوله ایجاد می شود تا هوای فشرده از مواد پلاستیکی عبور کند. پس از نرم شدن و اضافه شدن سوراخ، پریفرم ها به قالبی که مخصوص دمیدن هوا  طراحی شده، می‌روند و در جای خود محکم می‌شوند.

در این قالب ها، پریفرم کاملاً ثابت می ماند تا هوای فشرده به داخل دمیده شود، در نتیجه جداره پریفرم به سمت بیرون باد می شود و محصول توخالی و قالب گیری شده را ایجاد می کند. پس از این، قطعه قبل از خارج شدن از قالب سرد و جامد می شود و به واحد کنترل کیفیت و حمل و نقل فرستاده می شود.

همچنین بخوانید :  قيمت خرید ماشین تزريق پريفرم بطري پت  

 

محصول ماشین باد کن چیست؟

فرآیند دستگاه بادکن پت برای تولید بطری، ظروف پلاستیکی با دیواره نازک و توخالی تولید می‌کند که می‌توانند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

محصولات پلاستیکی مانند ظروف نگهداری، بطری های شیر، بطری های نوشابه، قوطی شامپو و صابون مایع، اسباب بازی ها و آبپاش ها همگی با استفاده از این فرآیند همه کاره قابل تولید هستند.

از دستگاه بادکن پت می توان برای اتصال اجزای پلاستیکی توخالی به یکدیگر و ساخت محصولات پیچیده تر مانند درام، وان، کانال و بطری های بسته بندی استفاده کرد. شما می توانید از طیف وسیعی از پلیمرها در این فرآیند استفاده کنید، که برخی از نمونه های رایج آن شامل پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی اتن ترفتالات (PET)، پلی اتن و پلی پروپیلن می شوند.

 

 

چرا دستگاه بادکن پت را برای تولید بطری انتخاب کنید؟

مزیت اصلی استفاده از فرآیند باد کن پت در پروژه‌های تولیدی، تعداد بسیار زیاد محصولاتی است که می‌توان با استفاده از آن به صورت انعطاف‌پذیر و کارآمد تولید کرد.

اما از دیگر مزایای خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید محصول به روشی کاملا بهداشتی

ظروف پلاستیکی مورد استفاده در صنایع غذایی که از طریق این فرایند تولید می شوند کاملا بهداشتی بوده و امکان برچسب زدن روی آنها وجود دارد.

مقاومت محصول در برابر مواد شیمیایی

این محصولات، مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی دارند که موجب می شود بتوان از آنها برای نگهداری و بسته بندی انواع مواد شیمیایی مانند شامپو و صابون مایع استفاده کرد.

همچنین بخوانید :  خرید قالب های پریفرم چه کاربردی دارد؟

قابلیت ساخت اشکال پیچیده

توانایی ساخت اشکال پیچیده و محصولاتی با استحکام بالا و بادوام که برای استفاده در صنایع سنگین، ساخت و ساز و سایر محیط های سخت ایده آل هستند، دلیل دیگری است که خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری را برای تولید کنندگان جذاب می کند.

سبک وزن بودن

بخش پزشکی محصولات تولید شده توسط دستگاه باد کن پت را به دلیل ویژگی ضدعفونی شدن آسان و سبک وزن بودن مورد استفاده قرار می دهند.

امکان سفارشی سازی محصول

مزیت دیگر دستگاه بادکن برای تولید بطری این است که با سیستم می توان اشکال پیچیده و بسیار سفارشی نود کرد که از نظر اندازه ها، پرداخت ها و ضخامت دیواره به طور دقیق طراحی شود. به عنوان مثال، برای اینکه درب بطری به درستی بسته شود، شیارهای روی درب باید دقیقاً با شیارهای روی دهانه بطری مطابقت داشته باشند تا پس از پیچاندن درپوش، از بسته بندی کامل آن اطمینان حاصل شود.

کیفیت بالای محصولات دستگاه بادکن پت برای تولید بطری

محصولات نهایی معمولاً کیفیت بسیار بالایی دارند، درحالیکه هزینه ‌های ابزار و ساخت معمولاً کمتر از سایر انواع فرآیندهای تولید پلاستیک است که مطمئناً به سود دهی بیشتر کمک می‌کند.

 

معایب خرید دستگاه بادکن پت برای تولید بطری

معایب بسیار کمی را می توان برای دستگاه بادکن پت برای تولید بطری برشمرد اما به طور کلی محدودیت هایی برای تفاوت در ضخامت دیوار وجود دارد، زیرا محصولات باید توخالی شوند و در عین حال استحکام و یکپارچگی کافی را حفظ کنند. در صورت استفاده از پلیمرهای ترموست، بازیافت محصولات نیز دشوارتر خواهد بود. این به این دلیل است که چنین موادی فقط یک بار قابل تغییر شکل هستند و پس از آن دیگر نمی‌توانند برای اصلاح یا بازیافت نرم یا ذوب شوند.

همچنین بخوانید :  خط تولید قوطی فلزی کن (High Speed Can Making Machine)

 

 

https://adrecoplastics.co.uk/blow-moulding-plastics/

 

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *